مقایسه همسر با دیگران
مقایسه همسر با دیگران یک یاز بدترین عادات زناشویی است که منجر به طلاق عاطفی بین زوجین می شود و اعتماد بنفس طرفین را به شدت پایین می آورد.

اگر دچار مقایسه ی همسر خود با دیگران هستید پس باید نکات مهمی را بدانید

اگر میخواهید در زندگی زناشویی خود همیشه موفق باشید به شریک زندگی خود و کسی که انتخاب کرده اید احترام بگذارید و او را با همه خوبی و بدی هایش بپذیرید و دوست داشته باشید زیرا هیچ کس خوب مطلق نمی باشد و هرکس خطاهایی دارد پس لزومی ندارد که باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه کنید زیرا همه افراد سعی میکنند بهترین شخصیت خود را در معرض نمایش دیگران قرار دهند پس برای اینکه هیچگاه احساس خوشایند زندگی باهم بودنتان تغییر نکند از خیره شدن به زندگی دیگران و مقایسه همسر با دیگران پرهیز کنید.

مقایسه افراد با یکدیگر

عوارض خطرناک مقایسه همسر با دیگران

راهایی برای کنار گذاشتن عادت بد مقایسه همسر با دیگران

در این بخش از نمناک به نکته مهمی خواهیم پرداخت و آن هم اشتباه بسیاری از زوجین در زندگی های امروزی است ؛ مشکلی خطرناک به نام مقایسه همسر با دیگران .در زندگی زناشویی مرد و زن هر دو دوست دارند برای شریک زندگی خود بهترین باشند و بدانند که برای اینکه همسرشان عاشق آنها باشد لزومی ندارد که تغییر کنند و یا شبیه شخصیت دیگری شوند اینگونه است که میتوانند در زندگی موفق بوده و به یکدیگر آرامش هدیه کنند اما بعضی از زوجین زندگی را به کام یکدیگر تلخ میکنند و شروع به مقایسه کردن میکنند .

هر چیزی در این دنیا باهم متفاوت است همانند رنگ گلها و یا طعم مواد غذایی ؛ به انگشتان خود دقت کنید در این دنیا هیچ کسی پیدا نمیشود که خطوط سر انگشتش با شما همانند باشد پس نباید انتظار داشته باشید همسر شما با همسر دوستتان یکی باشد . هر انسانی از نظر علایق و راه و روش زندگی با دیگری متفاوت است همین تفاوت ها میان انسانهاست که زندگی را از حالت تکرار خارج نموده و دنیارا قشنگتر میکند.

از مقایسه ی همسر خود با دیگران بپرهیزید:

مثلا اگر همسر دوست شما اهل سفر و خوش گذرانی است دلیلی ندارد همسر شما هم اینگونه باشد ؛ علایق و راه و روش زندگی همسر شما با آدم های اطرافش متفاوت است و این به معنی بد بودن همسر شما نیست .

ورود ممنوعی بزرگ در ذهن شما :

همه افکار از ذهن انسان آغاز میشود مثلا هنگامی که همسرتان با یک کیسه میوه به خانه می آید و در کیسه میوه ی خراب نیز وجود دارد شما میتوانید او را سرزنش کنید که چرا جنس خوب و مرغوب نخریده اما حق ندارید او را باشخص دیگری مقایسه کنید و مثلا بگویید برادرت همیشه بهترین میوه ها را میخرد .

مقایسه همسر با مادر

ترک مقایسه همسر با دیگران

همسرتان را با دیگران مقایسه نکنید!

برای ترک کردن این عادت نا مناسب باید از ذهن خود شروع کنید هنگامی که میگوییم همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید منظورمان مقایسه مثبت نیست . شما اگر همسرتان را در یک ترازویی بگذارید و فقط خوبی ها و نقاط قوت او را ببینید بهترین کاررا کرده اید . اما اگر فقط نقاط ضعف او را زیر ذره بین بگذارید و نقاط ضعف او را با نقاط قوت دیگران مقایسه کنید مسلما از او ناراضی میشوید .

برای ترک عادت مقایسه یک تابلوی مقایسه ممنوع در ذهن خود نصب کنید و اجازه ندهید در گیر بازی ذهنی "من و همسر دیگران " شوید مثلا نباید کل روز را به فکر نقاط ضعف و کاستی های همسرتان باشید اما هنگامی که به خانه می آیید از اینکه خانه تان مانند دیگر اقوام لوکس و زیبا نیست شکایت نکنید .

تعریف از زنان دیگر

تاثیرات منفی مقایسه همسر با دیگران

یک فرمول طلایی برای جلوگیری از مقایسه همسر با دیگران:

اگر می خواهید شریک زندگیتان کنار شما احساس آرامش و امنیت کند و خانه تان مانند بهشت پر از آرامش شود این سخن امام علی را همواره به خاطر داشته باشید " آنچه برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند و آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نخواه با دیگران چنان رفتار کن که دوست داری با تو رفتارشود" تنها کسی که تمام لحظات عمر همراه شما خواهد بود شریک زندگیتان است پس عزیزترین آدم زندگیتان را مورد قیاس با بقیه ی افراد قرار ندهید .

ترفند ترک اخلاق زشت مقایسه همسر با دیگران 

گاهی اوقات ظاهر خوب زندگی دیگران چیزی است که باعث میشود شما درگیر مقایسه شوید در حالی که نمای نزدیک و باطن آن کاملا متفاوت است. با همسر و شریک زندگی خود جوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود.

آیا دلتان میخواهد که شوهر تان از زنهای بقیه تعریف کند و نقایص شما را به رویتان بیاورد. مثلا بگوید همسر برادرم دست پخت عالی دارد و تو اصلا بلد نیستی آشپزی کنی. اگر دوست ندارید چنین چیزی بشنوید پس نباید به شوهر خود بگویید شوهر دوستم فلان چیز را خریده و تو اصلا به فکر آسایش من نیستی.

مقایسه همسر با دیگران؛ قدم اول فاجعه

اگر فکر میکنید که مقایسه همسر خود با دیگران به زندگیتان ضرر زیادی وارد نمیکند سخت در اشتباهید. خوب است آگاه باشید که سرانجام شما برای تکرار این عادت مقایسه افرادی از جنس مخالف را کنار همسرتان میگذارید و نقاط قوت اورا بررسی کرده و نقاط ضعف و کاستی ها و ناتوانی های همسرتان را میبینید.

گاهی اوقات شما افرادی مانند پدر،برادر،مادر و خواهرتان را با همسر خود مقایسه میکنید اما گاهی این افراد دوستان همسر و یا همسران دوستان و افرادی نامحرم و جنس مخالف هستند و در نهایت شما به این افراد بی عیب و نقص علاقه نشان داده و به او احساس پیدا میکنید و ممکن است همسرتان متوجه این احساس اشتباه شود و این مقایسه ی نادرست زمینه ی بی مهری و بی وفایی را در زندگی مشترکتان فراهم کند پس با این عادت غلط خیلی جدی مبارزه کنید. 

به این دلایل هرگز همسرتان را با دیگران مقایسه نکنید

4.770
این مطلب مفید بود ؟664
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی