ماشین های پلیس
ماشین های پلیس طیف وسیعی از انواع خودروها را شامل می شود که بسته به ماموریت و عملکرد مورد انتظار انتخاب می شوند. اما برخی از این اتومبیل ها از طراحی جذاب و قدرت مانور بالایی نیز برخوردار هستند.

معرفی عجیب ترین ماشین های پلیس جهان

نیروهای پلیس در سرتاسر جهان از خودروهای متنوعی برای انجام مأموریت های خود استفاده می کنند. متأسفانه این خودروها عموماً کلافه کننده هستند.ضمن معرفی ورود جدیدترین ماشین پلیس به نیروی انتظامی کشور لندکروز 2017 برای دسته بندی خودروها ما نگاهی انداخته ایم به برخی از سریع ترین، جذاب ترین و جالب ترین خودروهای پلیس دنیا و همچنین نیم نگاهی نیز به بدترین ها داشته ایم.

ماشین های پلیس

لندکروز 2017 ماشین پلیس جدید نیروی انتظامی  

در بریتانیا پلیس از همه نوع خودرویی استفاده می کنند اما اکثر این خودروها کند و آرام هستند. از روزهایی که آستین مترو و واکسهال کاوالیرز به عنوان خودروی پلیس بودند گذشته ایم و البته جای آن ها را هاچبک ها و سدان های مدرن کند دیگری گرفته اند. تعداد معدودی از نیروهای پلیس این شانس را دارند که از خودروهای جذاب لذت ببرند.

ماشین های پلیس

البته اکثر این خودروهای جذاب و خاص برای تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند. واضح است که همه ی افسران پلیس فرصت تعقیب خلاف کاران با این خودروها را پیدا نمی کنند. فورد فوکوس و واکسهال آسترا همچنان ستون فقران ناوگان خودرویی پلیس در بریتانیا را تشکیل می دهند. ما همچنین نگاهی به شرم آورترین خودروهای پلیس دنیا نیز انداخته ایم.

این خودروهای مضحک در برابر سوپرکارها مغلوب می شوند بنابراین اگر دیدن خودروهای جذاب پلیس شما را به فکر تغییر شغل انداخته باید بگوییم بهتر است نگاهی به این لیست بیندازید.

بهترین خودروهای پلیس دنیا

آریل اتم PL

پیشرانه: 2 لیتری VTEC هوندا، 350 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 2.5 ثانیه
حداکثر سرعت: 250 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

این خودرو بر پایه ی مدل اتم 3.5R بنا شده و قدرت آن از 240 به 350 اسب بخار افزایش یافته است. شتاب اولیه ی آن به طور باورنکردنی ای 2.5 ثانیه اعلام شده است. هرچند که رنگ آمیزی زرد و آبی پلیس به خوبی روی خودرو نشسته اما احتمال اینکه در ناوگان خودرویی پلیس بکار گرفته شود کم است.

کاپارو T1

پیشرانه: 6 سیلندر 3.5 لیتری، 345 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 2.5 ثانیه
حداکثر سرعت: 330 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

کاپارو T1 کمتر یک خودروی پلیس و بیشتر یک خودروی تعقیب کننده با سرعت بالاست. پیشرانه ی قرار گرفته در وسط، طراحی دیفرانسیل عقب و دو نفره بودن توسط رنگ آمیزی پلیس تکمیل شده اند. این خودرو که توسط مهندسان برنامه ریز مک لارن F1 طراحی شده شانس زیادی را برای خلاف کاران قائل نمی شود.

فورد F-150

پیشرانه: 8 سیلندر 5 لیتری، 385 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 6.6 ثانیه
حداکثر سرعت: اعلام نشده

ماشین های پلیس

خودروهای معدودی وجود دارند که به اندازه ی F-150 مرعوب کننده عمل کنند؛ اما در آمریکا این خودرو نوعی از سبک زندگی محسوب می شود و برای چندین سال عنوان پرفروش ترین خودروی این کشور را در اختیار دارد؛ بنابراین درست همانند نیروهای پلیس بریتانیا که از فورد فوکوس پرفروش استفاده می کنند، نیروهای پلیس آمریکا نیز باید این پیکاپ را به خدمت بگیرند. دو نوع پیشرانه ی 8 سیلندر 5 لیتری و 3.5 لیتری اکوبوست با دو نوع کابین SuperCrew و SuperCab در دسترس است و به تجهیزاتی که از یک خودروی پلیس انتظار دارید مجهز شده است.

مرسدس بنز GLE کوپه

پیشرانه: 8 سیلندر 5.5 لیتری، 577 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 4.2 ثانیه
حداکثر سرعت: 250 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

استرالیایی ها پیشرانه های 8 سیلندر را دوست دارند و این مرسدس بنز GLE کوپه در واقع با یک تیر دو نشان را زده است. شاید فرم بدنه ی خودرو برای حمل زندانی ها کاربردی نباشد اما ارتفاع سواری افزایش یافته برای استفاده در راه های ناهموار مناسب است. این خودرو بخشی از کمپین افزایش ایمنی جاده ها در ویکتوریا هم هست.

پورشه 911

پیشرانه: 6 سیلندر 3.8 لیتری تخت، 370 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 4.5 ثانیه
حداکثر سرعت: 300 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

پورشه امسال پنجاهمین سالگرد تولید 911 را جشن گرفته و احتمالاً پلیس برلین نیز علاقه داشته تا با این 911 مدل 2005 به جشن پورشه ملحق شود. خودروی مورد بحث توسط تک آرت تیون شده است.

مرسدس بنز CLS برابوس راکت

پیشرانه: 12 سیلندر 6.3 لیتری، 720 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 3.2 ثانیه
حداکثر سرعت: 365 کیلومتر در ساعت

 

 

ماشین های پلیس

با حداکثر سرعت 365 کیلومتر در ساعت و قدرت 720 اسب بخاری دیدن اینکه نام خودرو از کجا آمده اصلاً سخت نیست. برابوس همه ی تجهیزات مورد نیاز برای افزایش قدرت را در نظر گرفته است. برخلاف برخی خودروهای هیجان انگیز دیگر این خودرو همچنین دارای دو صندلی در عقب برای خلاف کاران است.

لوتوس اوورا

پیشرانه: 6 سیلندر 3.5 لیتری، 345 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 4.4 ثانیه
حداکثر سرعت: 286 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

این خودرو که توسط پلیس ملی ایتالیا مورد استفاده قرار می گیرد نسخه های کاملاً پلیسی از اوورا را نشان می دهد. اخیراً یک دستگاه از این خودرو نیز به پلیس نورفولک تحویل داده شده است؛ اما این خودرو بیش از آنکه مورد استفاده ی پلیس قرار بگیرد برای مردم عادی سرگرم کننده است.

آلفارومئو جیولیا QV

پیشرانه: 6 سیلندر 2.9 لیتری، 503 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 3.9 ثانیه
حداکثر سرعت: 306 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

پلیس ایتالیا با خودروهای خاص آلفا غریبه نبوده و در گذشته نیز مدل 159 در این ناوگان بکار گرفته شده است؛ اما جیولیا QV جدید قدرتمندترین آلفای پلیس بوده و از دل پیشرانه ی 6 سیلندر توئین توربوی آن 503 اسب بخار قدرت بیرون می آید. از این خودرو برای پاسخ های سریع، انتقال ارگان های حیاتی بدن و اسکورت مقامات استفاده می شود.

اسپایکر C8

پیشرانه: 8 سیلندر 4.2 لیتری، 400 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 4.5 ثانیه
حداکثر سرعت: 301 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

این سوپرکار هلندی به رنگ قرمز و آبی پلیس شهر درآمده است. پیشرانه ی 8 سیلندر متعلق به آئودی آن نیز با غرش های خود اخطاری جدی را به خلاف کاران می دهد.

لامبورگینی هوراکان LP 610-4

پیشرانه: 10 سیلندر 5.2 لیتری، 602 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 3.2 ثانیه
حداکثر سرعت: 325 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

پلیس ایتالیا برای دریافت این هوراکان کاملاً پلیسی مدت زمان زیادی را منتظر نمانده است. چراغ های آبی گردان نیز زیبایی چشم گیری به این خودرو بخشیده اند.

استون مارتین One-77

پیشرانه: 12 سیلندر 7.3 لیتری، 750 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 3.7 ثانیه
حداکثر سرعت: 354 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

این یک خودروی بسیار خاص از استون است. همان طوری که از نام خودرو مشخص است تنها 77 دستگاه از این مدل ساخته شده است. در One-77 از بهترین مواد استفاده شده و البته خودروی کندی نیست. پیشرانه ی 12 سیلندر این خودرو قدرت 750 اسب بخاری دارد.

بنتلی کانتیننتال GT

پیشرانه: 12 سیلندر 6 لیتری، 567 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 4.3 ثانیه
حداکثر سرعت: 317 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

دیگر خودروی انگلیسی یعنی کانتیننتال GT انتخابی مناسب برای کیفیت و آسایش است. این خودروی دست ساز پاسخگوی تمامی نیازهای مشتریان بده و پیشرانه ی قوی آن نیز در هر شرایطی انتظارات را برآورده می کند.

فراری FF

پیشرانه: 12 سیلندر 6.2 لیتری، 651 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 3.7 ثانیه
حداکثر سرعت: 335 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

کاربردی بودن و فراری دو واژه ای هستند که به ندرت کنار همدیگر می آیند؛ اما فراری FF یک استثناست زیرا فضای کافی برای 4 نفر را دارد. به لطف پیشرانه ی 651 اسب بخاری این خودرو گزینه ای عالی برای انتقال سریع مجرمان به پایگاه پلیس به شمار می رود.

بدترین خودروهای پلیس دنیا

لادا ریوا

پیشرانه: 4 سیلندر 1.5 لیتری، 80 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 14.5 ثانیه
حداکثر سرعت: 153 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

به دلیل تحریم های تجاری کوبا نمی تواند ناوگان خودروی پلیس خود را از آمریکا تهیه کند اما دوستان این کشور در روسیه لادا ریوا را پیشنهاد کرده اند. این خودروهای روسی در خیابان های هاوانا تردد کرده و به نظر نمی رسد که کسی آن ها را جدی بگیرد!

اسمارت فورتو

پیشرانه: 0.9 لیتری، 89 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 10.4 ثانیه
حداکثر سرعت: 155 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

افسران پلیس نیویورک شاید برای تعویض فورد کراون ویکتوریای کلاسیک با اسمارت فورتوی کوچک ناراحت باشند. دپارتمان پلیس نیویورک 250 دستگاه فورتو را برای حل مشکلات ترافیکی شهر خریداری کرده است اما به غیر از پارک کردن آسان این خودرو به نظر نمی رسد که مزیت دیگری را شاهد باشیم.

تویوتا پریوس

پیشرانه: 4 سیلندر 1.8 لیتری، 134 اسب بخار
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 10.1 ثانیه
حداکثر سرعت: 180 کیلومتر در ساعت

ماشین های پلیس

پلیس برلین در نظر داشته که آلایندگی پورشه ی خود را با استفاده از تویوتا پریوس هیبریدی جبران نماید. زمانی که خودرو با قدرت باتری کار می کند افسران پلیس قادر خواهند بود که مجرمان را دستگیر کنند!

بهترین و بدترین ماشین های پلیس دنیا

3.530
این مطلب مفید بود ؟219
برگرفته از پول نیوز - پدال - / ل
وبگردی