مرز بازرگان

مرز بازرگان بازگشایی شد

تاریخ انتشار : 15 خرداد 1399کد مطلب : 3248زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل گمرک بازرگان گفت: این مرز که مهمترین مبدا تجارت زمینی کشور در مرز ترکیه به شمار می رود، از ساعت ١٠:٣٠ امروز، پنج شنبه با اجرای پروتکل های بهداشتی بازگشایی شد.

ایرنا: صادق نامدار روز پنج شنبه اظهار داشت:با بازگشایی این مرز که پس از حدود سه ماه و نیم صورت گرفته، کامیون های ایرانی و ترکیه ای برای تعامل تجاری بین 2 کشور تردد خواهند کرد. 

وی اضافه کرد:همزمان با بازگشایی مرز بازرگان، ملاقات مرزی با مدیر گمرک گوربولاغ ترکیه برای اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی و سرعت بخشی برای عبور محموله های تجاری انجام شده است.

وی بیان کرد:به دنبال شیوع بیماری کرونا اکثر مرزهای زمینی در بسیاری از کشورهای دنیا بسته شده بود و عملیات تجاری و تردد مسافر نیز از سوم اسفند گذشته در مرز بازرگان به حالت تعطیل درآمده بود. 

مدیر گمرک بازرگان گفت:بازگشایی امروز مرز فقط برای تردد کامیون ها بوده و زمان تردد مسافران نیز طی روزهای آینده اطلاع رسانی می شود. 

گمرک بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت مرز ایران با کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد؛ مرزهای جمهوری اسلامی در این منطقه و با این کشورها به ترتیب 130 و 140 کیلومتر است. 

این گمرک در سال 1305 شمسی تاسیس شد و تنها مرز بین المللی بین 2 کشور ایران و ترکیه به شمار می رود که به صورت 24 ساعته در حال فعالیت است. 

ایران سه مرز رسمی با ترکیه دارد که همه آنها شامل بازرگان ماکو، سرو ارومیه و رازی خوی در آذربایجان غربی قرار دارد؛ سرو نیز پس از شیوع بیماری کرونا به طور کامل بسته شده ولی تردد محدود ریلی از مرز رازی در این مدت بین 2 کشور ایران و ترکیه صورت گرفته است.

انتهای پیام/م

مرز بازرگان بازگشایی شد

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
وبگردی