نمناک اخبارحوادث آمار فوتی و مجروحان چهارشنبه سوری امسال + تصاویر
چهارشنبه سوری ، چهارشنبه سوری 96
آخرین وضعیت از مجروحان و فوتی های چهارشنبه سوری سال 96 را در این گزارش می خوانید.
تاریخ انتشار : 22 اسفند 1396

آماری تلخ از مجروحان در چهارشنبه سوری 96

با توجه به رویداد چهارشنبه آخر سال، نهادهای امدادی نظیر آتش نشانی، اورژانس، پلیس و .... در حال خدمت رسانی به آسیب دیدگان هستند که جزئیات این اقدامات به صورت لحظه ای در مطالب ذیل منتشر می شود.

مصدومیت مرد 35 ساله در انفجار واحد مسکونی

15:45- ساعتی پیش انفجار در یک مجتمع مسکونی در شهرک پیکانشهر موجب مصدومیت شدید یک نفر شد. به گفته جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی انفجار در یک آپارتمان در مجتمع چهار طبقه بر اثر کار کردن با مواد محترقه رخ داد.

تخریب ساختمان

 
16:41
 

انفجار در منزل مسکونی حین کارکردن با مواد محترقه

 
سیدجلال ملکی با اعلام خبر انفجار در یک منزل مسکونی در شهرک پیکان شهر درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد:ساعت 15:29 امروز انفجار در یک منزل مسکونی در شهرک پیکان شهر به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش نشانان ایستگاه 76 آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.
 
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد:با حضور در محل حادثه مشاهده شد در طبقه دوم یک مجتمع 4 طبقه 36 واحدی در یک واحد 50 متری انفجاری رخ داده که بر اثر این انفجار بخشی از دیوارها، در و پنجره همین واحد تخریب شده و کف این واحد نیز دفرمه شده بود.
 
وی خاطرنشان کرد:این انفجار باعث آتش سوزی مختصری شده و براثر آن مردی 35 ساله از نواحی مختلف بدن دچار سوختگی شده بود که برای انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانش شد.
 
ملکی تصریح کرد:با بررسی کارشناسان مشخص شد کارکردن با مواد محترقه باعث این حادثه شده و هم اکنون آتش نشان مشغول ایمن سازی محل حادثه هستند.
 
17:03
 

فوتی و 385مصدوم حاصل سوختگی چهارشنبه آخرسال طی 22روز

 
براساس اعلام آمار اورژانس کشور در زمینه حوادث مرتبط با مراسم چهارشنبه آخرسال از اول اسفند لغایت تا 16 ساعت 22 اسفند کل مصدومین و فوتی 388 نفر را شامل می شود که 92 درصد مرد و 8 درصد زن بودند.
 
همچنین از نظر سوختگی این افراد بین 34 درصد دچار سوختگی و 4 درصد دچار قطع عضو شدند که از نظر سنی نیز 67 درصد مربوط به رنج سنی 6 تا 18 سال بوده است که 79 درصد از مصدومین استفاده کننده از مواد محترقه و 19 درصد عابر بودند و بیشترین عضو آسیب دیده چشم با 35 درصد است.
 
در گزارش اورژانس کشور درباره تعداد نفرات اعزامی توسط اورژانس پیش بیمارستانی به 64 نفر اشاره شده است، همچنین 11 نفر نیز در محل توسط اورژانس پیش بیمارستانی درمان شدند.
 
همچنین مراجعین به اورژانس بیمارستانی نیز بالغ بر 313 نفر، درمان و ترخیص 267 نفر و بستری نیز 118 نفر را شامل شده است که بستری در بخش مراقبت های ویژه 7 نفر هستند.
 
در زمینه فوتی در مراکز درمانی نیز گزارش 3 نفر مربوط به تهران، زنجان و همدان ثبت شده است.
 
همچنین بیشترین تعداد مصدومین در تهران با 77 نفر (معادل 20 درصد از کل مصدومین)، آذربایجان غربی با 52 نفر (معادل 13 درصد از کل مصدومین) و آذربایجان شرقی با 38 نفر (معادل 10 درصد از کل مصدومین) ثبت شده است.
 
19:02
 

چهارشنبه سوری باید مردمی برگزار شود

 
محمدحسین مقیمی ضمن بازدید از این مرکز اظهار کرد:مراسم چهارشنبه سوری یک مراسم سنتی است و باید مردمی برگزار شود.
 
استاندار تهران و رئیس شورای تامین پایتخت اضافه کرد:متاسفانه بیشترین حوادث تلخ این شب به دلیل استفاده از مواد محترقه است که باید خانواده ها و جوانان نسبت به این موضوع هوشیار باشند.
 
وی با بیان اینکه تا این لحظه 3 حادثه تلخ در تهران گزارش شده است، افزود:امیدواریم هماننطور که طی سنوات گذشته شاهد کاهش سوانح بودیم امسال هم این سوانح کمتر از سال گذشته باشد.
 
19:04
 

استقرار پلیس در 600 نقطه تهران

 
سردار حسین رحیمی با اشاره به احاطه پلیس اظهار کرد:در حال حاضر همکاران ما در بیش از 600 نقطه پایتخت استقرار داشته و احاطه کاملی بر شهر تهران دارند.
 
رئیس پلیس تهران گفت:خوشبختانه در حال حاضر وضعیت ترافیکی پایتخت از شب های گذشته بهتر است و این نشان دهنده توجه مردم به توصیه های پلیس است.
 
وی ادامه داد:تا این لحظه 3 موضوع مهم در تهران رخ داده که شامل حادثه صبح خیابان مرتضوی، حادثه پیکان شهر و اقدام پیش دستانه کلانتری بازار بوده که 100 کیلوگرم اکلیل سرنج کشف شد.
 
رحیمی در پایان خاطرنشان کرد:ما در موضوع امنیت مردم هیچ خط قرمزی نداریم و بدون تعارف با هنجارشکنانی که خطوط قرمز را نادیده گرفته و امنیت مردم را به خطر بیاندازند به صورت جدی برخورد خواهیم کرد.
 
19:08
 

حضور نیروهای پلیس در ورودی ایستگاه های مترو تهران

 
به منظور تامین امنیت هرچه بهتر شهروندان تهرانی در چهارشنبه پایان سال، نیروهای یگان ویژه در ورودی برخی از ایستگاه های مترو مستقر شدند.
 
بر اساس این گزارش پیش از این سردار رحیمی از استقرار نیروهای پلیس در بیش از 600 نقطه در تهران خبر داده بوده و بر برخورد جدی با هنجارشکنانی که امنیت مردم را به خطر می اندازند تاکید کرده بود.
 
19:35
 

شمار مصدومان چهارشنبه آخر سال به 440 نفر رسید

 
مصدومان چهارشنبه آخرسال تا ساعت 18:30 سه شنبه 22 اسفند به آمار 440 نفر رسید. این آمار برگرفته از آمار آسیب های 22 روز اخیر چهارشنبه آخرسال از اول اسفندماه است.
 
به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، سازمان اورژانس کشور کل مصدومین و فوتی چهارشنبه آخر سال را 443 نفر عنوان کرد. این آمارها متعاقباً به روز رسانی می شود.
 
19:39
 

کاهش 50 درصدی حوادث چهارشنبه آخرسال نسبت به سال 90

 
مهدی حجت؛ معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران دقایقی قبل با حضور در ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران ضمن بازدید از این ستاد در جریان روند حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال قرار گرفت.
 
حجت در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سیستمی که در سامانه 125 آتش نشانی تهران در مقابله با خطرات وجود دارد یکی از پیشرفته ترین سیستمها در دنیا است، خاطرنشان کرد:اکنون از زمانیکه فردی با آتش نشای تهران تماس می گیرند تا زمان اعزام به محل حادثه بود 10 ثانیه طول می کشد.
 
وی تصریح کرد:اکنون میزان حوادثی که در چهارشنبه آخر سال اتفاق می افتد نسبت به سال 90 کاهش 50 درصدی داشته و هم اکنون در شهر شاهد هستیم که صداهای ناهنجار کمتری به گوش می رسد و امیدواریم امسال میزان تلفات و حادثه ها کاهش پیدا کند.
 
19:49
 

سوختگی دختر و پسر جوان بر اثر انفجار مواد محترقه در خیابان اردستانی

 
سید جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر انفجار در یک ساختمان مسکونی در خیابان اردستانی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد:ساعت 19:05 امشب حادثه انفجار در یک منزل مسکونی در اتوبان تهران - کرج، خیابان اردستانی به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش نشانان دو ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.
 
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد:محل حادثه یک ساختمان 10 طبقه بود که در طبقه هشتم در یک واحد 100 متری انفجاری در بالکن و تراس به وقوع پیوسته اما منجر به شعله ور شدن منزل نشده بود.
 
وی خاطرنشان کرد:بر اثر این حادثه دختر و پسر جوانی دچار سوختگی شده بودند که برای انتقال به مرکز درمانی تحویل عوامل اورژانس شده و هم اکنون آتش نشانان مشغول ایمن سازی محل حادثه است.
 
ملکی متذکر شد:کار کردن و جابه جایی مواد محترقه منجر به بروز این حادثه شده است.
 
20:00
 

17 قطع عضو در چهارشنبه آخر سال

 
پیرحسین کولیوند - سرپرست سازمان اورژانس کشور نیز در تشریح آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال به آمار 464 مصدوم، 17 قطع عضو، 158 سوختگی درجه 2 و 3 و 157 مورد آسیب چشمی  پرداخت.

قطع انگشتان نوجوان 15 ساله

20:05- نوجوان 15 ساله ای در تهران بر اثر انفجار مواد محترقه در دستانش منجر به قطع 3 انگشت خود را از دست داد. وی توسط بالگرد اورژانس تهران به بیمارستان امام خمینی انتقال یافت.

قطع دست

 
 
20:22
 

قطع عضو به عدد 18 رسید/ 199 مصدوم فقط در یک روز

 
پیرحسین کولیوند به آمار 513 مصدوم چهارشنبه آخر سال از اول اسفند تا ساعت 20:15 امشب اشاره کرد و اظهار داشت:از این آمار 36 نفر خانم بوده و مابقی مرد بودند، همچنین 136 نفر دچار سوختگی درجه یک، دو و سه شدند.
 
وی ادامه داد:همچنین 18 مصدوم دچار قطع عضو شدند و 103 عابر نیز مصدوم شدند، همچنین 7 امدادگر نیز در حین امدادرسانی مصدوم شدند.
 
سرپرست سازمان اورژانس کشور تصریح کرد:امروز سه شنبه 22 اسفند نیز 199 نفر بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند که 6 نفر دچار قطع عضو شدند که 25 درصد مصدومان نیز در وضعیت بستری هستند.
 
20:22
 

16 اپراتور در سامانه 125 پایتخت مشغول پاسخگویی به شهروندان/هیچ تماسی پشت خط نمی ماند

 
 بهروز رضایی؛ مدیر ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران در جمع خبرنگاران درباره روند فعالیت در سامانه 125 آتش نشانی تهران اظهار کرد:زمانی، تعداد تماس ها با آتش نشانی تهران حدود 5 تا 6 هزار بود اما اکنون حدود دو و نیم تا سه هزار تماس با آتش نشانی گرفته می شود.
 
وی خاطرنشان کرد:آمار مزاحمتهایی که در تماس با 125 ایجاد می شود نسبت به سال های گذشته واقعاً کاهش پیدا کرده است و تماسهایی که با آتش نشانی گرفته می شود متفاوت است، برخی از شهروندان درخواست نیروهای امدادی دیگری داشته و نیاز به خدمات دیگری دارند اما به دلیل عدم آگاهی با سامانه 125 تماس می گیرند که در سالهای گذشته شدت این تماسها کاهش 50 درصدی پیدا کرده است.
 
رضایی با بیان اینکه در چهارشنبه آخر امسال تعداد تماس ها با آتش نشانی کاهش پیدا کرده، گفت:این نشان دهنده کاهش اعزام نیرو به محل حادثه است، اکنون روال عادی در جریان است، آتش نشانان در سه شیفت فراخوانده شده و در بیش از 1000 نقطه پایتخت استقرار دارند.
 
مدیر ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران متذکر شد:اکنون تمام ظرفیت در سامانه 125 آتش نشانی تهران فعال است و هیچ تماس بی پاسخ نمی ماند، در سه سال گذشته ظرفیت ستاد فرماندهی و کابینهای پاسخگویی به شهروندان از 8 کابین به 16 کابین افزایش پیدا کرده و این قابلیت وجود دارد که تعداد اپراتورها به 32 نفر در هر شیفت افزایش پیدا کند.
 
وی با بیان اینکه اکنون در هر شبانه روز سه شیفت در سامانه 125 آتش نشانی تهران مشغول پاسخگویی هستند، گفت:ساعت اوج حوادث در روزهای عادی و چهارشنبه آخر سال از ساعت 5 بعدازظهر آغاز شده و تا ساعت 12 شب ادامه دارد، اکنون در طول روز در حوادث حدود 50 نفر نجات یافته و بین 20 تا 30 نفر در حوادث مختلف اعم از حریق، تصادفات و... مصدوم می شوند.

20:27 :جوان 27 ساله بر اثر انفجار ترقه دچار مصدومیت از ناحیه صورت شده است.

مجروح

 20:22 :یک نوجوان ١٥ ساله در کرج بر اثر انفجار مواد محترقه فوت کرد.

20:22:پارگی شبکه چشم به علت برخورد ترقه که مصدوم در بیمارستان فارابی تحت مداوا است.

مصدوم

 
 

 

آخرین وضعیت قطع عضو، کشته و مجروح چهارشنبه سوری

برگرفته از تسنیم، مهر، باشگاه خبرنگاران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف