مصرف الکل در بارداری
نوشیدن مشروبات الکلی در دوران بارداری توسط مادر موجب خطر سقط، محدودیت رشد و تولد نوزاد کم وزن می شود و خطر ابتلا به سرطان مغز استخون در کودکان را تا 56 درصد افزایش می دهد.

افزایش احتمال ابتلا به سرطان مغز استخوان با مصرف الکل در بارداری!!!

 

با مصرف مشروبات حاوی الکل در بارداری، الکل موجود در آنها از طریق جفت به جنین می رسد.بدن جنین نمی تواند با سرعت کافی این الکل را متابولیسم کند و درنتیجه آثار مخرب متعدد ذهنی و فیزیکی به او وارد خواهد شد.

محققان فرانسوی دریافتند که مصرف نوشیدنی های الکلی در دوران بارداری احتمال ابتلا به سرطان مغز استخوان را در کودکان افزایش می دهد.همچنین مصرف مشروبات الکلی توسط مادر موجب خطر سقط، محدودیت رشد و تولد نوزاد کم وزن می شود.

مصرف الکل در بارداری

سرطان مغز استخوان با مصرف الکل 

 
سرطان مغز استخوان یکی از سرطان های نادر است و بر اساس آمارها سالانه حدود 700 نفر در آمریکا به این بیماری مبتلا می شوند، البته خطر ابتلا به این بیماری در کودکان تا چهارسالگی بیشتر است.
 
برای بررسی این ارتباط، 21 بیمار مورد مطالعه قرار گرفتند. نتایج نشان داد که مصرف الکل در دوران بارداری احتمال ابتلا به بیماری سرطان مغز استخوان در کودکان را تا 56 درصد افزایش می دهد. این مطالعه نشان داد که مصرف الکل در دوران بارداری صدمات جبران ناپذیری برای کودک به همراه خواهد داشت. تحقیقات نشان می دهند که متاسفانه  درحال حاضر میزان مصرف مشروبات الکلی در زنان باردار در آمریکا 12 درصد، در سوئد 30 درصد، در فرانسه 52 درصد، در استرالیا 59 درصد و در روسیه 60 درصد می باشد.
به همین دلیل عموم متخصصین زنان و زایمان در دنیا، مصرف الکل در دوران حاملگی و بارداری را  حتی به مقدار کم به طور کامل ممنوع کرده اند.

سرطان مغز استخوان کودک با مصرف الکل در بارداری

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از شبکه خبر-/ف
وبگردی