فایل های PDF
نرم افزار Adobe Reader امکانی فراهم آورده است تا بتوانید با تغییر رنگ صفحه، فایل های PDF را در طول شب آسان تر و بهتر مطالعه کنید.

آموزش تغییر رنگ صفحه فایل های PDF

در دنیای پر مشغله امروزه با وجود افکار و یا حتی کارهای مختلف شاید زمان کافی و مناسبی برای مطالعه پیدا نکنیم و نتوانیم به مطالعه بپردازیم و این به مرور ممکن است ما را از مطالعه کتاب دور سازد که یقینا خوشایند نیست و ممکن است ما را دچار مشکل های متعددی سازد. از این رو گزینه مناسبی که وجود دارد، استفاده از کتاب های الکترونیکی است که نیاز به حجم زیادی ندارد و می توانید در طول شب از آن برای مطالعه استفاده کنیم. از این رو مشکل دیگری که در هنگام مطالعه کتاب های الکترونیک ممکن است به سراغ هر یک از ما بیایند، زمینه سفید رنگ آن است که فورا می تواند باعث خستگی چشم هر یک از ما شود.

به همین دلیل در این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک، قصد داریم شما را با روشی آسان و کاربردی آشنا سازیم که به کمک آن می توانید در طول شب با صفحه نمایش سیاه رنگ به مطالعه کتاب های الکترونیک بپردازید و دیگر چشمان شما آسیب نبینند. همراه ما باشید.

چگونه صفحه نمایش PDF را سیاه رنگ کنیم؟

1- ابتدا فایل PDF مورد نظرتان را باز کنید و اجازه دهید تا کامل لود شود. سپس از قسمت " Edit " همانند تصویر ذیل گزینه " Preferences " را برگزینید.

 

مطالعه فایل های PDF

 

​2- اینک پنجره ای جدید برای شما باز خواهد شد که باید ابتدا گزینه " Accessibility " را از منو سمت چپ انتخاب کنید.

 

مطالعه فایل های PDF

 

3- ​اینک در این مرحله باید از بخش " Document Colors Options " تیک گزینه " Replace Document Colors " را فعال کنید. پس از فعال کردن تیک این گزینه باید گزینه " UseHigh-Contrast colors " را برگزینید. در نهایت باید از نوار " High-contrast color combination " گزینه " White text on black " را همانند تصویر ذیل انتخاب کنید. 

 

نرم افزار Adobe Reader

 

4- سپس بر روی گزینه " OK " در پایین پنجره باز شده کلیک کنید تا تنظیمات انتخاب شده ذخیره شوند.

 

مطالعه فایل های PDF

 

​5- هم اکنون می توانید با خیالی راحت شروع به مطالعه شبانه نمایید و نور سفید رنگ دیگر چشمان شما را اذیت نخواهد کرد.

 

مطالعه فایل هایPDF

 

آموزش مطالعه راحت فایل های PDF در شب

4.213
این مطلب مفید بود ؟112
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : مطالعه کردن
وبگردی