مصرف گاز

مصرف گاز بیش از 70 درصد کاهش یافت

تاریخ انتشار : 22 خرداد 1399کد مطلب : 41415زمان مطالعه : 1 دقیقه
سخنگوی شرکت ملی گاز از کاهش 70 درصدی مصرف گاز در کشور خبر داد.

ایسنا: محمد عسگری سخنگوی شرکت ملی گاز با بیان اینکه در حال حاضر 175 میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی و تجاری در کشور مصرف می شود، اظهار کرد:این در حالی است که در زمستان میزان مصرف گاز تا حدود 610 میلیون متر مکعب نیز رسیده بود. 

وی با تاکید بر اینکه همین مساله موجب شده تا روند گازرسانی به نیروگاه ها تسهیل یابد، گفت:پیش بینی می شود که در اوج مصرف برق در مرداد و شهریور، نیروگاه ها روزانه 310 میلیون مترمکعب گاز نیاز داشته باشند که این عدد با توجه به ظرفیت شبکه، به راحتی از سوی شرکت ملی گاز قابل تأمین است. 

سخنگوی شرکت ملی گاز با بیان اینکه نیروگاه هایی که به شبکه گاز متصل هستند، اکنون همه سوخت مورد نیاز خود را از طریق گاز تأمین می کنند، مگر آنکه در بخش گاز خود تعمیرات کوچکی داشته باشند، تصریح کرد:85 نیروگاه هم اکنون از خوراک گاز استفاده می کنند.

عسگری تأکید کرد:امسال در زمستان وضعیت تأمین گاز به دلیل افزایش تولید بهتر خواهد بود البته این مساله به سرمای هوا بستگی دارد و اگر برودت هوا شدت داشته باشد، چند روز از زمستان نیروگاه ها از سوخت دوم استفاده خواهند کرد تا در تأمین گاز بخش خانگی مشکلی نداشته باشیم.

انتهای پیام/م

مصرف گاز بیش از 70 درصد کاهش یافت

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
وبگردی