ورزش مناسب ماه رمضان
کناز گذاشتن ورزش به طور کامل در ماه رمضان کار اشتباهی است، انجام برخی از حرکات ورزشی مانند یوگا و ورزش پیلاتس و ... برای ماه مبارک رمضان بسیار مناسب می باشد.

ورزش های مناسب برای ماه رمضان

بسیاری از افراد فکر می کنند که در ماه رمضان نمی توان ورزش کرد و باید آن را برای مدتی کنار بگذارند. اما باید توجه داشت که تمرینات ورزشی هیچ منافاتی با روزه داری ندارد، حتی اگر به صورت درست و اصولی انجام شود موجب آرامش ، کاهش استرس ، استقامت فکری و تقویت صبر نیز می شود. انجام ورزش در ماه رمضان موجب پیشگیری از تجمع چربی در بدن می شود و عمل سوخت و ساز را آسانتر می کند. در ماه مبارک رمضان روزه داران با برخی از محدودیت ها در فعالیت فیزیکی مواجه هستند اما هرگز نباید ورزش را در ایام روزه داری کنار بگذارند. برخی از حرکات ورزشی برای ماه رمضان مناسب است و افراد می توانند برای حفظ آمادگی جسمانی خود این تمرینها را انجام دهند. در این بخش از نمناک برخی از ورزش ها و حرکت های ورزشی مناسب برای ماه رمضان را معرفی کرده ایم :

حرکات ورزشی مناسب برای ماه رمضان

یوگا:
یوگا یک تمرین ورزشی عالی برای جسم و روان است. ورزش یوگا را می توان در دسته تمرینات ورزشی سبک طبقه بندی کرد. در ایام رمضان می توان ورزش یوگا را در طول روز بدون انجام تمرینات زیاد انجام داد. اما بهتر است تمام تمرینهای ورزشی بعد از افطار انجام شود زیرا در این زمان بدن تغذیه و هیدراته شده است.
ورزش مناسب ماه رمضان
بلند کردن پا از بغل:
این تمرین باعث افزایش تعادل بدن می شود. در این حرکت بر روی یک طرف از بدن دراز کشیده و پای خود را بلند می کنید و بر روی بدن بر می گردانید. این تمرین ورزشی برای عضلات لگن مناسب است.
ایروبیک:
تمرین های ایروبیک می توانند استقامت قلبی و عروقی را افزایش دهد و به سوزاندن کالری را بهبود بخشند. هر دو فرم ورزش به سطح آمادگی جسمانی بستگی دارد و برای افرادی که به طور مرتب فعال نیستند، می تواند مناسب نباشد. چنین تمریناتی باید بعد از افطار در طول ماه رمضان انجام شود، زیرا احتمال دارد ضربان قلب و دمای بدن را افزایش دهند. بدن با به کار گرفتن غدد عرق، و عرق کردن، خود را خنک می کند. قبل از شروع تمرینات نوشیدن آب کافی و هیدراته بودن بدن ضروری است.
تمرین های ایروبیک
خم شدن به سمت دو طرف بدن:
می توانید در حال انجام این حرکت یک وزنه نیز درد ست بگیرید. این حرکت به انعطاف پذیری ستون فقرات کمک می کند.
حرکت لست از جلو:
حرکت لست از جلو برای کمر و ورزیده کردن عضلات بالا تنه مفید می باشد. حرکات کششی را نیز به ورزش خود اضافه کنید زیرا موجب افزایش آرامش ذهن می شوند. قبل از انجام هر تمرین ورزشی ، بدن خود را گرم کنید و پس از اتمام ورزش ، دمای بدن خود را به تدریج سرد کنید.
حرکت اسکات:
اسکات را می توانید هر روز انجام دهید. حرکت اسکات بر روی عضلات زیادی کار می کند. برای انجام حرکت اسکات ، به حالت نشسته پایین می روید و دوباره بالا می آیید.
ورزش ماه رمضان
ورزش پیلاتس:
پیلاتس یک ورزش فوق العاده برای حفظ انرژی شما در ماه رمضان است. ورزش پیلاتس مانند یوگا موجب افزایش قابل توجه ضربان قلب و دمای بدن می شود ، به طوری که احساس تشنگی ایجاد می کند. تمرینات پیلاتس را می توان در روز نیز انجام داد اما بهتر است این ورزش را چند بار در هفته و پس از افطار تمرین کنید.
وزنه زدن با عضله دو سر بازو:
این حرکت ورزشی را می توان در هر روز انجام داد. برای این تمرین از وزنه های سبک استفاده کنید و هنگام ورزش مراقب آرنج های خود باشید. آرنج های خود را به آرامی خم و راست کنید.
حرکات ورزشی ماه رمضان
لانژ:
حرکت لانژ بر روی عضلات باسن کار می کند. برای تاثیر بیشتر این حرکت ، از یک وزنه در دست خود استفاده کنید.

آشنایی با نرمش های مخصوص ماه رمضان

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ح.ب/ن
برچسب :
وبگردی