ژیلا صادقی

ماجرای ممنوع التصویری ژیلا صادقی + عکس

تاریخ انتشار : 3 آذر 1393کد مطلب : 9802زمان مطالعه : 5 دقیقه
ژیلا صادقی که مدتهاست خبری از اجرای پر شورش در تلویزیون خبری نیست از ماجرای ممنوع التصویر شدنش و سفر به خارج از کشور میگوید.

 ژیلا صادقی نیارکی مجری و بازیگر تلویزیون قبل از آغاز گویندگی در واحد دوبلاژ، در آموزش و پرورش تدریس می کرد و در سال 1371 در تست تلویزیون قبول شد اما پس از وقفه ای، از سال 1378 به عنوان مجری مقابل دوربین رفت و در طول این سال ها بازی در چند مجموعه تلویزیونی و فیلم را هم تجربه کرده است.

در حال حاضر برنامه ای برای برگشت به تلویزیون دارید؟
ژیلا صادقی:چند ماهی است که دعوت به کار می شوم، اما اجرا ندارم.
 
گویا برای مدتی هم در تلویزیون ممنوع التصویر بودید؟
ژیلا صادقی:من ممنوع تصویر از سوی سازمان، حوزه ریاست و یا حراست نشدم، فکر می کنم و اسمش را خودم یک سوء تعبیر، سوء تفاهم و یا یک گفت وگو در نشست دوستان و تخصصی مجریان می دانم که شاید به ذائقه دوستان خوش نیامده بود.
 
ممنوع التصویری شما به ماجرای پیام تبلیغاتی یک شرکت مرتبط نبود؟
ژیلا صادقی:نه! هیچ ربطی نداشت، کاملاً با مجوز و هماهنگی سازمان اتفاق افتاد، چون دقیقاً چند ماه بعد از آن بحث ماترینگ برای من اتفاق افتاد، این گونه تداعی شد که شاید به خاطر تبلیغ آن شرکت ممنوع التصویر شدم، به هر حال من نامه ای مبنی بر ممنوعیت تصویر ندارم، منتهی دوستان در حوزه ریاست خواستند این اتفاق بیفتد، ما هم پذیرفتیم.
 
یعنی فقط تذکر شفاهی گرفتید؟
- بهتر است بگویم نقل قول شده است.
ژیلا صادقی
 
حال پس از مدت ها با چه عنوانی به تلویزیون باز می گردید؟
ژیلا صادقی:من چون اکثر کارهایم با آقای محمد هاشمی اصل در برنامه هایی مانند «خانه من خانه تو»، «با تو» و «خانه فیروزه» بوده که به خاطر اجرای آن جایزه گرفتم، این سابقه اجرای من با آقای هاشمی چندین ساله است، گویا ایشان در تدارک برنامه تازه ای هستند که قرار است بعد از مراسم های اربعین حسینی و ماه محرم و صفر روی آنتن برود، یک برنامه پیشنهادی من این برنامه است، البته قبلاً برای برنامه «ویتامین سه» دعوت شده بودم که متأسفانه برخوردم به این مشکل که پیش آمده است و من هم به خاطر احترام به نظر یکی از مدیران این پیشنهاد را کنار گذاشتم.البته در برنامه ای هم برای شبکه اول و جام جم پیشنهاد شده که منوط به این است که این اتفاق بیفتد و این مشکل من حل شود.
 
در این مدت که اجرا نداشتیدبه چه کاری مشغول بودید؟
-به کارهای شخصی خودم می پرداختم و برای گذراندن دوره های بازرگانی ایران را ترک کردم و نبودم، دو سه هفته ای است که به ایران بازگشتم، در این مدت خیلی سخت مطالعه می کردم، زیرا در حوزه تخصص اجرا تصمیم دارم با یک سبک، سیاق، ادبیات نو و ساختار نو باز گردم.
 
به سراغ بازیگری نرفتید؟
ژیلا صادقی:در این مدت پیشنهاد بازیگری از طرف کارگردان های خیلی خوب داشتم، اما از آنجایی که با خودم عهد بسته بودم، به سراغ بازیگری نروم، نرفتم، ضمن اینکه احترام بیشتری به خواسته مدیران باشد و ترجیح می دهم که از دوربین دور باشم.
 
پس تصمیم دارید که همان کار اجرا را پیگیری کنید؟
-بله! من ژیلا صادقی نیارکی فقط مجری مؤلف هستم.
 
ژیلا صادقی
 
از میان مجریان خانم صداوسیما کدام اجرا را می پسندید؟
ژیلا صادقی:متاسفانه! باید بگویم برای ورود مجریان نسل سوم در حوزه تخصص خیلی خوب فیلتر نشده اند، یکی از مجریان نسل سومی ها که به نظر من خوش درخشید و تلاش می کند و می دانم در گذشته در رادیو کار کرده است مژده لواسانی است که اجرایش را می پسندم، به تازگی هم تئاتری را با نویسندگی و کارگردانی خودش با نام «نذر چشم های تو» به مناسبت ایام حسینی و در واقع تجلیل از قداست نام آقا ابوالفضل(ع) روی صحنه برده است. 
 
شرایط مجریان ایرانی به خصوص بانوان را در حال حاضر چگونه ارزیابی می کنید؟
ژیلا صادقی:به عقیده من مشکل عمده مجریان ما کم سوادیشان و وقت نگذاشتن روی تخصص خودشان است، حتی برای کار و تخصص خودشان بهره کافی و وافی را نمی برند، در عرصه اجرا داشتن قد رعنا و دماغ سربالا تنها کافی نیست، به نظر من هوش هیجانی و آی کیو لازم و مطالعه دقیق و به روز بودن همه این ها کمک می کند، شما جایگاه تان را در عرصه اجرا در جایگاه ویژه قرار دهید.
یک شعاری است که بچه های مجری خیلی زیاد تکرار می کنند که متأسفانه بهانه ای بیش نیست، حکایت اتاق کج است که خط قرمز در رسانه دست و پای ما را بسته است، من یک خط قرمز روی این جمله می کشم، چون ما در رسانه خط قرمزی نداریم که دست و بال مجری را برای بهتر بودن، بهتر دیده شدن و برای تخصصی اجرا کردن بسته باشد، من که بالای 10 سال سابقه اجرای آنتن زنده را دارم، این را به جرائت می گویم که بهانه ای بیش نیست، حتماً در رسانه ما استانداردهایی وجود دارد، بلکه در هر جایی از دنیا بروید، استانداردهایی برای رسانه وجود دارد که شامل رسانه جمهوری اسلامی هم می شود و حالا با یک آیتم و تفاوت هایی دیگر، این موارد بهانه ای بیش نیست. 
 
اولین سالی که اجرا کردید کی بود؟
-اولین اجرایم مرداد سال 77 در برنامه کاپیتولاسیون با جناب بهروز رضوی از شبکه چهار سیما بود.
 
ژاله صادقی
 
دوست دارید بعد از مدت ها در چه زمینه ای اجرا داشته باشید؟
ژیلا صادقی:خودم در بخش برنامه خانوادگی و گروه اجتماعی بیشتر تجربه و اندوخته دارم، این بخش را خیلی دوست دارم، اما چون یک تجربه خیلی خوب از ژانر کودک و نوجوان دارم و خودم هم هنوز کودک درونم زنده است و الان خیلی نوجوان زندگی می کنم، دوست دارم کار پر انرژی داشته باشم، بدم نمی آید در این بخش هم بتوانم اجرا کنم.
 
اگر بخواهید به ژیلا صادقی نمره بدهید، چه نمره ای می دهید؟
ژیلا صادقی:من دانش آموزی هستم که وقتی درس خودم را شروع کردم و وارد فضای تحصیل شدم و در عرصه اجرا، خودم پله پله واقعاً پیشرفتم را احساس کردم، این نمره بیشتر و بیشتر شد، من عاشق عدد 22 هستم و عدد 22، عدد زندگی من است و 22 شهریور 52 به دنیا آمدم، 20 نمی دهم، بلکه 22 می دهم.(خنده)
 
و صحبت پایانی ...؟
ژیلا صادقی:دوست ندارم صحبت پایانی من باشد، دوست دارم آغاز خیلی از اتفاقات خوش باشد، ما به شدت به حمایت مدیرانمان، مدیرانی که به هر حال الان به تازگی بر کرسی ریاست نشستند، نیاز داریم و از خوش روزگار عزیز بزرگواری در حوزه ریاست قرار گرفته است که مانند مدیر سابق ما آقای ضرغامی که کاملاً رسانه را می شناسند و از جنس خود رسانه هستند، مدیر نجیب، آرام، متین و با صفا آقای سرافراز که وظیفه خودم می دانم به ایشان تبریک بگویم.

ژیلا صادقی ، گفتگو با ژیلا صادقی

3.241
این مطلب مفید بود ؟2615
برگرفته از فارس نیوز - / ک
برچسب : ژیلا صادقی
وبگردی