سعید آقایی

سعید آقایی از بازی مقابل پرسپولیس محروم شد + عکس

تاریخ انتشار : 3 مهر 1398کد مطلب : 3525تعداد نظرات : 1 نظر
سعید آقایی بازیکن تیم سپاهان اصفهان با تصمیم کمیته انضباطی بازی مقابل پرسپولیس را از دست داد.

علت محرومیت سعید آقایی

مشرق: رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال می گوید سعید آقایی با شکایت پرسپولیس به علت انتشار عکس در فضای مجازی محروم شده است. 

اسماعیل حسن زاده درباره دستور موقت مبنی بر محرومیت سعید آقایی بازیکن سپاهان تا اطلاع ثانوی گفت:این بازیکن با انتشار عکسی در فضای مجازی موجب اختلاف بین هواداران دو تیم شده است. 

او در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه پرسپولیس با شکایت از این بازیکن موجب محرومیت آقایی شده است گفت:بعد از دریافت اسناد و مدارک از سوی باشگاه پرسپولیس، دستور موقت مبنی بر محرومیت او تا اطلاع ثانوی صادر شده است. برای جلوگیری از این قبیل رفتارها قبل از این بازی حساس، به طور قاطعانه با رفتارهای نادرست برخورد می کنیم.

رئیس کمیته انضباطی در واکنش به اینکه آیا آقایی به بازی با پرسپولیس می رسد، گفت:او در این بازی غایب است و برای ارائه توضیحات باید در تاریخ مقرر در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حضور یابد. 

حسن زاده همچنین درباره صدور آرای داربی 90 پایتخت گفت:با توجه به حضور تعدد نفرات در اطلاعیه صادر شده از کمیته انضباطی و برگزاری جلسات دفاعیه و بیان توضیحات، تا پایان این هفته نتوانستیم رای را صادر کنیم و ان شاءالله شنبه این اتفاق صورت می گیرد. 

سعید آقایی تصویر خود را در حالی که یک کبوتر را در دست گرفته در فضای مجازی منتشر کرد. پارچه قرمز رنگی به گردن این کبوتر بسته شده بود. این بازیکن بعد از تصمیم کمیته انضباطی، صفحه شخصی اش را از دسترس خارج کرده است. 

حسن زاده گفت:نکته بسیار مهمی که امروز می خواهم بگویم این است که با توجه به دستورالعمل نهادهای ذی ربط و ارتقای اثر بخشی جریمه های نقدی، رکن قضایی به سازمان لیگ اعلام کرده که از این پس باشگاه ها حق و اختیار ندارند که جریمه نقدی بازیکنان و سایر عوامل خود را که یک تنبیه و مجازات شخصی است، بپردازند یعنی جریمه نقدی بازیکن باید از محل درآمد بازیکن باشد و چنانچه مدیریت باشگاه ها جریمه اشخاص را از محل دارایی و اموال باشگاه پرداخت کنند، امری غیر قانونی است و باید در نهادهای نظارتی و رکن قضایی فوتبال پاسخگو باشند. 

وی در پایان گفت:ضمنا این موضوع مهم از این پس در ذیل آرای کمیته انضباطی نیز تذکر داده خواهد شد. نکته آخر از مقامات دو تیم پرسپولیس، سپاهان، بازیکنان و هواداران این دو تیم می خواهیم از هرگونه مصاحبه، بیانیه و رفتار تنش زا اجتناب کنند و در صورت بروز هر گونه تخلف برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

اینستاگرام عباس آقایی

 واکنش باشگاه سپاهان به محرومیت آقایی

میزان: باشگاه سپاهان اعتراض خودش را در مورد محرومیت سعیدآقایی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد.باشگاه سپاهان در پی اعلام محرومیت سعید آقایی مدافع این تیم توسط کمیته انضباطی و تا اطلاع ثانوی با انتشار بیانیه ای، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. 

در این بیانیه آمده است: 

"همه می دانیم افراد یک جامعه بابت انتشار مطلب یا عکس در صفحه شخصی شان، در صورت ارتکاب جرم باید به پلیس فتا پاسخگو باشند. 

در ماجرای سعید آقایی و عکسی که او منتشر کرده در نهایت کمیته اخلاق می توانست ورود کند که البته این عکس هیچ توهینی به نماد، پیراهن و آن تیم نداشته است. این مصداق بارز قانون شکنی است. البته همین اواخر دیدیم که خلاف صریح قانون محرومیت یک بازیکن از 2 جلسه به یک جلسه کاهش پیدا کرد. 

لازم به ذکر است عکس منتشر شده از سوی سعید آقایی بار ها در فضای مجازی و خبرگزاری ها منتشر شده است. پس اگر خلافی در کار است باید قبل از آن عکاس و تمام خبرگزاری ها جریمه می شدند. 

کاش این حد از حساسیت در کمیته انضباطی به رقبای یک تیم در همه امور وجود داشت؛ مثل حرکات اتوبوسی دو بازیکن یا خط و نشان های زشت برای هواداران رقیب و حتی داور بازی. 

در حال حاضر تنها چیزی که می توان از قانون شکنی کمیته انضباطی برداشت کرد این است که عدالت وعده داده شده برای این فصل یک نمایش بوده است. 

امیدواریم کمیته اخلاق که تردیدی در صلاحیت و صداقت آنها نداریم در این قانون شکنی ها و تبعیض های کمیته انضباطی ورود کند. "

انتهای پیام/م

عکس کبوتر علت محرومیت سعید آقایی از بازی مقابل پرسپولیس

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برچسب : تیم سپاهان
1 نظر به ثبت رسیده است
بیتا1397-08-29
وای قلبم....عوضی بیرحم
20
وبگردی