مدل پنجره
انتخاب مدل و نوع پنجره در دکوراسیون منزل بسیار مهم است زیرا علاوه بر زیبایی دکوراسیون خانه باید با توجه به نوع کارکرد، پنجره مناسب خانه خود را انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب مدل پنجره مناسب

انتخاب مدل پنجره مناسب برای طراحی و دکوراسیون منزل یکی از دغدغه های اکثر افراد است، برای اینکه بتوانید بهترین مدل پنجره را برای منزل تان انتخاب کنید بهتر است در این بخش از نمناک با انواع مدل پنجره آشنا شوید تا بتوانید انتخاب اصولی و صحیحی داشته باشید.

چگونگی انتخاب مدل پنجره برای منزل به خیلی چیزها بستگی دارد از جمله محل قرارگیری آن، شکل و اندازه، عملکرد و مواد تشکیل دهنده آن .

مدل پنجره

مدل پنجره مناسب برای دکوراسیون پذیرایی

انواع مدل پنچره برای منزل

  • پنجره کشویی
  • پنجره حفاظی
  • پنجره لولا دار
  • پنجره قیفی

پنجره کشویی

ویژگی اصلی پنجره های کشویی این است که بصورت افقی باز و بسته میشوند و برای خانه هایی که به شکل افقی هستند مناسب است مانند خانه های روستایی. در پنجره های کشویی با حرکت دادن پنجره به سمت دیگر می توانید آن را باز کنید. پنجره های کشویی برای موقعیت هایی که به دنبال یک ورقه شیشه ای یکسان هستید مناسب نیستند.

انواع مدل پنجره

مدل پنجره کشویی جدید

پنجره حفاظی

پنجره های حفاظی با کمک دستگیره های خود عملکردی مکانیکی دارد و برعکس پنجره های کشویی از بالا باز میشود. از پنجره های حفاظی میتوانید در دکوراسیون های مدرن و سنتی استفاده کنید، یکی از ویژگی های جالب پمجره های حفاظی این است که شما می توانید در روزهای بارانی هم پنجره را باز کنید زیرا از بالا و به سمت بیرون باز می شود.

پنجره لولا دار

پنجره های لولا دار جزو رایج ترین و پرطرفدارترین پنجره ها بین معماران است زیرا این نوع پنجره ها یک قاب دارند که به دو طرف باز می شود. برای متصل شدن پنجره و قاب از لولا استفاده میشود که پنجره های لولا دار فقط به سمت بیرون باز می شوند؛ پس بهترین کار این است که این پنجره در فضایی به دور از شلوغی نصب شود زیرا احتمال دار با باز کردن این پنجره بر کسی ضربه ای وارد شود.

انتخاب پنجره مناسب

پنجره مناسب برای آشپرخانه

پنجره قیفی

پنجره های قیفی شباهت زیادی به پنجره های حفاظی دارند تنها تفاوت آن ها این است که سطح پایین آن ثابت است و فقط از بالا باز می شود. امروزه پنجره های قیفی بسیار پرکاربرد و پرطرفدار هستند.پنجره های قیفی بهترین گزینه برای ساختمان ها هستند زیرا به راحتی قابل شستشو هستند و هوای تازه را به خوبی وارد فضا میکنند.

 

کدام مدل پنجره مناسب دکوراسیون منزل شما است؟ + عکس

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ح
وبگردی