مدل کلاه
در این مطلب به شما میگوییم کدام مدل کلاه برای فرم صورت شما (گرد, کشیده, قلبی) مناسب تر است.

مدل کلاه مناسب فرم صورت شما

اگر به کلاه گذاشتن علاقه دارید، تنها کافیست کلاهی را انتخاب کنید که به شکل صورت شما بیاید. بحث در مورد شکل و قالب صورت شما و نوع کلاهی است که با چهره شما تناسب داشته باشد.همیشه این قانون وجود ندارد که یک کلاه گران قیمت، شیک و با کیفیت عالی، روی سر شما نیز خوب قرار بگیرد، به همین دلیل است که پیش از اینکه کلاه را روی سرتان بگذارید کمی به فرم کلی آن نگاه کنید و مطمئن شوید روی سر شما چه شکلی خواهد داشت.

درست همان موقع که باد سرد و سوزدار، سر مبارک را نشانه رفته است، وجود کلاه در کیف آدم حکم معجزه نجات بخش را پیدا می کند. با توجه به از راه رسیدن انواع سوزها، وقتش رسیده است که درباره محافظی به نام کلاه صحبت کنیم.

مدل کلاه

انتخاب مدل کلاه مناسب صورت

لازم است پیش از همه چیز فرم کلی گردی صورتتان را بشناسید. این همان حقه ای است که برای انتخاب عینک مناسب حتی بدون امتحان کردن آن روی صورت به کار می گیرید. پس اگر پیش از پوشیدن می خواهید کلاه درستی را انتخاب کنید جلوی آینه بایستید و ببینید صورت شما چه فرمی دارد.

در این نوشته ابتدا به طورکلی با انواع کلاه هایی که به فرم های مختلف صورت می آیند، آشنا می شوید و درنهایت به معرفی چند مدل کلاه زمستانه می پردازیم .

فدورا یا کابوی؟

شاید نام تعداد بسیاری از انواع معروف ترین کلاه های دنیا به گوش شما خورده باشد و یا حتی از طرفداران پر و پا قرص آن ها هم باشید. کلاه های لبه گرد به فدورا (fedora) معروف هستند. کلاه کابوی که گردترین و پهن ترین نوع کلاه به لحاظ لبه دار بودن است و شاید بتوان آن را محبوب ترین کلاه در بین ایرانی ها خواند و حتی کلاه های دیگری مانند کلاه پشمی و کلاه بیس بال که همگی از انواع متنوع کلاه هستند. در این میان نکته مهم این است که کدام کلاه به کدام فرم صورت می آید؟

مدل کلا

مدل کلاه مناسب فرم صورت

صورت قلبی شکل

اگر جزو افرادی هستید که صورت قلبی شکل دارید، احتمالاً هنگام چیدن کلکسیونی از کلاه جزو خوش شانس ترین افراد خواهید بود! «بریت مک»، یکی از معروف ترین است استایلیست های خاورمیانه است که در رابطه با این نوع صورت و انتخاب کلاه برای آن نظر جالبی دارد:«شما خیلی خوش شانس هستید چون همه مدل کلاه به نوع صورتتان می آید و انتخاب سختی پیش رو نخواهید داشت؛ اما اگر بخواهیم پیشنهاد ویژه ای برای شما داشته باشیم این است که از کلاه هایی با لبه های خمیده و یا پهن استفاده نکنید.» نکته دیگر این است که اگر صورت قلبی شکل دارید باید کلاهی را انتخاب کنید که پیشانی تان را باریک تر نشان دهد. کلاه های زمستانی گرد لبه دار می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

صورت دایره ای شکل

اگر صورتی با گونه های برجسته دارید که طول و عرض آن به لحاظ اندازه با هم برابر است، صورتتان به اصطلاح دایره ای شکل است. در این صورت باید دنبال کلاه های نامتقارن باشید که فرم های هندسی نامنظمی دارند. نکته دیگری که باید بدانید این است که هرگز از کلاه هایی که لبه آن ها خمیده است استفاده نکنید.

مدل کلاه

مدل کلاه مناسب فرم صورت

یک صورت به شکل بیضی

صورت های بیضی شکل به نحوی هستند که معمولاً پیشانی آن ها به نسبت چانه بلندتر است. طراحان لباس می گویند افرادی که صورت بیضی شکل دارند باید نوع کلاهشان را به نحوی انتخاب کنند که ارتفاع چانه و پیشانی تقریباً یکسان به نظر برسد؛ بنابراین انتخاب کلاه لبه پهن بهترین گزینه برای صورت های بیضی شکل است که می تواند پیشانی این افراد را کوتاه تر نشان دهد.

صورتی با زاویه های مساوی!

صورت های مربعی شکل ازنظر متقارن بودن شبیه صورت های دایره ای هستند با این تفاوت که در پیشانی و چانه زاویه های تیز دارند. هنگامی که افراد با این نوع فرم صورت دنبال انتخاب کلاهی مناسب می گردند، استایلیست ها به آن ها کلاه هایی را توصیه می کنند که لبه های تیز صورتشان را بپوشانند. کلاه های زمستانی که تمام سر و گردن را می پوشانند گزینه های خوبی هستند. کلاههای لبهدار نیز برای این صورتها مناسب هستند.

مدل کلاه

مدل کلاه مناسب فرم صورت

مخصوص سرمای زمستان

معروف ترین کلاه های زمستانی در دنیا، کلاه های خزدار و کلاه «آویاتور» و یا کلاه دامن دار است. علاوه بر این مدل ها، کلاه های بافتنی منگوله دار (Bobble hat) و مدل کلاه کج فرانسوی هم کاربرد زیادی دارند. استفاده از کلاه فرانسوی برای صورت های گرد توصیه می شود. افرادی که صورت قلبی دارند می توانند سراغ کلاه دامن دار بروند و صورت های بیضی هم می توانند از کلاه های منگوله دار استفاده کنند.

چه مدل کلاهی به فرم صورت من میاد؟

3.524
این مطلب مفید بود ؟177
برگرفته از نی نی سایت - نت سام -/ح
برچسب : کلاه زنانه
وبگردی