ماشين حساب آیفون
ماشین حساب یکی از ابزارهای کارآمد و ضروری است که در این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک شما را با 7 ماشین حساب آیفون آشنا سازیم.

ماشین حساب آیفون

ماشین حساب و انجام محاسبات عددی به چند سال و دهه گذشته باز نمی گردد و بلکه به چندین قرن گذشته باز می گردد که همه علاقمند بودند تا بتوانند این محاسبات عددی را انجام دهند و اما مدتی بعد به کمک اندیشمندان و دانشمندان بزرگ گذشته، معادلات متعددی ایجاد شدند که در تسریع حل محاسبات عددی بسیار موثر بودند و این روزها نیز از این معادلات استفاده می شود.

با این حال این روزها شاهد ماشین حساب های مهندسی و حرفه ای در گوشی های هوشمند خود هستیم که می توانیم پیچیده ترین معادلات را به واسطه آنها حل کنیم. از این رو اگر شما از ماشین حساب های مهندسی در طول روز استفاده می کنید، لزومی ندارد که ابزاری به نام ماشین حساب را همیشه به همراه داشته باشید. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک شما را با یک سری از ماشین حساب مهندسی آیفون آشنا سازیم تا بتوانید معادلات خود را بدون هر گونه مشکل حل کنید.

1- PCALC LITE

ماشین حساب PCALC LITE یکی از محبوب ترین ماشین حساب های ios است که حتما تجربه کار با این ماشین حساب را دارید. علت اصلی محبوبیت این ماشین حساب، رابط کاربری زیبا و جذاب آن است که بی شک دلیل اصلی محبوبیت آن می باشد. همچنین این برنامه کاربردی هیچ تبلیغاتی ندارد و اگر شما از تبلیغات حواس پرت کن خوشتان نمی آید، این مناسب ترین اپ برای شما خواهد بود که می توانید از تنظیمات آن اقدام به تغییر تم آن نیز کنید.

ماشین حساب آیفون

طراحی این ماشین حساب به گونه ای است که تمام دکمه های آن برجسته هستند و به ندرت ممکن است اشتباه تایپی با آن داشته باشید. همچنین قابلیت هایی زیادی این ماشین حساب دارد که از مهم ترین آنها می توان به حل معادلات مثلاثات، تغییر واحد بین درجه و رادیان، توان دو، رادیکال، لگاریتم، عدد نپر و... است.

 ماشین حساب مهندسی


2- + CALCULATOR

ماشین حساب " + CALCULATOR " ماشین حساب مهندسی برای آیفون می باشد که برای استفاده از تمام امکانات این ماشین حساب نیاز است که آیفون یا آیپد خود را روتیت کنید. اما اگر به علاقه باشد، من شخصا ماشین حساب مورد اول را بیشتر ترجیح می دهم، اما ممکن است شما این مورد را بیشتر دوست داشته باشید.

ماشین حساب مهندسی

در طراحی این مشاین حساب همان گونه که مشاهده می کنید، اهمیت زیادی به کاربر داده شده است چرا که دکمه های بسیار بزرگی برای عدم خطا در حین وارد کردن اعداد در نظر گرفته شده که برای دستیابی به سایر قابلیت های این ماشین حساب نیاز دارید تا ستون سمت چپ صفحه نمایشگر را به سمت بالا اسکرول کنید تا گزینه مدنظر خود را انتخاب و سپس استفاده کنید. همچنین پس زمینه سیاه این اپ برای شما که در طول شب معادلات خود را انجام میدهید، مناسب است.

ماشین حساب مهندسی آیفون


3-  ++ CALCULATOR HD

همان گونه که در تصویر واضح است، این ماشین حساب واقعا یک ماشین حساب مهندسی آیفون و آیپد می باشد که در مقایسه با دو گزینه بالا بسیار تخصصی و مهندسی تر می باشد. این ماشین حساب دارای دو صفحه کلید ( یکی در راست و یکی در چپ ) می باشد که در سمت راست اعداد و در سمت چپ قابلیت هایی که در این ماشین حساب مهندسی جای داده شده است.

ماشین حساب آیفون

این امر باعث شده است که کاربر بتواند با استفاده از دو دست خود به ماشین حساب تسلط پیدا کند و عملیات مختلف را بصورت همزمان انجام دهد. این ماشین حساب نیز همانند سایر ماشین حساب های آیفون کاملا مجهز است و می توانید معادلات سختی را همانند معادلات هیپربولیک، مثلثاتی و... را انجام دهید.

ماشين حساب آیفون


 4- THE CALCULATOR

 اگر شما به دنبال ماشین حساب مهندسی برای ایفون هستید، ما ماشین حساب "THE CALCULATOR" را به شما پیشنهاد می کنیم که بدون هر گونه فانتزی سازی می توانید از این ماشین حساب در چند ثانیه به جواب معادله مدنظرتان برسید. اما مشکلی که این ماشین حساب دارد، استفاده از بنرهای تبلیغاتی در انتهای صفحه است که توصیه می شود به این بنرها دقت نکنید.

THE CALCULATOR

این ماشین حساب هر دو حالت عادی و مهندسی را دارد که با روتیت کردن می توانید به حالت مهندسی تبدیل سازید و معادلات پیچیده مهندسی خود را در آن تایپ کنید و بدون وقفه ای در زمان، به جواب مسئله خود برسید. همچنین قابلیت های این ماشین حساب مهندسی آیفون در تصویر کاملا واضح است و می توانید از حالت دارک مود این ماشین حساب نیز استفاده کنید.

ماشين حساب آیفون


5- ++ CALCULATOR

 این ماشین حساب هوشمند، بیشتر به عنوان یک شبیه ساز دفتر سر رسید چرمی است که درون خود یک ماشین حساب را جای داده که یک گوشه ماشین حساب است و گوشه ای دیگر متعلق به نوت برداری است که با حرکت انگشتانتان بر روی بخش Notes اقدام به نوشتن نتایج بدست آمده کنید.

ماشین حساب

همچنین یکی دیگر از قابلیت های این ماشین حساب، هیستوری کامل آن می باشد که در هر زمان می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید و در کنار تاریخچه می توانید همزمان به Notes هم دسترسی پیدا کنید که این واقعا جالب می باشد. این ماشین حساب دارای چندین گزینه سفارشی سازی است که در آن می توانید مواردی مثلل پس زمینه و رنگ پس زمینه را تغییر دهید.

ماشين حساب آیفون


6- PHOTOMATH

برنامه "PHOTOMATH" در کاری که انجام میدهد واقعا بی نظیر و خاص می باشد چرا که اگر شما از نوشتن و تایپ کردن در ماشین حساب متنفر هستید، می توانید با قرار دادن دوربین در مقابل معادله، به شرط خوانا بودن معادله، در چند ثانیه معادله را با روش حل به جواب برسانید. این قابلیت واقعا جالب و منحصر بفرد است!

ماشین حساب دوربینی

با این وجود این ماشین حساب یک ماشین حساب عادی و مهندسی می باشد که می تواند تمام محاسبات عددی را حل کند و به همراه اطلاعات کلی روش حل در اختیار شما قرار دهد. به همین دلیل شما نمی توانید از این ماشین حساب در حالت افقی استفاده کنید.

 ماشين حساب آیفون


 7- SPOTLIGHT AND SIRI

همانطور که میدانید، iPadOS هیچ برنامه ای مختص ماشین حساب ندارد! اما برای انجام برخی از محاسبات می توانید به روشی خاص و جالب این عملیات را به پایان برسانید! روشی که ما مدنظرمان است، استفاده از SPOTLIGHT AND SIRI است که در SPOTLIGHT تنها کافیست معادله را تایپ کنید و نتیجه را بصورت آنی مشاهده کنید.

ماشین حساب آیفون

همچنین شما می توانید از سیری نیز درخواست حل برخی معادلات را بصورت کلامی داشته باشید! حتما یکبار امتحان کنید.

7 ماشین حساب مهندسی آیفون + دانلود از App store

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ماشین حساب
وبگردی