مخفی کردن فایل

مخفی کردن فایل ها و پوشه ها در ویندوز + تصاویر

کد مطلب : 8604زمان مطالعه : 2 دقیقه
مخفی کردن فایل ها و اطلاعات شخصی در کامپیوترهایی که چند کاربر دارند یکی از موارد مهمی است که باید در نظر گرفت. در این بخش از سایت نمناک با ترفندی آشنا می شویم که می توان پوشه های ویندوز را محو کرد.

ترفند مخفی کردن فایل در ویندوز

اطلاعات شخصی وخصوصی جزء یکی از مهم ترین اطلاعات هر شخص می باشند که به هر یک از ما با دیده شدن آنها حتی توسط اطرافیانمان نیز مخالف هستیم و حتی ممکن است که به شدت عصبی شویم. از این رو باید طی مراحلی این فایل ها را پنهان کنیم تا دست افراد سودجو به آنها نرسد و نتوانند از آنها سوء استفاده نمایند. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک، شما را با نحوه مخفی کردن فایل ها در ویندوز آشنا سازیم. همراه ما باشید.

چگونه فایل هایمان را در ویندوز مخفی کنیم؟

1- ابتدا فایل مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس بر روی آن راست کلیک کنید. از انتها گزینه " Properties " را برگزینید.
 
مخفی کردن پوشه
 
2- پس از کلیک بر روی " Properties " پنجره جدیدی همانند تصویر ذیل برای شما باز خواهد شد.اینک از سر برگ باز شده بر روی " Customize " کلیک نمایید و باید از این قسمت، گزینه " Change Icon " را برگزینید.
 
مخفی کردن پوشه
 
3- از آیکون هایی که در پینجره جدید برای شما باز می شوند، آیکون توخالی را همانند تصویر ذیل برگزینید.
 
مخفی کردن پوشه ها
 
 4- پس از برگزیدن آیکون توهالی، ابتدا بر روی گزینه OK کلیک کنید. سپس تب بسته می شود و به پنجره قبلی باز می گردید. اینک باید ابتدا بر روی " Apply " و سپس بر روی " OK " کلیک نمایید.
 
مخفی کردن پوشه
 
5- همان گونه که در تصویر بالا مشاهده می کنید، تصویر عکس که یک آیکون پوشه بود از بین رفته است و تنها اسم آن باقی مانده است. برای پاک کردن نام آن باید کلید F2 را بفشارید تا حالت Rename فعال شود و سپس نام پوشه را باید پاک کنید و کلید Alt  را نگه دارید و همزمان عدد " 255 " را تایپ کنید و در نهایت " Enter " را از صفحه کلید بفشارید.
اینک همانند تصویر ذیل پوشه هیچ نام و آیکونی نخواهد داشت و ازاین رو دست افراد سودجو به فایل های شما نخواهد رسید.
 
مخفی کردن پوشه
 
توجه :پس از پنهان کردن فایل توجه داشته باشید که از جایگاه آن خبر داشته باشید تا بطور کلی از جایگاه آن غافل نشوید.
همچنین اگر شما قصد دارید مجددا پوشه را به حالت اول بازگردانید باید ابتدا نام آنرا مشخص کنید و سپس آیکون را انتخاب کنید تا مجددا به حالت اولیه خود بازگردد.

مخفی کردن فایل ها و پوشه ها در ویندوز + تصاویر

4.2182
این مطلب مفید بود ؟15428
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ویندوز
وبگردی