محمد علی افشانی

شهردار جدید تهران امروز انتخاب شد + عکس

تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1397کد مطلب : 3993زمان مطالعه : 2 دقیقه
انتخاب شهردار جدید تهران در جلسه امروز شورای شهر این کلانشهر به سرانجام رسید و محمد علی افشانی به عنوان شهردار جدید حائز اکثریت آراء شد.

محمدعلی افشانی شهردار جدید تهران منصوب شد

تابناک:  محمد علی افشانی با کسب 19 رای در شورای اسلامی تهران به عنوان شهردار جدید تهران منصوب شد.

سید محمد علی افشانی کیست؟

سید محمدعلی افشانی سیاستمدار اصلاح طلب، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و استاندار فارس در دولت یازدهم است. وی معاون سابق وزیر آموزش و پرورش و رئیس سابق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بوده است. در پیشینه افشانی معاونت استانداری استان های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و سمنان نیز به چشم می خورد

سید محمدعلی افشانی از فعالان اصلاح طلب و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی است. وی همچنین در هشتم خردادماه سال 1384 نشان دولتی «درجه دوم سازندگی» از سید محمد خاتمی دریافت کرد. او در سال 1392 گزینه استانداری خوزستان بود، اما عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان شد.

محمد علی افشانی

با آغاز زمزمه هایی در مورد انتصاب محمدعلی افشانی به عنوان استاندار فارس، 18 نماینده مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی در اعتراض به انتصاب افشانی به عنوان استاندار جدید فارس صحن علنی مجلس را ترک و استعفای خود را تقدیم هیئت رئیسه مجلس نموده و عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور وقت را به استیضاح تهدید کردند. اما در نهایت با مقاومت عبدالرضا رحمانی فضلی، در تاریخ 24 تیر 1394 افشانی رسماً استاندار فارس شد.

محمد علی افشانی

بیوگرافی سید محمدعلی افشانی شهردار جدید تهران

سید محمدعلی افشانی (متولد استان کهگیلویه و بویراحمد) سیاستمدار اصلاح طلب، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و استاندار فارس در دولت یازدهم است. وی هم اکنون معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در دولت دوازدهم می باشد.

محمد علی افشانی

وی معاون سابق وزیر آموزش و پرورش و رئیس سابق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بوده است. در سابقه افشانی معاونت استانداری استان های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و سمنان نیز به چشم می خورد.

انتهای پیام/م 

محمد علی افشانی شهردار جدید تهران انتخاب شد + بیوگرافی

1.34
این مطلب مفید بود ؟13
وبگردی