مشکلات مو
هر کدام از مشکلات مو مثل ریزش مو و شکنندگی موها دلیل خاصی دارند, شما از روی حالت و وضعیت موها میتوانید به وضعیت سلامتی تان پی ببرید.

هر کدام از مشکلات مو چه دلیلی دارند؟

مشکلات مو بسیارند و هر یک علتی دارند. ریزش شدید موهای سر و خارش کلافه کننده ، سفید شدن موها و نداشتن رشد کافی , خشکی و گره خوردن موها و چندین مشکل دیگر که هر یک به دلیلی زیبایی موها را نابود می کنند.

درست مانند ناخن ها، موها نیز می توانند در شناسایی تقریبی وضعیت سلامتمان به ما کمک کنند. در اینجا به چهار نشانه در رابطه با سلامتی که از روی وضعیت و حالت موها می توان به آنها پی برد، اشاره شده است.

مشکلات مو

مشکلات مو و درمان آن

نرمی و شکنندگی موها

شنا کردن در یک آب کلر خورده، رنگ کردن موها و مواردی مانند این، می تواند عامل نرمی و شکنندگی موهای شما باشد. هر چند که موهای شکننده و خشک از نشانه های کم کاری تیروئید است.

شوره سر

در صورتی که بر اثر استفاده از شامپوی ضدشوره لکه های مشکوکی بر روی پوستتان ظاهر شود، شما مشکوک به پسوریازیس هستید. این بیماری، یک بیماری خودایمنی بدن است که در پوست بروز می کند و رنگ پوست به واسطه بروز آن در برخی نواحی به صورت لکه های درشت تغییر می کند. در واقع این تغییر رنگ، پروسه نوسازی پوست است که به واسطه این بیماری سرعت گرفته و قابل رویت می شود. در صورتی که شما دچار سایر بیماری های خودایمنی بدن مانند اسکلروز چندگانه یا کرون هستید، احتمال بروز پسوریازیس در شما بیشتر است و باید برای مراجعه به پزشک جهت رفع مشکل و درمان سریع بیماری جدیت بیشتری داشته باشید.

ریزش مو

گاهی اوقات ریزش مو می تواند به مواردی مانند استرس های شغلی و خانوادگی وابسته باشد. اما مواردی مانند کم کاری تیروئید و یا سندرم تخمدان پرکیست نیز می توانند عامل بروز این ریزش های غیرعادی باشند. با این حال، مصرف برخی داروها همچون داروهای ضدحاملگی، داروهای ضد افسردگی و برخی داروهای دیگر نیز می تواند از عوامل موقت ریزش مو باشند.

مشکلات مو

مشکلات مو چگونه درمان میشوند؟

موهای خشک

موها، با کمک پروتئینی به نام کراتین ساخته می شوند و عدم مصرف کافی پروتئین در وعده های غذایی، ممکن است منجر به رشد موهایی ضعیف و شکننده شود. البته این مورد نیز می تواند به غده تیروئید مرتبط باشد و برای کشف علت اصلی باید مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات مربوطه را نیز در برنامه خود بگذارید.

هر کدام از مشکلات مو نشان دهنده چیست؟

3.817
این مطلب مفید بود ؟134
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از الو دکتر -/ح
وبگردی