مسدود كردن شماره
در این گزارش از نمناک با روش های “مسدود کردن شماره” و پیامک های دریافتی شماره مزاحم در سیستم عامل اندروید بصورت مرحله به مرحله آشنا خواهید شد.

نحوه مسدود کردن شماره مزاحم در اندروید

تلفن های همراه علیرغم ده ها قابلیت و ویژگی هایی که دارند، می توانند گاهی اوقات نیز می توانند منجر به آزار و اذیت هر یک از ما شوند و این در حالی است که گوشی های هوشمند امروزه، نسبت به یک دهه گذشته پیشرفت خارق العاده و باور نکردنی کرده اند که این یکی از دلایل افزایش استقبال از این ابزار نسل جدید شده است.

اما یکی از مشکلاتی که ممکن است گاها برخی از ما با آن روبرو شویم، مزاحم های تلفی هستند که بنابر دلایل مختلف می توانند باعث آزار و اذیت هر یک از ما شوند و با این حال جای نگرانی نیست چرا که در نسخه های قدیم اندروید، اگر شما قصد داشتید شخصی را بلاک کنید، حتما باید برنامه جانبی را نصب می کردید، اما در نسخه های جدید این گونه نیست و شما می توانید به سادگی این کار را انجام دهید.

مسدود کردن شماره

از این رو در این گزارش از نمناک ما قصد داریم شما عزیزان را با نحوه مسدود کردن شماره و یا شماره های مزاحم از دو مسیر مختلف معرفی کنیم که روشی کاملا بروز می باشد و می توانید از این روش در گوشی اندرویدی خود استفاده کنید. همراه ما باشید.

مسدود کردن شماره مزاحم در سامسونگ

بطور کلی روش بلاک و مسدود کردن شماره تلفن در اندروید یکسان است و شاید جای برخی گزینه ها در برندهای مختلف، متفاوت باشند. از این رو ما تصمیم گرفتیم برای این آموزش از گوشی سامسونگ با اندروید 9.0 استفاده کنیم که می تواند در این راستا به شما عزیزان کمک کند. با این وجود مراحل ذیل را مرحله به مرحله مطالعه کنید؛

1- وارد منو کاربری شوید و از منو کاربری برنامه Contacts یا مخاطبین را باز کنید و مخاطبی که قصد بلاک کردنش را دارید، همانند تصویر ذیل انتخاب کنید و در صفحه پروفایل وی، بر روی 3 نقطه عمودی کلیک نمائید.

بلاک کردن شماره

2- اینک باید در میان 3 گزینه ظاهر شده، گزینه آخر یعنی Block contact کلیک کنید.

مسدود کردن شماره

3- اینک در انتهای صفحه پیغامی را مشاهده خواهید کرد که جهت ایجاد اطمینان از شما سوال می پرسد و در صورت اطمینان، بر روی گزینه Block کلیک کنید.

بلاک کردن شماره

توجه : این روش برای بلاک کردن، ساده ترین و آسان ترین روش ممکن است که با مسدود کردن شماره تلفن در اندروید، پیام های دریافتی از این شماره نیز بلاک خواهند شد و هیچ پیام اعلانی به دست شما نخواهید رسید.

مسدود کردن پیامک شماره مزاحم در گوشی سامسونگ

روش دیگری که قصد آموزش آنرا به شما عزیزان داریم، مسدود کردن شماره مزاحم با استفاده از محیط پیامک می باشد که بسیار ساده و آسان است. بطور کلی زمانیکه از یک شماره ناشناس برای شما پیامک ارسال می شود، گوشی شما بصورت خودکار پیام بلاک کردن شماره "block number" را همانند تصویر ذیل خواهد داد. اما اگر گوشی شما چنین قابلیتی ندارد، مراحل ذیل را به ترتیب انجام دهید؛

1- وارد برنامه پیامک شوید و شماره مزاحمی که در حال ارسال پیامک به شما است را انتخاب کرده و وارد محیط پیام شوید و 3 نقطه عمودی را از بالا سمت راست انتخاب کنید.

مسدود کردن شماره

2- از سمت راست منو نواری باز خواهد شد که سومین گزینه، بلاک کردن شماره است و اگر شما قصد بلاک کردن این شماره را دارید، بر روی این گزینه کلیک کنید.

مسدود کردن شماره

3- پیغامی دریافت خواهید کرد که جهت اطمینان از شما پرسیده می شود و اگر از این فرایند اطمینان کافی دارید، بر روی block کلیک کنید. هم اکنون شماره مدنظر بلاک شده است و دیگر نمی تواند با شما تماس بگیرید و یا پیام دهد.

بلاک کردن شماره

توجه : اگر شما قصد دارید تا شماره مسدود شده را از بلاک لیست در بیاورید، مرحله اول را انجام دهید، با این تفاوت که بجای Block باید unblock کنید. به همین سادگی!

آموزش مسدود کردن تماس و پیامک شماره مزاحم در اندروید

3.339
این مطلب مفید بود ؟2613
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی