ماکسیما

مشخصات ظاهری و فنی “ماکسیما” 2017

کد مطلب : 61271زمان مطالعه : 10 دقیقه
ماکسیما 2017 دارای تغییراتی نسبت به مدل 2016 است. قطعا این تغییرات را برای بهبود فروش این خودروی اسپورت سدان ایجاد کرده است. این شرکت ژاپنی، “ماکسیما” را با ظاهری عضلانی تر نسبت به نسل قبلی تولید کرد تا در مقایسه با خودروهایی نظیر کادنزا و تویوتا آوالون توانایی رقابت داشته باشد.

 مشخصا ت فنی خودروماکسیما 2017

 ماکسیما 2017 دارای تغییراتی نسبت به مدل 2016 است. قطعا این تغییرات را برای بهبود فروش این خودروی اسپورت سدان ایجاد کرده است. این شرکت ژاپنی، ماکسیما را با ظاهری عضلانی تر نسبت به نسل قبلی تولید کرد تا در مقایسه با خودروهایی نظیر کادنزا و تویوتا آوالون توانایی رقابت داشته باشد. در ادامه با ویژگی های ماکسیما 2017 آشنا می شویم.یکی از خودروهایی که خاطره خوبی در ذهن مشتریان ایرانی به جا گذاشته است قطعا ماکسیما است. این خودرو هنوز هم یکی از باکیفیت ترین خودرو ها در ایران محسوب می شود. اما متاسفانه نسل جدید این خودرو یعنی ماکسیما 2017 در ایران تولید و وارد نمی شود و نسل قبلی نیسان ماکسیما همچنان در بازار خرید و فروش می شود.

ماکسیما
بررسی مدل های مختلف ماکسیما
 
انواع ماکسیما
 
نیسان ماکسیما نسل اول
اولین نسل نیسان ماکسیما در سال 1981 میلادی و با کد G910 عرضه شد. این خودرو بر پایه نسل دوم داتسون مدل 810 و برای بازار داخلی کشور ژاپن طراحی شده بود. این خودرو در دو کلاس بدنه سدان (Sedan) و استیشن (Station Wagon) قابل عرضه بود و از یک موتور 2.4 لیتری شش سیلندر بنزینی و یک موتور 2.8 لیتری شش سیلندر توربو دیزل نیرو می گرفت. نسل اول نیسان ماکسیما تا سال 1984 در خط تولید این شرکت قرار داشت.
 
نیسان ماکسیما نسل دوم
نسل دوم این خودرو مجهز ژاپنی دز سال 1984 میلادی به بازار عرضه و تا سال 19888 در خط تولید قرار داشت. این خودرو که با کد PU11 تولید شد، مانند نسل اول در دو کلاس بدنه سدان و استیشن ساخته شد. پیشرانه های موجود برای این خودرو نیز 2 نمونه شش سیلندر خورجینی به حجم های 2.0 لیتر و 3.0 لیتر بود.
 
نیسان ماکسیما نسل سوم
نیسان ماکسیما نسل سوم برای اولین بار در سال 1989 میلادی و با کد J30 به بازارهای جهانی عرضه شد. این خودرو توانست با توجه به ابعاد و اندازه بزرگ و امکانات خود، عنوان دومین خودروی پرفروش ژاپنی سدان را در بازارهای آمریکای شمالی از آن خود نماید. این خودرو که از یک موتور 6 سیلندر خورجینی 3.0 لیتری با دو پیکربندی متفاوت استفاده می کرد، در سال 1994 با نسل چهارم این خودرو جایگزین گردید.
 
نیسان ماکسیما نسل چهارم
نسل چهارم نیسان ماکسیما در اواخر سال 1994 میلادی با کد A32 وارد بازارهای جهانی شد. این خودرو با استفاده از یک موتور پرقدرت 190 اسب بخاری شش سیلندر خورجینی با کد VQ30DE توانست جزو بهترین خودروهای سال از لحاظ توانایی قرار گیرد. این خودرو در سال 1999 میلادی از خط تولید خارج شد.
 
نیسان ماکسیما نسل پنجم
پنجمین نسل این خودروی موفق ژاپنی در سال 2000 میلادی و با کد بدنه A33 به بازارهای جهانی ارائه شد. این نسل از نیسان ماکسیما نیز توانایی های دینامیکی بالایی داشت و با استفاده از موتورهای پر قدرت 3.0 لیتری و 3.5 لیتری پرقدرت طرافداران زیادی را به سوی خود جذب نمود. بر پایه این بدنه خودروی دیگری نیز تولید شد که با نام نیسان سفیرو (Nissan Cefiro) شناخته می شد. این نمونه همان مدل است که در بازارها خودروی ایران وجود داشته و با نام نیسان ماکسیما به فروش می رسد. نسل پنجم نیسان ماکسیما در سال 2003 از خط تولید خارج شد.
 
نیسان ماکسیما نسل ششم
نیسان ماکسیما نسل ششم در سال 2004 میلادی و کد بدنه A34 به بازارهای جهانی عرضه گردید. این خودرو از یک موتور 6 سیلندر خورجینی 3.5 لیتری استفاده می کرد و تنها در بازارهای آمریکای شمالی به فروش رسید. این نسل از نیسان ماکسیما در سال 2008 میلادی از خط تولید خارج شد.
 
نیسان ماکسیما نسل هفتم
نسل هفتم نیسان ماکسیما در سال 2008 میلادی و با کد بدنه A35 ساخته و تولید آن تا سال 2014 ادامه داشت. این خودرو بر اساس پلتفرم مشترکی با نیسان آلتیما (Nissan Altima) و نیسان مورانو (Nissan Muranu) ساخته شد. موتور مورد استفاده در این خودرو یک نمونه پرقدرت 3.5 لیتری 6 سیلندر خورجینی بود که با توانی معادل 290 اسب بخار این خودرو را در زمانی کمتر از 6 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رساند.
 
نیسان ماکسیما نسل هشتم
آخرین نسل این خودروی مجهز و پرقدرت در سال 2015 میلادی به نمایش عمومی درآمد. این خودرو مانند نسل های گذشته خود علاوه بر قابلیت های دینامیکی بالا، پیشرانه قدرتنمد و ظاهر زیبا، مجهز به آخرین تکنولوژی های روز دنیا نیز شده که در ادامه به معرفی و بررسی مدل سال 2017 میلادی آن خواهیم پرداخت.
 
نیسان ماکسیما مدل 2017
 

طراحی ظاهری ماکسیما 

 
این اتاق جدید ماکسیما از سال 2015 وارد بازار جهانی شده و مسلما نسبت به نسل قبلی خودش که تا سال 1391 توسط پارس خودرو در ایران تولید می شد تغییرات زیادی پیدا کرده. اولین موردی که در نگاه کلی اولیه به چشم می خوره ظاهر کاملا اسپرت و داینامیک این ماشین هستش و برخلاف مدل قبلی شما با خورویی بسیار طویل رو به رو نمی شید؛ البته نه اینکه مدل جدید طول کمی داشته باشه ولی با توجه به کاهش طول 6 سانتی متری و البته نوع طراحیش، طول این ماشین زیاد به نظر نمی رسه. 
 
ماکسیما 2017 در نمای جلو ظاهری کاملا جدی و تا حدودی اخم کرده و عصبانی داره.مهم ترین فاکتور این عصبانیتِ چهره ی ماکسیما فرم جلوپنجره ی شش ضلعی اون هستش که دو ضلع اون رو قسمت جلویی چراغ ها تشکیل دادن و باعث جلوه ی بیشتر چراغ ها و خود جلوپنجره شدن.یک چهار ضلعی کروم رنگ هم که در بیشتر محصولات کمپانی نیسان دیده می شه در وسط جلوپنجره قرار گرفته تا لوگوی بزرگ نیسان رو در دل خودش جا بده. یکی از علل جذابیت جلوی ماکسیما شلوغ بودن اونه؛ به طوری که تقریبا نیسان به هر جایی دستی کشیده و خطی اضافه کرده.به طور مثال چراغ ها در هر دو سمت نوک تیز هستند و در وسط چراغ ها حالتی شبیه باله اضافه شده تا اونها رو خاص تر کنه.یا مثلا چراغ های مه شکن که دورش رو خطوط بسیار زیبای پایین سپر مزین کردن. در کل باید گفت که شما از رو به رو به یک سدان اسپرت مواجه هستید تا یک خودروی خانوادگی بزرگ! با نگاه به کنار ماکسیما چند مورد هستش که جلب توجه می کنه.اولین مورد که در روز دیدار این ماشین هم در روزهای گذشته بسیار جاذب به نظر می اومد فرم رینگ های 19 اینچی این خودرو بود که به شدت به بدنه ی ماشین میومدن.نکته ی بعدی مربوط به سقف شناور این ماشین می شه؛ اگر به ستون C که در بالای انتهای درِ عقب قرار گرفته توجه کنید می بینید که ارتفاع بسیار کوتاهی داره و در این قسمت سقف با ظرافت کامل به نزدیکی در صندوق عقب هدایت می شه.
 
طراحی ظاهری ماکسیما
طراحی ظاهری ماکسیما
 
حالتی شبیه اینکه این سقف روی ستون قرار نگرفته و به همین دلیل بهش می گن شناور.(طراحی که جدیدا ژاپنی ها در برخی محصولات خودشون مثل لکسوس RX جدید استفاده می کنن) 
نکات بعدی در طراحی قسمت جانبی ماکسیما یکی مربوط به چراغ های عقبش می شه که حدود نصفش از عقب به سمت کنار خودرو کشیده شده و یکی هم خطوط بسیار زیاد روی بدنه ی این خودرو هست. خط شانه ای این خودرو از بالای گلگیر جلو شروع می شه، به صورت شیبدار به میانه ی در جلو می رسه و تا زیر دستگیره ی در عقب امتداد پیدا می کنه.
 
یک خط دیگر از میانه ی در عقب شروع می شه و خودشو به باله ی چراغ عقب می رسونه.نیسان برای تکمیل طراحی زیبای خودش در نمای میانی این خودرو یک تو رفتگی بسیار زیبا رو هم در بالای رکاب این ماشین در نظر گرفته تا جذابیت این نما رو دو چندان کنه. 
 
قسمت انتهایی این خودرو...
 
از چراغ ها زیاد گفتیم، فقط این رو اضافه کنیم که چراغ های جلو و عقب این خودرو یکی از هماهنگ ترین چراغ های موجود در بین خودروهای حال حاضر هست... اما بعد از چراغ ها، تو چشم ترین نقاط انتهایی این خودرو مربوط به خروجی های اگزوز اون می شن که در طرفین پایین سپر قرار گرفتن و رنگ کرومیشون با نوار کرومی بالای پلاک و بین دو چراغ هماهنگی خوبی رو پدید آوردن. 
 
مشخصات فنی ماکسیما، 300 اسب بخار در انتظار شما! 
 
نیسان ماکسیمای جدید با نیم لیتر افزایش حجم موتور نسبت به نسل قبلی خودش اسب های بسیار بیشتری رو در خدمت خودش گرفته.
موتور این خودرو از 6 سیلندر تشکیل شده که در مجموع 3500 سی سی حجم دارن و می تونن 300 اسب بخار نیرو و 354 نیوتن متر گشتاور رو در اختیار شما قرار بده؛ یعنی 73 اسب و 66 نیوتن متر قدرت و گشتاور بیشتر نسبت به نسل قبلی موجود در ایران.
 
ماکسیمای قبلی که از نظر قدرت و شتاب چیزی کم نداشت، پس به احتمال زیاد در مدل جدید هم همچین مزیتی رو می تونیم برای این خودرو در نظر بگیریم؛ البته اگر گیربکس CVT این خودرو مشکلی ایجاد نکند. 
ماکسیمای نسل قبلی از یک گیربکس 4 سرعته ی اتومات و یا 5 دنده دستی بهره می برد که عملکرد بسیار خوبی هم از لحاظ شتاب و نرمی تعویض دنده ها داشت ولی در نسل جدید نیسان، مثل بقیه ی خودروسازهای ژاپنی، از گیربکس CVT استفاده کرده ولی خوشبختانه با وجود لَگ (کندی) گیربکس CVT ماکسیما 2017 تنها در عرض 6.6 ثانیه سرعت خودش رو از حالت سکون به 100 کیلومتر در ساعت می رسونه و ضعف گیربکس نیمه تنبل خودش رو با اسب های اضافی خودش جبران می کنه. البته باید این رو هم اضافه کنیم که این اسب ها اشتهای خوبی هم برای بلعیدن بنزین مخصوصا در مسیرهای شهری دارن و شما باید با 11.2 لیتر در هر صد کیلومتر از اون ها پذیرایی کنید که برای یک خودروی جدید عدد زیادی محسوب می شود.
 
تیپ های مختلف و امکانات و تجهیزات استاندارد و سفارشی نیسان ماکسیما 2017
 
این خودرو با شش تیپ مختلف و با بازه قیمتی 32.500 دلار الی 40.000 دلار (مابین 121.8 میلیون تومان الی 150 میلیون تومان با احتساب دلار 3.750 تومانی در زمان نگارش) در بازارهای اروپا و آمریکای شمالی به فروش می رسد.
 
ماکسیما 2017
نمای داخلی ماکسیما 2017
 
این تیپ ها عبارتند از:
 
تیپ S
تیپ SV
تیپ SL
تیپ SR
تیپ SR Midnight Edition
تیپ Platinum
تیپ S
 
این تیپ نمونه استاندارد و پایه این خودرو بوده و به تجهیزات و امکانات زیر مجهز شده است:
 
رینگ های 18 اینچی آلیاژی مجهز به تایرهای 245/45/18 چهار فصل
غربیلک فرمان روکش شده با چرم با قابلیت تنظیم به صورت دستی
چراغ های جلویی اتوماتیک مجهز به لامپ های هالوژن
چراغ های روشنایی در روز (Daytime Running Light یا DRL) مجهز به لامپ های LED
چراغ مه شکن در بخش جلویی خودرو
خروجی اگزوز دوبل
سیستم صوتی با کیفیت بالا مجهز به 8 بلندگوی جداگانه با قابلیت پخش CD/MP3
دو ورودی جداگانه USB و یک ورودی AUX
صفحه نمایش 8 اینچی رنگی لمسی
اتصال به تلفن های هوشمند همراه از طریق تکنولوژی بدون سیم بلوتوث
صندلی ها روکش شده با پارچه با کیفیت بالا
صندلی راننده با قابلیت تنظیم در 8 جهت مختلف به صورت الکتریکی
صندلی سرنشین جلویی با قابلیت تنظیم در 4 جهت مختلف به صورت الکتریکی
پشتیبانی از نرم افزارهای Nissan Connect و Apple CarPlay
یک خروجی برق 12 ولت
سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه نسل جدید (Climate Control)
ورود و استارت خودرو بدون نیاز به کلید (Keyless)
از امکانات ایمنی و کمکی رانندگی موجود در این تیپ نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود؛
سیستم کنترل سرعت (Cruise Control)
سیستم کمکی رانندگی Drive Assist شرکت نیسان با صفحه نمایش 7 اینچی
کیسه های هوا در دو صندلی جلویی، جانبی در بخش جلو و پرده ای در کناره های کابین
کمربندهای ایمنی سه نقطه ای ALR/ELR
سیستم ضد سرقت اختصاصی شرکت نیسان با نام Nissan Vehicle Immobilizer System
سیستم نمایش فشار باد تایرهای (TPMS)
سیستم کنترل کشش (Traction Control یا TC)
دوربین کمکی دنده عقب
 
تیپ SV
 
علاوه بر امکانات موجود در تیپ S به تجهیزات زیر نیز مجهز شده است:
صندلی های با روکش چرم
صندلی های جلویی مجهز به گرم کن
آیینه های جانبی الکتریکی مجهز به گرم کن و چراغ های راهنما
سنسورهای کمکی پارک در دو بخش عقبی و جلویی خودرو
کنترل با فرامین صوتی سیستم چند رسانه ای خودرو
 
تیپ SL
 
علاوه بر تجهیزات موجود در تیپ SV به نمونه های زیر نیز در بخش تجهیزات ایمنی و کمکی رانندگی مجهز شده است:
غربیلک فرمان مجهز به گرم کن
رینگ های 19 اینچی آلیاژی
سقف شیشه ای پانوراما
سیستم صوتی حرفه ای ساخت شرکت BOSE مچهز به 11 بلندگوی جداگانه
سیستم نمایش نقاط کور خودرو (Blind Spot Monitoring System)
سیسم هشدار وجود ترافیک در بخش عقبی خودرو (Rear Cross Traffic Alert)
سیستم کنترل سرعتی تطبیقی (Adaptive Cruise Control)
سیستم هشدار برخورد از جلو با ترمز اتوماتیک (Forward Collision Warning with Automatic Brakes)
 
تیپ SR
 
نیسان ماکسیما 2017 تیپ SR به لیست متنوعی از انواع و اقسام ابزار کمکی رانندگی و سرگرمی مجهز شده. در این تیپ سقف شیشه ای پانوراما حدف شده است. از دیگر تجهیزات موجود در این تیپ می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 
سیستم تعلیق و فنربندی بهینه سازی شده اسپرت با قابلیت تنظیم
سیستم هوشمند کمکی فنربندی برای عبور از پیچ های تند (Active Trace Control)
سیستم هوشمند کمکی ترمز موتور (Active Engine Brake)
رینگ های 19 اینچی آلیاژی
چراغ های جلویی مجهز به لامپ های LED
روکش چرم مرغوب ابزار و ادوات داخلی با تزئیناتی از جنس آلکانتارا (Alcantara)
صندلی های جلویی مجهز به گرمکن و سیستم تهویه
پدال های گاز و ترمز اسپرت ساخته شده از آلومینیوم
 
تیپ Platinum
 
از تجهیزات این تیپ علاوه بر نمونه های موجود در تیپ های ساده تر، می توان به موارد زیر نیز اشاره نمود:
 
صندلی های روکش شده با چرم با کیفیت تر و مرغوب تر نسبت به سایر تیپ های موجود
غربیلک فرمان با قابلیت تنظیم به صورت الکتریکی
برف پاکن های اتوماتیک مجهز به سنسور حساس به بارش باران
قابلیت ذخیره سازی تنظیمات صندلی راننده در دو مدل مختلف
دوربین کمکی اطراف خودرو با زاویه دید 360 درجه
 
تیپ SR Midnight Edition
 
این تیپ خاص از نیسان ماکسیما مدل 2017 یک نمونه با تغییرات ظاهری از تیپ SR بوده. از تجهیزات اضافی این خودرو می توان به ابزارهایی مانند رینگ های 19 اینچی آلومینیومی سیاه رنگ، باله عقب (Spoiler) کوچک اسپرت، دیفیوزر (پخش کننده جریان هوا) در بخش عقب اشاره کرد.
 
ناگفته نماند کلیه تریم های ماکسیمای 2017 از لحاظ پیشرانه یکسان بوده و به یک موتور 3٫5 لیتری V6 با توانایی تولید 300 اسب بخار قدرت و یک گیربکس CVT مجهز شده اند.
 
ایمنی
 
NHTSA نیسان ماکسیما 2017 را با امتیاز ایمنی پنج ستاره تایید می کند، بالاترین امتیاز ممکن. در همین حال، ماکسیما در سال 2016 از  IIHS امتیاز برتر Top Safety Pick+ را کسب کرد که برای عملکرد عالی آن در تست  تصادف از جلو و سیستم جلوگیری از برخورد پیش روی آن، که دارای رتبه برتر بود.
 
رقبای این خودرو 
 
کیا کادنزا (Kia Cadenza) با قیمت پایه 32.000 دلار تویوتا آوالون (Toyota Avalon) با قیمت پایه 34.000 دلار تویوتا کمری (Toyota Camry) با قیمت پایه 24.500 دلار شورولت ایمپالا (Chevrolet Impala) با قیمت پایه 28.500 دلار دوج چارجر (Dodge Charger) با قیمت پایه 29.000 دلار کرایسلر (Chrysler) مدل 300 با قیمت پایه 33.500 دلار بیوک لاکراس (Buick LaCrosse) با قیمت پایه 33.000 دلار هیوندای آزرا (Hyundai Azera) با قیمت پایه 35.000 دلار
 
ماکسیما 2017
اطلاعات و مشخصات فنی ماکسیما 2017
 
قیمت تریم های مختلف نیسان ماکسیمای 2017:
 
• تریم S برابر با 33,395 دلار
• تریم SV برابر با 35,375 دلار
• تریم SL برابر با 37,875 دلار
• تریم SR برابر با 38,655 دلار
• تریم پلاتینوم برابر با 40,825 دلار
 
 

مشخصات ظاهری و فنی ماکسیما 2017

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : نمناک - /ک.ک
وبگردی