مبارزه با افسردگی
در این مطلب به برخی چهره های معروف هالیوودی اشاره کرده ایم که با افسردگی خود مبارزه کرده اند و موفق هم شده اند.

مبارزه با افسردگی توسط این چهره های هالیوودی

اگر دچار افسردگی شده اید ، خودتان متوجه احساس ناامیدی و استیصال که ناگهانی بروز کرده می شوید. در این وضعیت بهتر است برای درمان به پزشک مراجعه کنید. اما درا این بین خودتان نیز می توانید با بکارگیری عادتهای صحیح و تغییر در شیوه و سبک زندگی اقدامات مفیدی برای بهبود وضعیت داشته باشید. بسیاری از چهره های مشهور با همان چیزهایی سر و کله می زنند که دیگر مردم عادی با آنها مواجهند که افسردگی نیز یکی از همان هاست. ستاره هایی که در ادامه مطلب به شما معرفی می کنیم جزو آن دسته از افرادی هستند که افسردگی را در زندگی خود تجربه و با شیوه های مختلف بر آن غلبه کرده اند.

اغلب مردم بر این باورند که ستاره ها زندگی بی دغدغه و مرفهی دارند و هرگز غمگین یا افسرده نمی شوند ولی خوشبختی و شاد زیستن فقط با داشتن ثروت و شهرت تضمین نمی شود. بسیاری از چهره های مشهور با همان چیزهایی سر و کله می زنند که دیگر مردم عادی با آنها مواجهند که افسردگی نیز یکی از همان هاست. ستاره هایی که در ادامه مطلب به شما معرفی می کنیم جزو آن دسته از افرادی هستند که افسردگی را در زندگی خود تجربه و با شیوه های مختلف بر آن غلبه کرده اند.

چهره هایی که با افسردگی کنار آمدند:

دمی لواتو

مبارزه با افسردگی

این چهره ها با افسردگی خود کنار آمدند


دمی لواتو ستاره محبوب و مشهوری است اما این دلیلی نمی شود که از بیماری روانی در امان باشد. او نیز مانند بسیاری از ستاره های دیگر صادقانه از افسردگی اش صحبت می کند:«به نظر من مردم باید یاد بگیرند که صحبت کردن در مورد مشکلات روانی و افسردگی دیگر یک تابو نیست. بلکه در جامعه کنونی بسیار رایج شده زیرا هر کسی به گونه ای با این بیماری دست و پنجه نرم می کند. مشکل ما این است که مردم میان بیماری روانی و جسمی فرق می گذارند اما واقعیت این است که مغز پیچیده ترین عضو بدن است که باید مانند بیماری های جسمی آن را جدی بگیریم.

لیدی گاگا

مبارزه با افسردگی

این چهره ها با افسردگی خود کنار آمدند

شاید برای طرفداران لیدی گاگا سخت باشد که باور کنند او هم دچار افسردگی است، اما خود این ستاره اعتراف کرده که از این بیماری رنج می برد. او برای مقابله با افسردگی گفته:«اگر ما داستان های خود را برای هم بازگو کنیم و در سختی ها کنار هم باشیم، مطمئنا قوی تر خواهیم بود.» او در مورد افسردگی اش نیز گفته:«من عصبی و بدبین بودم، هر جایی که می رفتم را دوست داشتم از شدت ناراحتی و عصبانیت نابود کنم. اما حال این احساس را ندارم. به جای این که تنها به خودم فکر کنم، به اطرافیانم هم می اندیشم. به موسیقی، به خانواده، به همسر و هوادارانم.. در واقع من به کمک آنهاست که توانستم خودم را از شر افسردگی نجات دهم.

کریستن بل

مبارزه با افسردگی

این چهره ها با افسردگی خود کنار آمدند

کریستن بل در حال حاضر یکی از موفق ترین بازیگران سینما است، به همین دلیل باور اینکه او نیز به بیماری افسردگی دچار باشد، سخت است. او در این مورد نوشته:«بیماری افسردگی من، تنها ناراحتی و گوشه نشینی نیست بلکه من به طور کل ذهنم را از دست دادم. احساس بی ارزش بودن می کردم و حس یک شکست خورده را داشتم. اما با کمک دیگران توانستم خودم را پیدا کنم. من حاضرم به افرادی که در شرایطی مانند من به سر می برند، کمک کنم. چون مطمئنا هیچ یک از ما بی ارزش نیستم و مهارت هایی داریم که به خوبی می توانیم به دیگران و جامعه عرضه کنیم. تنها باید راه آن را بیابیم.»

کارا دلوین

مبارزه با افسردگی

این چهره ها با افسردگی خود کنار آمدند


اولین چیزی که با دیدن چهره کارا دلوین به چشم تان می آید، اعتماد به نفس بالای اوست اما او اخیرا به بیماری افسردگی خود اعتراف کرده است. او در توییتر خود این مشکل اش را با هوادارانش به اشتراک گذاشته:«من خوشبختم که اکنون در حرفه مادلینگ فردی موفق هستم اما هدف من از انتخاب این حرفه سرگرم کردن خودم و فرار از افسردگی ام بود. من می خواستم آنقدر خودم را خسته کنم که وقت فکر کردن به هیچ چیز را نداشته باشم. به نظرم من دختر قوی ای هستم که توانستم این مشکلم را با دیگران به اشتراک بگذارم.»

لینا دانم

مبارزه با افسردگی

این چهره ها با افسردگی خود کنار آمدند

لینا دانم از طریق شبکه های اجتماعی با هوادارانش دردودل می کند. او حتی عکس هایی از خودش را هنگام ناراحتی و عصبانیت به اشتراک می گذارد. به عنوان مثال او یک بار در مورد افسردگی اش نوشت:«ورزش چیزی بود که مرا از افسردگی نشان داد. او معجزه ای کرد که هیچگاه انتظارش را نداشته ام. در زمان هایی که حال خوشی نداشتم، خیلی ها به من می گفتند که ورزش بهترین درمان است اما مدت زیادی طول کشید تا حرف آنها را گوش کنم. اکنون من از این که این شیوه از درمان را در پیش گرفتم، واقعا خوشحالم. ورزش نه تنها روی جسم، بلکه بیش از آن روی ذهنم تاثیر مثبت گذاشت.»

جی.کی رولینگ

مبارزه با افسردگی

این چهره ها با افسردگی خود کنار آمدند

شاید اگر جی.کی.رولینگ دوران سخت زندگی و افسردگی هایش را نداشت، هیچگاه مجموعه ای با نام «هری پاتر» متولد نمی شد. در واقع او کاری کرد که از عهده خیلی ها بر نمی آید. او افسردگی خود را به هنر تبدیل کرد. او در مورد افسردگی اش چنین می گوید:«توصیف افسردگی برای افرادی که چنین حسی را تجربه نکرده اند، دشوار است. افسردگی با غم و غصه فرق می کند اما به طور کلی می توان گفت که به معنی نداشتن احساس است.» این ستاره محبوب اکنون یکی از فعال ترین افراد در کمک به بیماران افسرده است. او معتقد است که هنر بیماری او را درمان کرد، پس حتما می تواند برای دیگران هم کارساز باشد.

گوئینت پالترو

مبارزه با افسردگی

این چهره ها با افسردگی خود کنار آمدند

افسردگی گوئینت پالترو بعد از زایمانش شروع شد. البته او این بیماری را برای هیچکسی بازگو نکرد. او به مدت 5 ماه پس از تولد دومین فرزندش، دچار افسردگی شد. گوئینت در این باره می گوید:«من در آن دوران فکر می کردم که یک زامبی ام. انگار هیچ قلب و احساسی در بدنم نبود. با هیچکس نمی توانستم ارتباط برقرار کنم. من حتی نمی خواستم در این مورد با کسی صحبت کنم. تنها حسی که در آن دوران تجربه کردم حس شکست بود.» اما خوشبختانه او توانست این بیماری را پشت سر بگذارد.

کانیه وست

مبارزه با افسردگی

این چهره ها با افسردگی خود کنار آمدند

اگر یکی از فالوورهای کانیه وست هستید، حتما می دانستید که او از چیزی رنج می برد اما داستان واقعی او زمانی فاش شد که او به دلیل افسردگی حاد و بیماری پارانویا در بیمارستان بستری شد، دلیلش هم ماجرای دزدی از همسرش، کیم کارداشیان، بود. او علاوه بر افسردگی از کم آبی بدن و بی خوابی نیز رنج می برد و حال او آنقدر حاد بود که نتوانست حتی شوی خود را اجرا کند. اما کانیه وست نیز توانست تا حدودی به کمک خانواده اش بر این مشکل غلبه کند.

کیم کارداشیان

مبارزه با افسردگی

این چهره ها با افسردگی خود کنار آمدند

تقریبا همه می دانند که کیم کارداشیان از بیماری دیسمورفیا یا همان اختلال بد ریخت انگاری رنج می برد. در واقع او خیال می کرد که اندام زشتی دارد و در تلاش برای درست کردن آن بود. علاوه بر آن، پس از حادثه دزدی که در پاریس برای او رخ داد، اختلالات روانی او دو چندان شد به طوری که به مدت 3 ماه از تمام شبکه های اجتماعی دور ماند و سعی کرد که در طول این مدت بر بیماری اش غلبه کند. او پس از این دوران قدرتمندتر از قبل به جامعه بازگشت و تا حد زیادی سبک زندگی اش را، به خصوص در شبکه های اجتماعی، تغییر داد. پس از آن دوران، او دیگر با افسردگی بیگانه نیست و خوب می داند که چگونه با آن دست و پنجه نرم کند.

کریسی تیگن

مبارزه با افسردگی

این چهره ها با افسردگی خود کنار آمدند

اگر از بیرون به زندگی کریسی تیگن نگاه کنید، می بینید که او و همسرش یک زندگی سالم و شاد دارند اما آیا در واقعیت نیز چنین است؟ در واقع این ستاره با افسردگی پس از زایمان دست و پنجه نرم می کند. او مدت کوتاهی پس از زایمان اش، دچار افسردگی شدید شد اما در ابتدا آن را از هوادارانش پنهان کرد. مدتی بعد اعتراف کرد:«من نمی توانستم افسردگی ام را کنترل کنم. در واقع هیچ کنترلی بر رفتارم نداشتم، به همین دلیل است که حتی نتوانستم از بیماری ام سخن بگویم. من هنوز هم گهگاهی از این بیماری رنج می برم اما سعی می کنم که بر آن غلبه کنم.»

چهره های مشهور چگونه با افسردگی خود مبارزه کردند؟

4.522
این مطلب مفید بود ؟202
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از برترین ها/ی
1 نظر به ثبت رسیده است
پویا1397-09-10
کسایی که زیاد افسرده و غمگین هستن تو درونشون آرامش ندارن آرامش درونی از نیمکره ی سمت چپ مغز بدست می آد هرکسی که نیمکره ی سمت چپ مغزش فعال تر باشه این آدم آرامش درونی بیشتری داره و هرچی که آرامش درونی بیشتر باشه شجاعت هم بیشتره ازتون خواهش میکنم این نظر این حقیر رو نمایش بدید تاشاید کسایی که از ترسها و اضطرابای بیخودی رنج میبرن دلیل این ترسها و اضطرابای بیخودی و بفهمن
82
وبگردی