راه های مسئولیت پذیر بودن
به دیگران شکایت نکنید و مسئولیت کارهایتان را قبول کنید در مسئولیت پذیری ثابت قدم باشید ، از چیزی نهراسید و به راهتان ادامه دهید.

5 نکته درباره اینکه چگونه میتوانیم شخص مسئولیت پذیرتری باشیم ؟!

مسئولیت پذیری از هنگام تولدشروع نمیشود .این چیزی است که باتوجه به سنتان به دست میاورید ؛ به مدرسه میروید و در زندگی پیشرفت میکنید. احساس مسئولیت شما میتواند ازافراد خانواده,دوستان و چیزهایی که در تلویزیون میبینید، باشد بااین حال,شما میتوانید چیزهای مختلف, چه خوب چه بد را ببینید و بشنوید.

به همین دلیل است که احساس مسئولیت پذیری فقط بستگی به رفتار,اعمال و کلماتی که انتخاب میکنید دارد.بنابراین مسئولیت پذیری یک مهارت است.که آن را در راه های مختلفی یادمیگیرید.

شماشخصیت خودرا با کارها و رفتارهایی که میکنید ،شکل میدهید,به عنوان مثال این شماهستید که انتخاب میکنید پول خود را پس اندازکنید،یا آن را با بی احتیاطی خرج کنید,یااینکه تنبل باشید یا هرروز زود بیدار شوید.

این درمورد اثبات خودتان به چیزی است، که میتوانید باشید وشما درواقعیت مسئولیت پذیر هستید درنهایت, همه اینها به تصمیم آگاهانه شما بستگی دارد.بنابراین دیگران را بخاطر اشتباهاتتان سرزنش نمیکنید دراین بخش از نمناک چندنکته درمورد اینکه چگونه میتوانید مسئولیت خودرا بهبود ببخشید میگوید:

مسئولیت پذیری

راه کارهای مسئولیت پذیر بودن

تغییرات و روش هایی برای آنکه فرد مسئولیت پذیری باشیم

1.تبرعه کردن(متقاعدکردن):خودتان را متوقف کنید ،

هنگامی که اشتباهی انجام میدهید به جای سرزنش کردن دیگران یا چیزهای دیگر دلیل واقعی اینکه شما موفق به انجام کاری نیستید را به خودتان بگویید. با بوجود آمدن بهانه ای، قطعا اعتراف میکنید که بی مسئولیت هستید.

علاوه براین از شما یک بزدل ترسو میسازد اگر نمیتوانید کارهایی مثل تعیین کردن زمان برای یک قرار یا چیزهای شبیه به آن را انجام دهید ،قول آن را در اولین فرصت ندهید. شما برای اینکه از سرزنش کردن خودتان جلوگیری کنید ، نیازداریدکه فکر کنید چه چیزی را میتوانید و چه چیزی را نمیتوانید انجام دهید حتی زمانی که در این موقعیت قرار میگیرید بهتر است که بگویید چرا آن را انجام نداده اید، تااینکه دروغ بگویید.

چگونه فرد مسئولیت پذیری باشیم

اعتراف به انجام ندادن مسئولیت ها 

2.شکایت کردن را متوقف کنید:

شکایت کنندگان معمولا کسانی هستند که حرف زیاد میزنند و کاری انجام نمیدهند ؛ آنها میتوانند باکلمات بزرگ باشند ،ولی هنگامی که میخواهنددرمورد مسئله ای کاری راانجام دهند بی حرکت یا (ساکت)میشوند.

ازسوی دیگرشما میتوانید شکایت کردن را متوقف کنید و مسئولیتش را خودتان بردست بگیرید. اگردوست ندارید بدانید چگونه یک کار انجام شده است، بافردی که اشتباه رامرتکب شده است مشورت کنید. بامشورت کردن راهنمایی میشوید وباآرامش راه حل بهتری را پیدا میکنید ؛

اگرشماشکایت کنید ،فقط کلمات ناامیدکننده ای از دهان شماخارج میشود.قطعا خودتان را با چیزهای منفی پرمیکنید بنابراین همیشه دنیای اطرافتان آزاردهنده است.به نظرمیرسد که شما نمیتوانید چیز خوبی برای گفتن پیدا کنید.

بامنفی بودن احساس بدبختی میکنید بنابراین متوقف کردن شکایت، شمارا به سمت یک ذهنیت خوب و شادی طولانی مدت هدایت میکند.

چگونه فردی مسئولیت پذیر باشیم

مسئولیت پذیر نبودن و شکایت کردن به دیگران

3.یادبگیرید چگونه به مدیریت امور مالی خود بپردازید:

یکی از مهمترین مسئولیت های شما به عنوان یک بزرگسال این است که از پولتان مراقبت کنید ؛ یک شغل خواهید داشت که از آن حقوق میگیرید و تلاش میکنید، ماه به ماه باآن زندگی کنید.شاید سعی کنید برخی از راه ها رابه عنوان احتیاط کنار بگذارید,صرفه جویی همیشه یک ایده خوب است.

متاسفانه هرکسی یادنمیگیرد و نمیداند که چگونه منابع مالی خود را مدیریت کند .مردم معمولااکثر حقوق خود را قبل از پایان ماه صرف میکنند .بعضی وقت ها آنها حتی از پرداخت قبوض خود اجتناب میکنند، زیرا چیزهای جالب دیگری را پیدا کرده اند که پولشان را صرف آنها بکنند.

اینها نمونه هایی از یک فرد بی مسئولیت است .اگرمیخواهید جدی گرفته شوید و زندگی عادی داشته باشید ،باید یاد بگیرید چگونه باآن برخورد کنید.

هنگامی که حقوقتان رادریافت میکنید باید همه قبض هاراپرداخت کنید ، سپس موادغذایی بخرید وبرنامه ای برای چگونه استفاده کردن بقیه اش بریزید.همچنین باید پول خود را در یک حساب سپرده داشته باشید ،یا بخشی از آن را سرمایه گذاری کنید.

هردو این ها بهتر از مصرف بی رویه است که میتواند منجر به بدهی و سایرمشکلات برای شما شود.

4.از تعلل کردن دوری کنید :

افراد موفق افرادی هستند که سخت کار میکنند باید برای کسب موفقیت درجنبه های مختلف اززندگی سخت تلاش کنید.بنابراین شما باید مسئول باشید .بدون آن شما بزرگ نخواهید شد. اولین قدمی که باید برای بالا رفتن بردارید، جلوگیری از تعلل کردن است.

هدر دادن وقت گرانبها را متوقف کنید ؛ ساعت هایی که صرف مرور کردن رسانه های اجتماعی در اینترنت میکنید, میتواندبرای چیزهای بهتری استفاده شود.به عنوان مثال شما میتوانید یک کتاب بخوانید, به پیاده روی بروید یا یک تمرین انجام دهید. علاوه براین شما باید پروژه ای را که پشت سرگذاشته اید به اتمام برسانید هرچیزی غیراز تلف کردن وقت بهترخواهدبود.

ویژگی های فرد مسئولیت پذیر

تعلل نکردن و تلاش برای مسئولیت ها

5.ثابت قدم باشید و به برنامه خود ادامه دهید:

داشتن عادت خوب است،عادت به معنی نظم است و به این معناست که شما در مسیر درست قرار گرفته اید اگر شما کار میکنید،سعی کنید هرروز راس یک ساعت بیدار شوید.حتی در تعطیلات آخر هفته،شما میتوانید به جای خوابیدن تا بعدازظهر،زودتر بیدارشوید این کار به شما ثبات میدهد.

علاوه بر این با زود بیدار شدن،زمان کافی دارید که هرکاری که برای آن روز است را انجام دهید در عوض، میتوانید استراحت کنید و از روز لذت ببرید.

  • اگر شما یک دانش آموز هستید،باید عادت داشته باشید که روزانه مطالعه کنید.
  • اگر در خارج از کشور زندگی میکنید به یاد داشته باشید که هر هفته با دوستان و خانواده خود تماس بگیرید علاوه بر این شما باید یک برنامه برای کار و وظایف شخصی خودتان ایجاد کنید.
  • اگر چند کار را باید در طول این هفته تکرار کنید، آنها را در برنامه خود قرار دهید عمل نکردن به برنامه ریزی خودتان،باعث میشود که همه عادت ها خراب شود و تعادل شما بهم بریزد.

مسئولیت پذیر بودن به این معنی است که شما همه کارهارا کنترل میکنید دیگر اجازه نمیدهید که دیگران شمارا سرزنش کنند و یا دوستان و خانواده خود را فراموش کنید همچنین، نباید اجازه دهید که عملکرد شما بر روی کارتان تاثیر بگذارد.

اگر به شما یک وظیفه داده شده است،میتوانید تا آخر آن را انجام دهید این چیزی است که مردم، مسئول آن هستند.

مهمترین چیز این است که،هر مسئولیتی که به آنها داده میشود را قبول میکنند،حتی اگر این کار با زندگیشان در ارتباط باشد ، آنها کاری را نصفه و نیمه انجام نمیدهند مردم مسئولیت پذیر، با دو پای خود استوار و قوی بر روی زمین ایستاده اند.

چگونه می توانیم انسان مسئولیت پذیری باشیم؟

3.936
این مطلب مفید بود ؟288
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی