مغز زنان و مردان
مغز یکی از مهم ترین اعضای بدن انسان است که این عضو در زنان و مردان از نظر اندازه ، ساختار و عملکرد تفاوت هایی دارد.

تفاوت های جالب و علمی مغز زنان و مردان

مغز زنان کاملاً متفاوت از مغز مردان است. فقط چند سوال بپرسید و به جواب های کاملاً متفاوت دقت کنید. زنان از ونوس و مردان از مریخ می آیند. تا حالا این را شنیده اید؟ البته این فقط یک شوخی است.

گاهی اوقات, زنان و مردان واقعاً احساس می کنند که از دو سیاره مجزا آمده اند. در این بخش از سلامت نمناک راه هایی وجود دارد که نشان می دهد مغز مردان بسیار متفاوت از مغز زنان است.

مغز زنان و مردان

حقایق و دانستنی های جالب در مورد مغز زنان و مردان

مردان و زنان از قسمت های مختلف مغز برای رسیدگی به یک وظیفه استفاده می کنند.

مغز زن 10% کوچکتر از مغز مردان است. با این حال, بر سطوح هوش تاثیر نمی گذارد و دانشمندان مطمئن نیستند که کدام مناطق در حجم متفاوت هستند.

با سن, مغز مردان سریع تر از زنان کوچک می شود.

زنان به طور همزمان قادر به مدیریت وظایف متعددی هستند, در حالی که مردان زمانی که مجبور می شوند چندین کار انجام دهند, عصبانی می شوند.دانشمندان دریافته اند که این به خاطر ماده خاکستری و سفید مغز است. زنان ماده خاکستری و مردان ماده سفید بیشتری دارند اما ، جذب اطلاعات مردان سریع تر است, بنابراین پاسخگوتر هستند.

سرعت کار زنان

زنان معمولاً تمام جزئیات را به یاد می آورند, در حالی که مردان معمولاً نقطه اصلی را به یاد دارند.

اگر مردی گم شود, مسیر و فاصله سفر را به یاد خواهد داشت و زن نقاط مرجعی را از جاده به خاطر خواهد داشت.

به طور مشابه, یک راننده مرد ارزش عددی فاصله را به یاد می آورد, در حالی که یک راننده زن معمولاً علایم جاده و شیشه های مغازه ها را به یاد می آورد.

مردان در مورد رابطه جنسی بیشتر از زنان فکر می کنند. مطالعات نشان دادند که در یک دوره یک هفته ای, میانگین تعداد افکار جنسی مردان 18.6 و در زنان 9.9 بار است.

مردان در علوم دقیق، و زنان در علوم اجتماعی بهتر هستند.

علوم اجتماعی مردان و زنان

مردان و زنان به صداهای خشن و آزاردهنده واکنش متفاوتی نشان می دهند.

بغل کردن یک زن برای 20 ثانیه باعث بهبود شادی و اعتماد به نفس او می شود.

مردان و زنان درک متفاوتی از شوخ طبعی دارند ؛ مردان بیشتر بر نتیجه شاد بودن یک داستان یا یک نمایش متمرکز هستند, در حالی که زنان از ظرافت های شوخ طبعی و زبان لذت می برند.

زنان نیز تمایل به زیاد حرف زدن دارند. مرکز لذت مغز زنان می تواند با اجتماع پذیری آن ها ارتباط داشته باشد. بنابراین زنان از صحبت لذت بیشتری می برند. زنان تقریباً سه برابر مردان حرف می زنند.

حرف زدن زنان

زنان ذاتاً اجتماعی هستند, در حالی که مردان به شدت رقابتی هستند.

به همین دلیل است که مردان اغلب می جنگند زنان ممکن است از این واقعیت عصبانی شوند که مردان نمی توانند با آنها یک گفتگوی طولانی داشته باشند.

هم چنین از نظر درک لمسی, مردان شکست می خورند.

زنان تمایل دارند مهارت های سازمانی بیشتری داشته باشند.

گوش مرد ضعیف تر از گوش زنان است به همین دلیل است که زنان می توانند صداهای ظریف بشنوند و مردان تقریبا نمی توانند.

گوش مردها

اگر مردی در جاده توپ ببیند احتمالاً به آن ضربه می زند در حالی که احتمالاً یک زن می تواند آن را بردارد.

مغز زنان بیشتر حرارت دارد چون قند بیشتری می سوزد.

مردان کلام را با منطقشان درک می کنند تا دقیقاً چیزی را بشنوند که گفته می شود, در حالی که زنان از شهود و احساس خود استفاده می کنند. این به زنان کمک می کند تا اشارات و معانی پنهان را در همه جا ببینند.

هوش زنان و مردان

ژنتیک:

مطالعات نشان می دهند که تمام سلول های مغز مردان دارای کروموزوم y هستند.مغز زن معمولاً هیچ کروموزوم y ای ندارد! این فقدان یک کروموزوم y دارای اثرات فیزیکی مشخصی است, اما اغلب زنان قادر به هدایت زندگی طبیعی, شناختی - دست نخورده علی رغم این کمبود واضح در DNA مغزی خود هستند.

اندازه:

مغز مردان نسبت به زنان بزرگ تر است. این نیز برای پاها, تنه و اسکلت آنها نیز صادق است. مردان معمولاً بزرگ تر از زنان هستند و این در اندازه مغز نیز صدق میکند.

وزن مغز زنان و مردان

اتصالات:

عمدتاً مغز مردان توسط سیستم های درگیر مختلف به آلت تناسلی متصل می شود. مغز زنان فاقد این اتصال هستند و به جای آن به واژن از طریق یک سیستم پیچیده ارتباط دارد.به نظر می رسد ارتباط مغز - تناسلی مرد نسبت به مغز زن - واژن بسیار ساده تر باشد, اما این امر ممکن است ناشی از این واقعیت باشد که درباره آن بیشتر مطالعه و نوشته شده است.

احساس درد:

به طور کلی اعتقاد بر این است که مغز مردان بهتر از زنان قادر به تحمل درد است. با این حال, مغز زنان قادر به افزایش تحمل درد هنگام فرآیند زایمان است. تا کنون هیچ مغز مردانه ای این کار را نکرده است.

تحمل درد در مردان

تخصص:

مطالعات مشاهده ای نشان داده اند که مغز مردان بیشتر سخت افزار است, نقش ها و موقعیت ها را بهتر درک میکنند. اما زنان اینگونه نیستند.

حقایق و دانستنی های جالب در مورد تفاوت مغز زنان و مردان

3.244
این مطلب مفید بود ؟2816
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : learning-mind / theguardian / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : سلامت مغز
وبگردی