بنیامین

مهاجرت بنیامین به آمریکا شایعه یا واقعیت ؟!

تاریخ انتشار : 12 تیر 1396کد مطلب : 52238زمان مطالعه : 4 دقیقه
صحبت های زیادی پیرامون بنیامین و ماجرای مهاجرت دائمی او به آمریکا وجود دارد که باید دید آیا بنیامین نسبت به این صحبت ها و تایید یا تکذیب آنها واکنش نشان میدهد یا خیر.

ده ها نشانه برای مهاجرت دائمی بنیامین به آمریکا

بنیامین بهادری خواننده جوانی که در تازه ترین فعالیت هنری اش او را همراه همسرش شایلی در فیلم سلام بمبئی دیدیم طبق شنیده ها قصد مهاجرت دائمی به آمریکا را دارد و دلایل متعددی برای این اقدام او وجود دارد اما شایعه یا واقعیت بودن این امر هنوز مشخص نیست و از طرف ایشان تایید یا تکذیب نشده است.

ماجرای مهاجرت دائمی بنیامین به آمریکا چیست

بنیامین بهادری پس از انتشار آلبوم «بنیامین 94» و در تابستان همان سال برای برگزاری تور کنسرت های بین المللی به امریکا سفر کرد. او در این سفر طولانی که نزدیک به سه ماه به طول انجامید اجراهای متعددی برگزار کرد که نسبت به تور قبلی خود در امریکا، با استقبال کم تری رو به رو شد، اما باز هم استقبال از این تور به نسبت خوب گزارش شد! طبق قانون ایالات متحده، هنرمندان برای سفر به امریکا ویزای O1 دریافت می کنند که به واسطه آن و در کم تر از 1 ماه می توانند گرین کارت امریکا را دریافت کنند، بر اساس همین قانون بسیاری از هنرمندان ایرانی طی سال های اخیر اقامت امریکا را دریافت کردند که بنیامین بهادری نیز می تواند یکی از آن ها باشد. مواردی که در ادامه به آن اشاره می کنیم شایعات پیرامون مهاجرت بنیامین را پررنگ تر کرده است.

بنیامین بهادری پس از آلبوم «بنیامین 88» دیگر نتوانست موفقیت چشمگیری در عرصه موسیقی داشته باشد و هر دو آلبوم که پس از سال 88 منتشر شدند با استقبال خوبی همراه نشدند. البته که فروش آلبوم «بنیامین 93» به واسطه فوت همسرش و استفاده ترحم برانگیز از تصویر دخترش فروش بسیار خوبی داشت ولی محتویات آن آلبوم هیچ گاه موفقیت آثار پیشین او را تکرار نکردند. در این بین از دست دادن نیما وارسته پازل عدم موفقیت بهادری را تکمیل کرد. وارسته که نقش بسزایی در هیت شدن کارهای بنیامین داشت اردیبهشت 93 دار فانی را وداع گفت و این عدم همکاری تیم محدود بنیامین را کوچک تر از قبل کرد و ماحصل این تیم تغییر یافته آلبوم 94 بنیامین بود که نتواست نظر مخاطبان را به خود جلب کند.

مهاجرت بنیامین

بنیامین بهادری و همسرش شایلی

پس از این سفر طولانی، روند کاری متفاوتی در پیش گرفت تا شایعه مهاجرت بنیامین بیش از پیش مطرح شود. ازدواج مجدد از یک سو و اقدام به خواندن قطعه جنجالی «کبیر» از سویی دیگر، حواشی پیرامون این خواننده جوان را افزایش داد. بهادری ابتدا در فروردین 95 رسماً اعلام کرد به همراه همسر جدیدش (شایلی) به هند می رود تا در آن جا ساکن شود و ادامه فعالیت هنری اش را آن جا پیگیری کند. اما پس از این خبر، تصمیم جدی از بنیامین مبنی بر مهاجرت دیده نشد تا انتشار «کبیر» و جنجال های افسار گسیخته پس از آن که هنوز هم ادامه دارد. شورای توسعه فرهنگ قرآنی 5 نهاد را مأمور بررسی و تهیه گزارش از اقدام بنیامین بهادری در اجرای نامناسب دعای جوشن کبیر کرد تا با توجه به آن دستورالعملی برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه تهیه شود. دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز طی بیانیه ای اعتراض خود را نسبت به انتشار این قطعه بیان کرد و مدعی شد «کبیر» در خارج از کشور تولید شده است.

محسن نامجو نیز سال ها پس از اجرای غیر رسمی موسیقایی سوره «شمس» با شکایت یک قاری مطرح قرآن، به 5 سال حبس محکوم شد و در ادامه نیز حکم ارتدادش صادر شد. هرچند آن چه برای بنیامین رخ داده بسیار توفیر دارد با داستان های محسن نامجو، ولی اجرای دعای جوشن کبیر توسط او هر روز مخالفان سرسخت و جدی تری پیدا می کند. بنیامین هم با سابقه بیش از 10 سال در حوزه موسیقی مجاز و تحت نظارت وزارت ارشاد، دانسته این قطعه را منتشر کرده و دانسته پیش از انتشار برای کسب مجوز از دفتر موسیقی اقدام نکرده و دانسته برای مهاجرت احتمالی اندوخته ای تضمینی فراهم کرده است.

علیرضا میرآقا رهبر ارکستر این خواننده نیز با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود، بر مهاجرت بنیامین بهادری صحه گذاشت و با این هنرمند خداحافظی کرد.

مهاجرت بنیامین

بنیامین بهادری خواننده جوان کشورمان

در کنار این حواشی که عمدتا از سوی نزدیکان و حتی خود بنیامین تایید شده است، خرید ملک در یکی از ایالت های مهم امریکا به نام دخترش (بارانا بهادری) بیش از پیش به شایعه مهاجرت بنیامین دامن می زند (به گفته یک منبع آگاه نزدیک به او). او حتی در یک اظهار نظر تایید نشده، خواستار تحصیل دخترش در امریکا شده که این نیز اگر صحت داشته باشد تنها قسمت مجهول معادله ما را حل می کند. با تمام این تفاسیر می بایست کمی صبر کرد تا تصمیم و واکنش بنیامین را دید. خبرنگار ما طی روزهای آتی تلاش می کند تا با بنیامین یا مدیر برنامه های وی گفتگو کند تا شاید پاسخ روشنی از آینده او برای مخاطبان مخابره کند.

مهاجرت بنیامین به آمریکا شایعه یا واقعیت ؟!

1.811
این مطلب مفید بود ؟47
برگرفته از رسانه نوا / م.ف
وبگردی