مرتب کردن تخت خواب

روش مرتب کردن روزانه تخت خواب

کد مطلب : 25002زمان مطالعه : 4 دقیقه
زمانی که از خواب بیدار می شوید اولین کار مرتب کردن منزل را از اتاق و تخت خوابتان آغاز کنید .تمیز و مرتب بودن اتاق خواب می تواند حس خوب و پر انرژی به فرد دهد.

مرتب کردن تخت خواب با روشی ساده

اتاق خواب خصوصی ترین فضای زندگی ماست و به همین دلیل باید توجه ویژه ای به تمیزی آن داشته باشید. شاید در نگاه اول نظم بخشیدن به تخت خواب بیهوده به نظر برسد چراکه شب دوباره مجبوریم نظم آن را به هم بزنید. اما وقتی این کار را انجام دهید متوجه می شوید که یک تخت خواب منظم و جمع شده می تواند حس و حال یک اتاق خواب را به سادگی تغییر دهد و ظاهر آن را منظم و جذاب تر کند.

بنابر بررسی موسسه ملی خواب در سال 2010 ، آنهایی که تخت شان را هر روز یا تقریبا هر روز مرتب می کنند نسبت به آنهایی که این کار را نمی کنند بیشتر مایلند که بگویند خواب خوبی داشته اند.44 درصد از افرادی که تخت شان را مرتب می کنند می گویند هر شب یا تقریبا هر شب خواب خوبی دارند در حال که 37 درصد از اشخاصی که این کار را نمی کنند ممکن است بگویند خواب خوبی داشته اند.

تنها کاری که باید کنید این است که ملحفه را به درستی مرتب کنید و دکوراسیون آن را تزئین کنید. برای این کار، تنها این مراحل ساده را اجرا کنید.

* . ملحفه ی زیری را در محل مناسب تنظیم کنید. ملحفه ی زیری مناسب، در کناره ها دارای خاصیت ارتجاعیست که به صاف شدن ملحفه، روی تشک کمک می کند. اطمینان یابید که اندازه ی ملحفه ی زیری متناسب تشک باشد. خواه تشک تک نفره باشد یا دو نفره. ملحفه باید به خوبی به تشک بچسبد. در ادامه چگونگی مرتب کردن ملحفه ی زیری بیان شده است:
ابتدا، ملحفه ی را از دو گوشه ی بالایی تخت بکشید.
 
نحوه مرتب کردن تخت خواب
 
سپس، دو گوشه ی پایینی را بکشید و صاف کنید، اول یکی از گوشه های پایینی و بعد دیگری را.
صاف کردن ملحفه ی زیری را ادامه دهید و آن را بین تشک و جعبه ی فنر فرو کنید. اگر اندازه اش درست باشد، به خوبی در مکان خود قرار می گیرد.
گاهی اوقات مرتب کردن ملحفه ی زیری به تنهایی امکان پذیر نیست. از دوستان و افراد خانواده ی خود کمک بگیرید و هر کدام دو گوشه ی آن را تنظیم کنید.

* . ملحفه ی بالایی را روی ملحفه ی زیری پهن کنید. ملحفه ی بالایی، هم اندازه ی تخت نیست اما باید رنگش با رنگ ملحفه ی زیری متناسب باشد. ملحفه ی بالایی را طوری پهن کنید که از اطراف به طور مساوی، آویزان شده باشد. طول ملحفه ی بالایی را با طول تخت تطبیق دهید به طوری که از اطراف تخت آویزان شود.
لبه ی بالایی آن باید تا بالای تشک و لبه ی پایینی آن باید تا انتهای تخت بیاید.
 
نحوه مرتب کردن تخت خواب

* . انتهای ملحفه ی بالایی را زیر تشک فرو کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که ملحفه بین تشک و جعبه ی فنر محکم شود.

* . با استفاده از گوشه های پایینی ملحفه ی بالایی، گوشه های بیمارستانی درست کنید. لبه ی پایینی یکی از گوشه های پایینی را بردارید. قسمت آویزان شده ی گوشه را تا کنید، سپس آن را ول کنید و در داخل خود فرو کنید. این یک چین عمودی تولید می کند که به آن گوشه ی بیمارستانی می گویند. این مراحل را در گوشه ی پایینی دیگر تکرار کنید.
ملحفه ی بالایی را محکم بکشید تا سطحش صاف شود.
 
نحوه مرتب کردن تخت خواب

* . اطراف ملحفه ی بالایی را در اطراف تشک فرو کنید. این عمل را تا زمانی ادامه دهید که ملحفه ی بالایی، زیر تشک محکم شود.
 
نحوه مرتب کردن تخت خواب

* . پتو را روی ملحفه ی بالایی پهن کنید. طرف دراز آن را با طرف دراز تشک هم ردیف کنید. انتهای بالایی تشک باید تقریبا 20 تا 25 سانتی متر با انتهای بالایی تخت فاصله داشته باشد. همچمنین باید به طور مساوی از اطراف تخت آویزان شود.
 
نحوه مرتب کردن تخت خواب

* . با استفاده از لبه های پایینی پتو گوشه های بیمارستانی درست کنید. همانند گوشه های ملحفه ی بالایی، گوشه های پایینی پتو را زیر تشک فرو برید. اجازه ندهید که لبه ها مچاله شوند.
 
نحوه مرتب کردن تخت خواب

* . پتو را در اطراف تشک فرو کنید.این کار را تا زمانی ادامه دهید که سطح پتو صاف شود.
 
نحوه مرتب کردن تخت خواب

* . ملحفه ی بالایی را روی لبه ی بالایی پتو تا کنید. تقریبا 30 سانتی متر از ملحفه ی بالایی را روی پتو تا کنید. اکنون طرف بهتر ملحفه ی بالایی دیده می شود. ملحفه ی بالایی را صاف کنید و هر دو طرف آن را زیر تشک فرو کنید.
اکنون می توانید تصمیم بگیرید که گوشه های بالایی ملحفه ی بالایی را نیز فرو کنید یا فقط دو گوشه ی پایینی آن را داخل کنید. اگر زود زود از تخت استفاده می کنید فقط گوشه های پایینی را فرو کنید زیرا فرو کردن هر 4 گوشه سبب می شود که به سختی وارد آن شوید. اما اگر تخت به ندرت استفاده می شود و در اتاق مهمان هاست، این انتخاب، برای شما مناسب است.
 
* . رو تختی را روی تخت پهن کنید. اطمینان یابید که هر دو طرف به طور مساوی آویزان شده باشند. نیازی نیست که رو تختی را داخل کنید.
 
نحوه مرتب کردن تخت خواب
 
* . دو بالش روی تخت بگذارید. آن ها را داخل رو بالشی قرار دهید تا زیبا تر شوند. بالش را بالای تخت قرار دهید. اندازه ی بالش ها باید برابر باشند. اگر تخت خیلی بزرگ باشد می توانید روی آن سه بالش قرار دهید.
بالش باید در بالای تخت قرار گیرد.
 
افرادی که هر روز چالش ” مرتب کردن تخت ” را تمرین می کنند ، نشان می دهند که داشتن یک اتاق منظم به آنها انگیزه می دهد تا خرت و پرت های اضافی را از دوروبرشان حذف کنند و بچه های شان را تشویق می کنند اتاق شان را تمیز و مرتب کرده و از همسرشان بخواهند تا وسایل را مرتب و منظم نگهدارند.

روش مرتب کردن روزانه تخت خواب

2.216
این مطلب مفید بود ؟79
برگرفته از چگونه-/ف
برچسب : مدل تختخواب
وبگردی