متخصص ارتودنسی
یک متخصص خوب ارتودنسی چه خصوصیاتی را باید دارا باشد و راه حل انتخاب بهترین متخصص ها چیست ؟

راهنمای انتخاب ارتودنتیست خوب در تهران

در این مقاله ابتدا خیلی سریع یک لیست 4 تایی از شناخته شده ترین متخصصان ارتودنسی در تهران برای شما آماده شده. و در ادامه مقاله هم گفته شده که یک ارتودنتیست خودب باید چه ویژگی هایی داشته باشد. لیست حاظر هم بر اساس همین معیارها و ویژگی ها آماده شده است. که در ادامه مطلب مطالعه خواهید کرد
 
لیست 4 تایی تعدادی از بهترین متخصصان ارتودنسی در تهران

1. دکتر هادی درویش پور بهترین متخصص ارتودنسی تهران و کرج

اگر یک جستجوی ساده در اینترنت انجام داده باشید متوجه میشوید که دکتر درویش پور از نامدارترین متخصصان ارتودنسی تهران و کرج هستند. ایشان دارای درجه دکتری تخصصی در رشته ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت هستند. (یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت).
دکتر درویش پور رتبه اول آزمون تخصصی ارتودنسی در کشور بودند و مستقیما توسط وزیر بهداشت وقت مورد تقدیر قرار گرفتند. برای آسایش حال مراجعان و شهروندان تهرانی دکتر درویش پور در سه منطقه تهران و یک منطقه کرج مطب دایر کرده اند که هر چهار مطب از مجهزترین مطب های دندانپزشکی کشور هستند.
اطلاعات تماس ایشان را در زیر ببینید
وبسایت دکتر درویش پور:   https://www.drdarvishpour.com/
اینستاگرام دکتر درویشپور:  https://www.instagram.com/dr.darvishpour/
شماره تماس :02188852614

2. دکتر علیرضا خدیوی

دکتر خدیوی هم از برجسته ترین متخصصان ارتودنسی تهران هستند. با وجود اینکه دکتر سال ها است مشغول خدمت رسانی به مراجعان در تهران هستند اما چند سالی است به دلیل استقبال مراجعانشان، حسابی نامدار شده اند.

3. دکتر امیرکامیار خضری

دکتر خضری از جوانترین اما بهترین ارتودنتیست های تهران هستند. با وجود سن پایینی که دارند اما تجربه فوق العاده ای در تهران و حتی کرج دارند.

4. کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی و ارتودنسی ایده آل

کلینیک تخصصی ایده آل، بهترین متخصص ارتودنسی در تهران نیست، اما در این کلینیک جمعی از بهترین متخصصان این رشته مشغول فعالیت هستند. به عبارتی این کلینیک بهترین کلینیک تخصصی ارتودنسی در تهران است. اگر میبخواهید تمام خدمات دندانپزشکی مخصوصا ارتودنسی را در زیر یک سقف تجربه کنید حتما به این کلینیک یکبار هم که شده سر بزنید.

به چه کسی متخصص ارتودنسی گفته میشود؟

همانطور که احتمالا میدانید ارتودنسی یکی از شاخه های تخصصی دندانپزشکی است. کسانی که بعد از گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی، در بورد تخصصی ارتودنسی شرکت کنند و بتوانند نمره بالایی بگیرند، میتوانند بعد از گذراندن دوره های تخصصی تئوری و عملی ارتودنسی، تبدیل به یک ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی خوب شوند.

بهترین متخصص ارتودنسی تهران باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

دندانپزشکی که بتواند در میان مردم به شهرت برسد و لقب بهترین را بگیرد باید همه ویژگی های زیر را با هم داشته باشد. (مخصوصا اگر در تهران باشد حتما باید همه ویژگی های را دارا باشد.)

معیارها و ملاک انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب چیست؟

لیستی که در ابتدای مقاله دیدی بر اساس معیارهای زیر انتخاب شده است.

1. به همه دستگاه ها و روش های ارتودنسی وارد باشد

ارتودنسی رشته ای فوق العاده پویا است و همزمان با فناوری های جدید پیش میرود و بهترین متخصص ارتودنسی قطعا باید پا به پای این فناوری ها به روز باشد و علاوه بر تمام درمان ها، دستگاه ها و روش های قدیمی و جاری، بتواند با جدیدترین فناوری ها و متدهای ارتودنسی کار کند تا دندان هایی صاف و لبخندی جذاب برای مراجعانش به وجود بیاورد. مهمترین روش های ارتودنسی که باید بهترین متخصص ارتودنسی تهران به آن ها مسلط باشد عبارتند از:

  • ارتودنسی ثابت (شامل روش فلزی، سرامیکی، سیستم ارتودنسی دیمون، سیستم ارتودنسی لینگوال و ارتودنسی رنگی و ....)
  • ارتودنسی متحرک (شامل فناوری اینویزیلایین با کمک دستگاه های سه بعدی، پلاک های دندانی، انواع الاینرها، و تراز کننده های قابل متحرک)
  • ارتودنسی نامرئی که مجموعه ای از سیستم های ارتودنسی است که هم مشکلات دندان را حل میکنند و هم ظاهری زیبا و تقریبا نامرئی دارند.

2. بتواند بدترین و شدیدترین مشکلات ارتودنسی را درمان کند

شدیدترین مشکلات ارتودنسی معمولا شامل عدم هماهنگی فک ها هستند. به این مشکلات مال اکلوژن گفته میشود. چنانچه یک دندانپزشک متخصص بتواند با مهارت و تجربه بالای خود این مشکلات را به خوبی و در مدت زمان کمی حل کند میتواند به نوعی بهترین متخصص ارتودنسی باشد زیرا هر متخصصی نمیتواند بدون دردسر اقدام به درمان این مشکلات کند.

3. اگر همزمان متخصص و جراح فکر باشد نور علی نور است

اگر سری به انجمن متخصصان ارتودنس ایران زده باشید متوجه میشوید که بهترین متخصص ارتودنس تهران و سایر شهرها علاوه بر اینکه تخصص ارتودنسی دارند متخصص فک و ناهنجاریهای فک هستند و میتوانند جراحی فک نیز انجام دهند.
اگر شخصی علاوه بر مشکل ناصاف بودن دندان هایش فک های ناهماهنگی داشته باشد (مثلا یکی از فک ها جلوتر از دیگری باشد) هم باید تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرد و هم تحت عمل جراحی فک. اگر کار جراحی و درمان ارتودنسی را تنها یک نفر بتواند به بهترین شکل ممکن انجام دهد بدانید که قطعا او بهترین متخصص ارتودنسی است.

4. در برآورد هزینه ها منصف باشد

دستگاه های ارتودنسی به خودی خود هزینه بالایی دارند و ار آنجا که اغلب درمان های ارتودنسی طولانی مدت هستند، در مجموع هزینه اروتودنسی از ثابت گرفته تا نامرئی و متحرک گران تمام خواهد شد. اگر این وسط متخصص با مراجع کنار نیاید و یا در برآورد هزینه ها کلاه سر بیمار بگذارد چطور میتوان گفت این شخص برای مثال بهترین متخصص ارتودنسی تهران است؟ یک متخصص خوب قطعا منصفانه ترین قیمت ها را بر اساس نوع مشکل، شدت آن، قیمت تجهیزات و وضعیت مالی بیمار درخواست میدهد.

5. درصد موفقیت درمان هایش و رضایت مراجعانش بالا باشد

اگر یک ارتودنتیست ادعا کرد که برای مثال بهترین متخصص ارتودنسی تهران است برای اثبات ادعایش تنها کافی است سری به وبسایت و شبکه های اجتماعی یا حتی مطبش بزنید. اگر نمونه کارها شامل عکس های قبل و بعدش ستودنی بود و بیمارانش نظرات خوبی درباره او داده باشند میتوانید ادعایش را قبول کنید اگر نه حتی نزدیک مطبش هم نشوید.

6. مسئولیت پذیر باشد

بارها شده مراجعان به دلیل کیفیت بد دستگاه های ارتودنسی یا سهل انگاری متخصص و دستیاران او، نتیجه درمان با شکست روبرو میشود یا ایده آل در نمی آید. حتی متخصص پاسخگو نیست. یک متخصص خوب اولا خودش بهترین تجهیزات را برای بیمارش به کار میبرد دوما در انتخاب کادر درمان و دستیارانش دقت میکند. زیرا میداند مراجعش حق و حقوقی دارد و در نهایت اوست که مسئول و پاسخگوی درمان صحیح بیمارش است.

7. واقعا متخصص ارتودنسی باشد!

درست است که کار صاف کردن دندان ها را یک متخصص ارتودنسی انجام میدهد. اما دقت کنید که هرکسی اینکار را انجام دهد لزوما متخصص ارتودنسی نیست. هستند افرادی که خود را بهترین متخصص ارتودنسی مینامند اما واقعا تخصص ندارند بلکه دندانپزشک عمومی هستند و تنها با تجربه اینکار را انجام میدهند. ما شما را از مراجعه به این دندانپزشکان منع نمیکنیم اما باید بدانید که مثلا بین بهترین متخصص ارتودنسی تهران که چند سال در دانشگاه دوره های تخصصی اینکار را گذرانده با یک دندانپزشک عمومی که به صورت تجربی اینکار را فرا گرفته آسمان تا زمین تفاوت است.

8. ساعات کاری و برنامه های انعطاف پذیری داشته باشد

وقتی کسی تحت درمان قرار میگیرد باید به صورت منظم به مطب متخصص مراجعه کند تا دستگاه های ارتودنسی را تنظیم کنند و از روند درمان مطلع شوند. مراجعه به مطب هم امری ضروی است زیرا اگر به موقع مراجعه نکنید ممکن است در نهایت طول درمان بیشتر شود و هزینه ارتودنسی برای شما بیشتر. اما اگر ما نتوانیم یکی دو جلسه به موقع به مطب برویم چه؟ خوشبختانه بهترین متخصص ارتودنسی برنامه های انعطاف پذیری دارد و هوای بیمارانش را دارد. برای مثال اگر شما فردا نتوانید به مطبش بروید، طی همین هفته یک جای خالی برایتان پیدا میکند که با خیال راحت هم کارتان را انجام دهید هم تا قبل از اینکه دیر شود به مطبش بروید.

9. موقعیت جغرافیایی مطبش مناسب باشد

نمیدانم وارد هستی یا نه، اما اغلب کسانی که خودشان را بهترین متخصص ارتودنسی تهران معرفی میکنند چندین مطب در سطح شهر تهران دارند. برای مثال همزمان در شرق، غرب یا شمال تهران مطب دایر میکنند که از هر نظر بهترین هستند. آن ها معتقدند بیمار نباید خیلی برای پیدا کردنشان به زحمت بی افتند. در ثانی شاید بیماری در آن سر شهر زندگی کند و بخواهد واقعا به مطب بهترین متخصص تهران برود، اما از آنجایی که مطب این متخصص در سمت دیگر شهر است مجبور است در همان منطقه خود به یک مطب معمولی مراجعه کنید و از خیر بهترین ها بگذرد.

راهنمای انتخاب ارتودنتیست خوب در تهران

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی