واقعیت های زندگی مصریان باستان
مصریان باستان از کفش استفاده نمی کردند و فقط حاکم آن ها کفشی از جنس طلا می پوشید. آن ها موهایشان را از ته می تراشیدند و کلاه گیس به سر می کردند.

واقعیت هایی عجیب در مورد آداب و رسوم مصریان باستان !!

مصریان باستان یکی از مردمانی بودند که دارای تمدن و شیوه زندگی خاص در زمان های قدیم بودند.آنها حدودا 3000 سال پیش از میلاد مسیح در کشور مصر زندگی می کردند و با این وجود دارای زندگی ای مدرن و در عین حال متفاوت با مردمان آن زمان داشتند.

برای مثال آنها 3000 سال پیش از میلاد مسیح دارای علم تهیه مواد شیمیایی که برای مومیایی کردن اجساد استفاده می شود،بودند.آنها همچنین از عطرهای مختلف استفاده می کردند و به مد و پاکیزگی اهمیت زیادی می دادند.

اما با این وجود برخی رازها در مورد این افراد باستانی وجود دارند که شاید در مورد آنها هیچ اطلاعی نداشته باشید.جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

رازهای زندگی مصریان باستان

راز اول ؛ آنها به تنهایی صبحانه می خوردند.

غذا خوردن مصریان باستان

آداب صبحانه خوردن مصریان باستان

جالب است بدانید که مردمان باستان مصر برای صرف وعده صبحانه بر روی یک میز و کنار یکدیگر نمی شستند.بلکه سرپرست و یا بزرگ خانواده به تنهایی در ابتدا صبحانه را میل می کرد و برای وعده های دیگر مانند نهار و شام کنار یکدیگر جمع می شدند.

راز دوم ؛ مومیایی ها در مهمانی های بزرگ مورد بازدید عموم قرار می گرفتند.

واقعیت زندگی مصریان باستان

نحوه زندگی مصریان باستان

همان گونه که در ابتدا گفتیم ، مصریان باستان توانایی ساخت ماده شیمیایی که برای مومیایی کردن اجساد استفاده می شد را داشتند و به همین دلیل آنها افراد بزرگ را بعد از مرگشان به مومیایی تبدیل می کردند.

اما به نظر شما چرا آنها از مومیایی ها در جشن ها و مهمانی هایشان رونمایی و مورد نمایش قرار می دادند ؟! جالب است بدانید که آنها مومیایی ها را به مهمانان نشان می دادند تا برای آنها مرور شود که بعد از مرگشان تبدیل به یک جسد بی جان و بی روح  خواهند شد.

راز سوم ؛ استفاده از کفش های خاص

کفش مصریان باستان

کفش مخصوص حاکم مصریان باستان

مصریان باستان ، بطور کل از کفش استفاده نمی کردند و اغلب به صورت پا برهنه در طول شهر راه میرفتند.اما حاکم آنها "فرعون" از صندل هایی به جنس طلا استفاده می کرد که حتی یک نفر را برای پوشاندن صندل به پای فرعون استخدام می کردند.

ساخت این نوع صندل ها بسیار طول می کشید.همچنین هر شخصی که دارای کفش های صندل بود ، پس از مردن آنرا کنار قبرش می گذاشتند تا برای رفتن به آرامگاه ابدی پا برهنه نباشد.

راز چهارم ؛ علاقه بیش از حد به حیوانات خانگی

آداب و رسوم مصریان باستان

حیوانات خانگی مصریان باستان

مصریان باستان جزء اولین کشورهایی بودند که مردمان آنها به حیوانات خانگی از خود علاقه نشان دادند.آنها بیشتر به گربه ها ، شاهین ، لک لک های گرمسیری ، میمون ها و سگ ها علاقمند بودند و حتی از سگ ها نیز برای کمک رسانی در زمینه هایی مانند دامداری و کشاورزی استفاده می کردند .

بنابراین می توان نتیجه گرفت که انسان ها از همان ابتدا تا زمان حال به حیوانات اهلی علاقمند بودند و نسبت به آنها اهمیت خاصی قائل بودند.حتی این علاقه به گونه ایی بود که برخی قبل از مرگشان وصیت می کردند که اگر حیوانشان مرد ، به صورت مومیایی در کنارشان قرار بدهند.

 راز پنجم ؛ قرار دادن قیف مخروطی شکل بر بالای سر

قیف مخروطی بر سر

سبک زندگی مصریان باستان

مصری های باستان به بوی خوش و معطر از خود علاقه نشان می دادند و به همین دلیل ازمخروط هایی که داخل آنها متشکل شده بود از موم و روغن دارچین بود ، بر روی سرشان قرار می دادند تا همیشه بوی خوش را احساس نمایند.

راز ششم ؛ مدل موی مخصوص کودکان

مدل موی مصریان باستان

مدل موی کودکان مصریان باستان

مصریان باستان ، از جمله خانواده های اشرافی و ثروتمندها موهایشان را با تیغ می تراشیدند و از کلاه گیس هایی با فرم و شکلی خاص بر روی سرشان استفاده می کردند.هنوز علت اصلی آن مشخص نمی باشد و برخی معتقدند که آنها برای عدم مشاهده شپش بر روی سرشان این کار را انجام می دادند.

واقعیتهایی درباره مصریان باستان که تا به حال آنها را نشنیده اید!!

4.774
این مطلب مفید بود ؟704
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/آ
وبگردی