مراقبت از ناخن
اولین مرحله مانیکور مرطوب کردن ناخن ها است که میتوان بوسیله گیاهان دارویی و نسخه های خانگی این کار را انجام داد.

نسخه خانگی برای مرطوب و نرم کردن ناخن

در مورد بهترین روش های خانگی برای مرطوب کردن ناخن های خود یاد بگیرید و آن ها را بدون چشم پوشی از پوست اطراف ناخن زیبا نگه دارید. مرطوب کردن ناخن ها که روش های طبیعی آن را در این بخش از نمناک خواهیم گفت برای همه نیاز است و تنها برای زیباتر به نظر رسیدن نیست.

بیشتر در مورد مراقبت از آن ها برای جلوگیری از هر گونه ناراحتی در کوتاهی و بلندی ناخن ها است. گذشته از همه ی اینها، چه کسی احساس ناراحتی نمی کند وقتی ناخن ها شکل بدی دارند ؟ بدون توجه به سبک زندگی و عادات بهداشتی که هر فرد دارد، باید همیشه به خاطر داشته باشید که از ناخن های خود مراقبت کنید. همانند پوست، مو و دیگر قسمت های بدن، ناخن ها وضعیت سلامتی را نشان می دهند.

مراقبت ناخن

راه های نرم کردن ناخن قبل از مانیکور ناخن

 

اهمیت مراقبت از ناخن

ناخن ها در قسمت بسیار قابل دید بدن قرار دارند:اندام های انتهایی. بنابراین مانیکور دست ها نه تنها نشان دهنده بهداشت فردی است بلکه ویژگی های شخصیتی مشخصی را نیز تعریف می کند. مثالا، اگر فرد مراقب، متفکر، اهل بیرون ،یا خجالتی، اعتماد بنفس ،قوی یا ضعیف، گویا یا ساکت باشد. به عبارت دیگر، ناخن ها یکی از چیزهایی است که زمانی که یک فرد را ملاقات می کنید ، کاملا آشکار هستند. ناخن ها تنها یک وسیله جانبی نیستند بلکه بخشی از سیستم دفاعی در برابر تهدیدهای زیست محیطی هستند. به همین دلیل است که مرطوب کردن و مراقبت از آن ها مهم است تا بتوانند سالم باشند.

 

مرطوب کردن ناخن

 نرم کننده های خانگی برای ناخن

 

تعدادی از نسخه های خانگی جالب :

موارد زیر برخی داروهای خانگی و محصولات طبیعی هستند که می توانند برای سلامت ناخن ها به کار روند ، حتی زمانی که هیچ لاکی ناخن ها ندارند:

  • یک بوته سیر را خرد کرده و خمیر کنید. آن را به طور مستقیم روی ناخن هایتان ماساژ دهید.
  • مزایا:سیر یک ضد باکتری عالی است.
  • روغن زیتون برای مرطوب کردن ناخن های شکننده و یا ناخن های آلوده به قارچ ، عالی است. در واقع، هرچه گرم تر باشد بهتر است . تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را روی ناخن هایتان با یک گلوله پنبه بمالید.
  • آب لیمو که با شکر مخلوط می شود یک ماسک مغذی و محکم است که می توانید روی ناخن هایتان بمالید و سپس چند دقیقه بعد با آب گرم بشویید.
  • ناخن ها را در یک فنجان سرکه سفید چند دقیقه بگذارید تا براق شود. هم چنین همزمان به سفید کردن ناخن ها کمک می کند.
  • اینها برخی از محصولاتی هستند که نه تنها ناخن ها را مرطوب بلکه همچنین تغذیه ، تمیز ، سفید کرده و آن ها را تقویت می کند ، که به نوبه خود باعث می شود که آن ها سالم شوند

 ماسک ناخن

نرم کننده های ناخن که در خانه میتوانید درست کنید

 

 

محافظت در برابر عوامل مختلف

ایده خوبی است که از ناخن های در برابر مرطوب کننده های دائمی و یا محصولات بهداشتی که استفاده می کنید محافظت کنید. باید کارهای خانگی را با دستکش انجام دهید، ناخن ها را با دقت تمیز کنید و آن ها را در یک جهت سوهان بکشید تا از شکستگی جلوگیری شود.

هم چنین باید مراقب پوست اطراف ناخن باشید و آن را هفتگی و یا قبل از هر گونه درمان یا مانیکور، اصلاح کنید با دقت تمیز کردن لاک ناخنها و استفاده از استون های با کیفیت برای پاک کردن لاک ناخن،لازم است . شما نباید ناخن های خود را در برابر هر سطحی که ممکن است آن ها بخراشد قرار دهید زیرا به آن آسیب می زند. در عین حال از آن ها به عنوان ابزاری برای باز کردن گره و یا خراشاندن چیزی استفاده نکنید چون این کارها آن ها را ضعیف می کند.  

 

 رسیدگی به ناخن

روش ساده مراقبت از ناخن ها ی دست

 

مواد غذایی ضروری برای مرطوب کردن ناخن ها 

با وجود این، که قبلا گفته شده مهم است غذاهایی که غنی از پروتئین ها ، ویتامین( آ ، ب، ث ، د ، ایی ) ، به ویژه کلسیم، روی، و امگا 3هستند استفاده کنید آن ها به حفظ بدن و ناخن ها کمک می کنند و به آن ها اجازه می دهند که قوی و درخشان رشد کنند.مراقبت از ناخن ها یک چیز جنسیتی نیست، و چیزی نیست که فقط زنان باید انجام دهند.زمان تغییر کرده است و دیگر افکارات گذشته وجود ندارد . یکی از این مسائل، تکامل بشر است که مردان همانند زنان از بدنشان مراقبت می کنند. مردان اکنون می دانند چگونه پوست خود را مرطوب و از چه کرم ضد آفتابی استفاده کنند.

 

 نرم کردن ناخن

نکاتی مهم برای داشتن ناخن سالم

 

از ضد آفتاب برای جلوگیری از آفتاب سوختگی استفاده می کنند. هم چنین آن ها از دست خود مراقبت و ناخن های خود را مانند زن ها مرطوب می کنند.اگر می خواهید یک تصویر حرفه ای در هر محیطی ایجاد کنید، باید از خودتان مراقبت کنید. مهم است به یاد داشته باشید مراقبت از بدن همچنین به شما اجازه می دهد که سبک زندگی سالمی داشته باشید. گرفتن ناخن ها زیاد طول نمی کشد . مهم است که از آن ها مراقبت کنید و عادت های ویژه ای را انجام دهید تا آن ها را سالم و قوی نگه دارید.

ناخن ، مرطوب کردن ناخن ها قبل از مانیکور

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن /ک
وبگردی