مدیرعامل ایران خودرو

مدیرعامل جدید ایران خودرو کیست؟

تاریخ انتشار : 28 مرداد 1398کد مطلب : 67333زمان مطالعه : 1 دقیقه
عباس علی آبادی به جای هاشم یکه زارع به عنوان مدیرعامل جدید ایران خودرو انتخاب شد. در این گزارش با سابقه کاری و مدیریتی عباس علی آبادی مدیرعامل جدید ایران خودرو آشنا می شوید.

مدیرعامل جدید ایران خودرو

فارس:علی ربیعی سخنگوی دولت امروز دوشنبه 28 مرداد 98 از برکناری هاشم یکه زارع مدیرعامل فعلی ایران خودرو و جایگزینی علی آبادی به جای وی خبر داد.

عباس علی آبادی مدیرعامل جدید ایران خودرو 

عباس علی آبادی متولد 1340 که از او به عنوان مدیرعامل جدید ایران خودرو نام برده شده، در حال حاضر مدیر عامل اجرایی گروه مپنا است. وی از سال 1388 به این سمت منصوب شده و سابقهٔ ریاست دانشگاه صنعتی مالک اشتر را نیز در کارنامه خود داراست. 

علی آبادی فارغ التحصیل مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد مکانیک با گرایش تبدیل انرژی از دانشگاه های صنعتی شریف و دانشگاه تهران و درجه دکترای مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با گرایش کنترل بوده و مدرس دروس مختلف مهندسی مکانیک و مباحث مرتبط با موتورهای احتراق داخلی (توربین های گازی) در دانشگاه های مختلف کشور است.

عباس علی آبادی

 

از جمله سوابق کاری و مدیریتی علی آبادی نیز می توان به فعالیت در جهاد سازندگی، مشارکت در اجرا و مدیریت پروژه های نیروگاهی کرخه و کارون 3، مدیریت عامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و معاونت وزیر نیرو در امور برق و انرژی اشاره کرد. 

خبر تغییر مدیریت ایران خودرو امروز در حالی از سوی سخنگوی دولت مطرح شده که تغییر مدیرعامل این شرکت باید با رأی اعضای هیأت مدیره ایران خودرو صورت گیرد. 

علی ربیعی سخنگوی دولت دلیل برکناری هاشم یکه زارع را «تغییر قیمت خودرو» اعلام کرده است.

انتهای پیام/م

سوابق عباس علی آبادی مدیرعامل جدید ایران خودرو + عکس

14
این مطلب مفید بود ؟04
برچسب : ایران خودرو
وبگردی