ماسک روشن کننده پوست

24 بهترین ماسک روشن کننده پوست با مواد گیاهی طب سنتی

کد مطلب : 57258تعداد نظرات : 2 نظرزمان مطالعه : 8 دقیقه
ماسک های طبیعی روشن کننده پوست برای زیبایی پوست بسیار موثر هستند، همچنین این ماسک های روشن کننده پوست باعث شفافیت و سفیدی پوست می شود.

روشن شدن پوست صورت با ماسکهایی که در خانه تهیه می کنید

روشن شدن و یا سفید شدن پوست، روشی است که هدفش روشن کردن مناطق تیره پوست و یا به طور کلی کم رنگ شدن رنگ صورت است. معمولاً برای بهبود ظاهر لکه هایی مثل لک های مادرزادی، لکه های تیره، و آفتاب سوخته به کار می رود. در متن زیر و در ادامه بخش سلامت پوست و مو در نمناک برخی روش های طبیعی برای روشن کردن سریع پوست وجود دارد اما قبل از معرفی ماسک های روشن کننده اول بیایید ببینیم چه چیزی باعث تغییر رنگ پوست می شود؟

دلیل اصلی اش تولید بیش از حد رنگدانه است :

تولید بیش از حد رنگدانه طبیعی نیست و عوامل ویژه ای وجود دارند که می تواند باعث تولید زیادی رنگدانه شود. بیایید ببینیم آن ها چه هستند.

زیادی در معرض آفتاب بودن از دلایل تغییر رنگ پوست :

همه ما می دانیم که قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای پوست ما بسیار مضر است. با این حال، نوردهی ناکافی خورشید هم خوب نیست. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند باعث تولید بیش از حد ملانین شود که معیاری برای حفاظت از پوست در برابر UV است. این می تواند به برنزه شدن، خال های قهوه ای، خال های پیری و غیره منجر شود.

 ماسک روشن کننده پوست

دلایل اصلی تغییر رنگ پوست 

آلودگی از دلایل تغییر رنگ پوست:

یکی از بدترین دشمنان پوست ما آلودگی است. گاز و دیگر ذرات موجود در هوا می توانند به عمق پوست نفوذ کرده و به لک های قهوه ای، به ویژه بر روی صورت، تبدیل شوند.

مسایل هورمونی یک از علت های تغییر رنگ پوست:

یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث تغییر در رنگ صورت شود، مسائل هورمونی است. یکی از این نمونه ها ملازما است که بسیاری از زنان باردار آن را تجربه می کنند. ناشی از تحریک هورمون ها است. افرادی که از وسایل پیش گیری از بارداری استفاده می کنند نیز می توانند ملازما را تجربه کنند و برخی اوقات لوازم آرایشی یا دارویی نیز می توانند مسئول این امر باشد.

التهاب رنگدانه ای از دلایل تغییر رنگ پوست:

پس از هر گونه آسیب پوستی و یا بروز آکنه، رنگی بر روی پوست ایجاد می شود.

 تغییر رنگ پوست

تغییر رنگ پوست چه دلایلی دارد؟

روند پیری دلیل تغییر رنگ پوست:

این یک پدیده طبیعی است. همین طور که ما در حال افزایش سن هستیم، پوست شروع به رشد لکه های پیری و پوسته پوسته شدن می کند.

24 ماسک گیاهی و خانگی با توانایی روشن کننده پوست

1. لیمو:

لیمویی را بردارید و آب آن را بگیرید. 2 / 1 قاشق چای خوری آب مقطر را به آن اضافه کنید (برای پوست حساس) و آن را با پنبه به صورت تمیز خود بمالید. بعد از 10 تا 15 دقیقه آن را با آب معمولی بشویید و مرطوب کننده بزنید و از این ماسک روزانه استفاده کنید.

روش دوم:

همچنین می توانید 1 قاشق چای خوری آب لیمو و 2 قاشق چای خوری عسل را مخلوط کرده و روی صورت تمیز بزنید.

روش سوم :

یا می توانید خمیری را از یک قاشق چای خوری آب لیمو، 2 قاشق چای خوری خیار و یک قاشق چای خوری عسل تهیه کنید و آن را روی صورت بزنید .

یک خیار کوچک را بردارید و در مخلوط کن با آب لیمو مخلوط کنید و خمیر خوبی درست کنید.هر روز از این مخلوط استفاده کنید. خیار پوست آشفته را آرام می کند و منافذ را تمیز می کند و همچنین سلول های مرده را پاک می کند و پوست را نرم و شفاف می کند.

نکته:لیمو می تواند پوست حساس را تحریک کند و می تواند در بریدگی یا زخم های باز احساس بدی ایجاد کند.

 ماسک های روشن کننده پوست

لیمو مناسب برای روشن شدن پوست 

2. پاپایا یک روشن کننده پوست:

پوست پاپایا را به یک خمیر نرم تبدیل کنید و روی پوست تمیز خود بمالید. بگذارید به مدت 20 دقیقه بماند و با آب معمولی بشورید و این کار را روزانه انجام دهید .

روش دوم :

همچنین می توانید، 1 قاشق چای خوری پاپایا را با 1/2 قاشق چای خوری آب لیمو تازه مخلوط کنید و به صورت تمیز خود بزنید. به مدت 20 دقیقه بماند و با آب معمولی بشویید.

روش سوم:

یا، 1 قاشق چای خوری پوست پاپایا را با 1 قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید. این ماسک را به مدت 20 دقیقه روی صورتتان نگه دارید و با آب معمولی تمیز کنید و این کار را روزانه انجام دهید.

3. زردچوبه برای روشن شدن پوست:

برای روشن شدن پوست، 1 قاشق چای خوری پودر زرد چوبه، یک قاشق چای خوری آب لیمو و یک قاشق چای خوری عسل را باهم مخلوط کنید، تا خمیری تهیه شود.خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و حدود 30 دقیقه صبر کنید.

روش دوم :

همچنین می توانید 1/2 قاشق چای خوری زرد چوبه را با 2 قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید و به پوست خود بزنید .

4. ژل آلوئه ورا برای روشن شدن پوست :

1 قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا را با یک قاشق چای خوری آب لیمو مخلوط کنید و این خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و اجازه دهید حدود 30 دقیقه بماند ؛ این کار را روزانه انجام دهید.

روش دوم:

همچنین می توانید یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و به صورت تمیز خود بمالید و بگذارید به مدت 30 دقیقه بماند و با آب معمولی بشویید.

 ماسک هایی برای روشن شدن پوست

روشن شدن پوست با ژل آلوئه ورا 

5. ماست برای روشن شدن پوست:

1 قاشق چای خوری ماست تازه و 1/2 قاشق چای خوری زرد چوبه را مخلوط کنید و به پوست صورت خود بمالید و اجازه دهید به مدت 30 دقیقه بماند و با آب معمولی بشویید. هر روز از این روش استفاده کنید.

6. پرتقال مناسب برای روشن شدن پوست:

پودر پوست پرتقال را با شیر مخلوط کنید و به صورت خمیر دراورید. این مخلوط را به صورت خود بمالید و بگذارید به مدت 30 دقیقه بماند و با آب معمولی بشویید و هر روز برای گرفتن نتیجه سریع از آن استفاده کنید یا می توانید شکر و پرتقال را به عنوان اسکراب پوست به کار ببرید تا پوستتان روشن شود.

7. سیب زمینی یک روشن کننده پوست:

سیب زمینی را به تکه های کوچک تر تقسیم کنید. از طریق آب میوه گیری آبش را بگیرید. پوستش را نکنید.

حالا آب سیب زمینی را با چند قطره آبلیمو مخلوط کرده و روی صورت خود بمالید. بعد از 20 دقیقه آن را بشویید. روزانه این کار را انجام دهید.

 سفید شدن پوست

روشن شدن پوست با استفاده از سیب زمینی

8. هویج:

یک عدد هویج کوچک را به تکه های کوچک ببرید و یک خمیر نرم از آن تهیه کنید. سپس یک قاشق چای خوری ماست و چند قطره آبلیمو را به این خمیر اضافه کنید و به صورت تمیز خود بمالید. بعد از 20 دقیقه آن را بشورید.

9. پودر شیر مناسب برای روشن کردن پوست:

یک قاشق چای خوری پودر شیر، 1 قاشق چای خوری آب لیمو و یک قاشق چای خوری عسل را مخلوط کنید و خمیری از آن درست کنید و آن را به صورت خود بمالید و اجازه دهید 30 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید. این کار را روزانه تکرار کنید.

10. چوب صندل یک روشن کننده پوست:

یک قاشق چای خوری پودر چوب صندل را با گلاب مخلوط کرده و خمیری نرم درست کنید ؛ این را به صورت خود بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب بشویید.

 پودر چوب صندل

روشن شدن پوست با استفاده از پودر چوب صندل 

11. گوجه فرنگی برای روشن شدن پوست :

یک قاشق چای خوری آب گوجه فرنگی و یا پوره اش را به یک قاشق چای خوری شیر و 1 قاشق چاز خوری زردچوبه مخلوط کنید و به صورت خود برنید. بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس صورت را با آب بشویید.

12. شکر :

اسکرابی را با یک قاشق چای خوری روغن زیتون، 1 قاشق چای خوری آبلیمو و 2 قاشق چای خوری شکر درست کنید. خوب مخلوط کنید و روی پوست خود بمالید. به آرامی پوست را با این اسکراب به مدت 3 تا 5 دقیقه ماساژ دهید، تا سلول های مرده پوست را از بین ببرید.

13. بلغور جو برای روشن کردن پوست:

2 قاشق چای خوری بلغور جو را با چند قطره آب لیمو مخلوط کنید. شیر را به آن اضافه کنید تا خمیر نرمی تهیه شود و این خمیر را روی پوست خود بمالید. بگذارید حدود 20 دقیقه بماند. سپس آن را با آب بشویید.

 روشن کردن پوست

روشن کردن پوست با بلغور جو 

14. نعناع مناسب برای روشن شدن پوست :

یک قاشق چای خوری از خمیر نعناع را با یک قاشق چای خوری ماست ترکیب کنید و چند قطره آب لیمو را به آن اضافه کنید تا خمیر نرمی درست شود. سپس این خمیر را روی پوست خود بمالید. بگذارید حدود 20 دقیقه بماند و با آب بشویید.

15. آرد:

آرد، ماست و زرد چوبه را به یک خمیر نرم تبدیل کنید و این خمیر را روی پوست خود بمالید و اجازه دهید حدود 20 دقیقه بماند و سپس آن را با آب بشویید.

16. خاک رس برای روشن کردن پوست:

خاک رس را با گلاب مخلوط کنید و این خمیر را بر روی پوست خود بزنید. بگذارید حدود 20 دقیقه بماند و سپس آن را با آب بشویید.

ماسک پوست صورت

ماسک های عالی برای روشن شدن پوست 

17. آرد برنج:

یک قاشق چای خوری آرد برنج، یک قاشق چاز خوری ماست و یک قاشق چای خوری آب لیمو را با هم مخلوط کنید تا خمیر نرمی را شکل دهید. آن را به صورت تمیز خود بمالید و به آرامی پوستتان را به مدت 3 تا 5 دقیقه ماساژ دهید و سپس بگذارید به مدت 20 دقیقه روی صورتتان باشد. آن را با آب بشورید و مرطوب کننده روزانه خود را بزنید.

هر روز این کار را تکرار کنید تا یک پوست صاف و شفاف داشته باشید.

18. آناناس یک روشن کننده پوست:

آناناس را به تکه های کوچک تقسیم کنید و یک خمیر نرمی از آن تهیه کنید. حالا کمی عسل به این خمیر اضافه کرده و به صورت خود بمالید. آن را به مدت 20 دقیقه نگه دارید و سپس آبکشی کنید. این کار روزانه را انجام دهید.

19. کیوی برای روشن شدن پوست:

کیوی را به پوره تبدیل کنید و یک قاشق چای خوری ماست و یک قاشق چای خوری عسل را با پوره کیوی مخلوط کنید تا خمیر خامه ای شکلی تهیه شود.این خمیر را روی پوست خود بمالید و بگذارید حدود 20 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.

 ماسک سفید کننده پوست

روشن شدن پوست 

20. سفیده تخم مرغ:

مشابه ماسکی که پیش از این در بخش سلامت پوست و مو در نمناک گفته شد یک عدد سفیده تخم مرغ را با 1/2 قاشق آبلیمو و 1 قاشق پودر زردچوبه خوب مخلوط کنید، تا خمیر نرمی تهیه شود . این خمیر را روی صورتتان بزنید و بگذارید 20 دقیقه بماند.

21. توت فرنگی برای روشن شدن پوست:

3-4 عدد توت فرنگی را در مخلوط کن بریزید و خمیر نرمی را تهیه کنید و حالا 1 قاشق چای خوری پودر شیر و چند قطره آب لیمو را به خمیر توت فرنگی اضافه کنید.

این خمیر را روی پوست خود بمالید و حدود 10 دقیقه بگذارید تا بماند. سپس آن را با آب بشویید و برای نتیجه ی بهتر هر روز این کار را تکرار کنید.

اگر پوست چربی دارید، می توانید ماست را به جای پودر شیر اضافه کنید.

22. روغن ویتامین E مناسب برای روشن شدن پوست:

روغن زیتون را با روغن خارج شده از کپسول ویتامین E مخلوط کنید و روی دستان تمیز خود بمالید.به آرامی پوستتان را برای چند دقیقه ماساژ دهید و بگذارید کمی بماند و هر روز این کار را تکرار کنید.

 روغن ویتامین E برای پوست

روشن شدن پوست با استفاده از روغن ویتامین E 

23. ریشه شیرین بیان:

یک قاشق چای خوری پودر ریشه شیرین بیان را با عسل خوب مخلوط کنید. این خمیر را روی پوست خود بمالید و حدود 10 دقیقه صبر کنید. سپس آن را با آب بشویید. هر روز این کار را تکرار کنید.

24 . عدس قرمز یک روشن کننده پوست:

یک شب عدس را خیس کنید و با اضافه کردن شیر خام یک خمیر نرم از آن تهیه کنید. حالا کمی عسل را با آن مخلوط کنید. خوب هم بزنید و این خمیر را روی پوست خود بمالید و حدود 10 دقیقه بگذارید تا بماند، سپس آن را با آب بشویید. هر روز این کار را تکرار کنید.

24 بهترین ماسک روشن کننده پوست با مواد گیاهی طب سنتی

4.11098
این مطلب مفید بود ؟906192
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ح.ب /ن
2 نظر به ثبت رسیده است
یه روانی:/1401-02-21
من زرد چوبه و عسل رو امتحان کردم خوب بود
221
نـ1401-08-22
من زردچوبه و عسل امتحان کردم صورتم رنگ گرفت/:
50
وبگردی