مراقبت پوست حساس
مراحل و قوانین مراقبت پوست حساس در دو بخش شستشو و زیبایی قرار می گیرد، خانم هایی که پوست صورتشان نازک و ضعیف تر است بایستی به روش مناسب پیش بروند.

قانون های مراقبتی برای پوست های حساس بانوان

پوست های حساس در مقایسه با پوست های دیگر بیشتر در معرض جوش و آکنه هستند و بیشتر مواقع خانم هایی که این چنین هستند آگاهی های لازم را دارند. به نوشته ی نمناک مراقبت از این پوست ها کار آسانی نیست و اگر چیزهای ابتدایی را رعایت کنید ممکن است از بروز جوش جلوگیری کنید.

در ادامه ی این مقاله از سایت نمناک قانون هایی را معرفی می کنیم اما اگر پوست خیلی دارید، ابتدا به متخصص پوست مراجعه کنید و از محصولاتی که مواد شیمیایی کمتری دارد استفاده کنید.

6 نکته مهم برای مراقبت پوست حساس

1. اجتناب از لمس پوست :

همان طور که می دانید پوست های حساس بیشتر در معرض آسیب هستند و دست کشیدن روی پوست به صورت پی در پی موجب می شود آلودگی های دست به صورت منتقل شود و باعث آکنه و جوش شود.

هر وقت میخواهید پوست را لمس کنید از تمیزی دستتان مطمئن بشوید.

مراقبت پوست حساس

2. اجتناب از محصولات آرایشی عطری :

یک قانون طلایی که همه ی خانم هایی که پوست حساس دارند باید رعایت کنند، اجتناب از لوازم آرایشی حساس است. لوازم آرایشی حاوی مقدار فراوانی مواد شیمیایی است که معطر هم هست.

این مواد شیمیایی باعث آسیب، خارش و آکنه به پوست می شود.

3. اجتناب از پاک کردن پوست های حساس :

پاک کردن بیش از اندازه پوست باعث می شود رطوبت طبیعی پوست از بین برود و پوست خشک شود. تکرار زیاد این کار تاثیراتی را روی پوست می گذارد.

صورت را یکبار وقتی از خواب بیدار شدید و یکبار قبل از خواب بشویید، مطمئن باشید که تمیز می شود.

مراقبت از پوست صورت

4. امتحان مقداری از لوازم آرایشی :

هر نوع کرم، ماسک، لوازم آرایشی و مرطوبت کننده را که می خواهید مصرف کنید اما قبل از مصرف روی بخشی از پوست تست کنید.

اگر پوست واکنش هایی از قبیل:قرمزی، خارش، نشان نداد می توانید از آن استفاده کنید.

5. استفاده از کرم ضد آفتاب :

پوست های حساس در مقایسه با پوست های دیگر بیشتر در مقابل آفتاب آسیب می بینند. ضد آفتابی با spf 40 یا بالاتر نه تنها در تابستان بلکه در تمام طول سال قبل از اینکه از خانه بیرون بروید، بزنید.

استفاده کرم ضد آفتاب

6. استفاده مداوم از گلاب :

گلاب به دلیل خاصیت آرام بخشی که دارد، روزی 2 بار آن را روی صورت اسپری کنید. همیشه اسپری کوچکی از گلاب را داخل کیفتان حمل کنید و در صورت لزوم روی صورتتان اسپری کنید.

مراقبت پوست حساس , روش مراقبت از پوست نازک صورت

4.843
این مطلب مفید بود ؟412
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی