مهاجم فوتبال
جهان فوتبال مهاجم های بزرگی داشته که برخی از آنها تاریخ این ورزش را عوض کردند. از اسطوره های گذشته فوتبال مانند پله و مارادونا تا فوق ستاره های امروزی رونالدو و مسی را در ادامه مشاهده می کنید.

مهاجم ها بهترین لحظات مسابقه های فوتبال را رقم می زنند و در تعیین نتایج تاثیر مستقیم دارند. اغلب ستارگان برتر جهان در این پست ظاهر می شوند و نقش مهمی در طول تاریخ این رشته داشتند. در ادامه به 21 مهاجم برتر جهان اشاره می شود.

آلفردو دی استفانو

 

آلفردو دی استفانو

مهاجم آرژانتینی-اسپانیایی با حضورش در رئال مادرید باعث شد تاریخ فوتبال تغییر پیدا کند. سفیدپوشان با دی استفانو پنج سال پیاپی قهرمان جام قهرمانان اروپا شدند.

پله

پله

ادسون آرانتس دو ناسیمینتو ملقب پله به عقیده افراد زیادی بهترین بازیکن تاریخ جهان است. مهاجم برزیلی با احتساب بازی های دوستانه 1282 گل به ثمر رساند. او تنها بازیکنی است که توانست سه قهرمانی در جهان را با تیم ملی کشورش تجربه کند.

گارینشا

گارینشا

گل ها و دریبل های مهاجم برزیلی باعث شد او لقب "شادی مردم" را به خود اختصاص دهد. او از مشکل جسمانی اش (کوتاه بودن پای چپش) بهره برد و توانست حریفان را با دریبل هایش فریب دهد. گارینشا از 70 بازی ملی تنها یک دیدار را با شکست پشت سر گذاشت.

فرانس پوشکاش

فرانس پوشکاش

او اسطوره تیم ملی مجارستان و باشگاه هانود بود اما به خاطر جنگ داخلی در سال 1957 به کشورش بازنگشت. پوشکاش یک سال بعد در 31 سالگی با رئال مادرید قرارداد امضا کرد و خیلی زود توانایی اش در گلزنی را نشان داد.

اوزه بیو

اوزه بیو

"مروارید سیاه" در سال 1960 فوتبال اروپا را متحول کرد. او آمار بیش از یک گل در هر بازی را به ثبت رساند. درگذشت اوزه بیو در سال 2014 پرتغال را در یک غم بزرگ فرو برد و سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام شد.

جورج بست

جورج بست

مهاجم ایرلندی یک بازیکن مستعد در طول دوران حضورش در منچستریونایتد بود. شهرت او فراتر از جهان فوتبال رفت و در سال 2006 فرودگاه بلفاست به منظور گرامی داشت او نامش را تغییر داد. بست یک سال قبل از این تاریخ درگذشته بود.

گرد مولر

گرد مولر

او بیش از 600 گل برای بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان به ثمر رساند. مهاجم آلمانی توانست همه عناوین ممکن را در فوتبال اروپا به دست آورد.

یوهان کرویف

یوهان کرویف

او فوتبال هلند و جهان را متحول کرد. امضای قراردادش با بارسلونا گران ترین انتقال جهان شد. مهاجم هلندی بیش از 400 گل به ثمر رساند.

تئوفیلو کوبیاس

تئوفیلو کوبیاس

او با به ثمر رساندن بیش از 500 گل به بهترین بازیکن تاریخ پرو تبدیل شد. مهاجم اهل پرو در سال 1975 قهرمان کوپا آمه ریکا شد و سه جام جهانی را تجربه کرد.

ماریو کمپس

ماریو کمپس

مهاجم آرژانتینی با پیراهن والنسیا دو پیچیچی (جایزه بهترین گلزن لالیگا) و یک کفش طلا کسب کرد. گل های او در فینال جام جهانی 1978 آرژانتین جام قهرمانی را به تیم ملی کشورش رساند.

گری لینکر

گری لینکر

او مهاجم گلزنی در تیم ملی انگلیس در دهه 80 و 90 بود. لینکر سابقه حضور در بارسلونا را دارد. بازیکن انگلیسی برترین گلزن جام جهانی 1986 شد.

مارکو فان باستن

مارکو فان باستن

او عضو خط حمله ترسناک میلان بود که از سه مهاجم هلندی تشکیل شده بود. در کنار فان باستن، فرانک رایکارد و رود گولیت بازی می کردند. مهاجم هلندی به خاطر مهارت در گلزنی برنده سه توپ طلا و دو کفش طلا شد.

اوگو سانچس

اوگو سانچس

مهاجم مکزیکی برنده پنج جایزه پیچیچی، بیش از 500 گل در دوران بازی اش به ثمر رساند. او در اسپانیا با پیراهن رئال مادرید، اتلتیکومادرید و رایو وایکانو بازی کرد.

روماریو

روماریو

مهاجم برزیلی بهترین گلزن تاریخ فوتبال با پیراهن تیم ملی کشورش است. او توانست در بازی های دوستانه و رسمی برای سلسائو 768 گل به ثمر برساند. روماریو در اسپانیا با پیراهن بارسلونا و والنسیا به میدان رفت. او به همراه برزیل قهرمان جام جهانی 1994 شد.

رونالدو نازاریو

رونالدو نازاریو

مهاجم برزیلی بیش از 400 گل در دوران ورزشی اش به ثمر رساند. این آمار می توانست بهتر باشد اما چند آسیب دیدگی شدید این اجازه را به او نداد. رونالدو دو جام جهانی و دو کوپا آمه ریکا را به همراه سلسائو فتح کرد. او در لالیگا با پیراهن بارسلونا و رئال مادرید توانست جایزه پیچیچی کسب کند.

تیری آنری

تیری آنری

او برترین گلزن تاریخ تیم ملی فرانسه و آرسنال است. "تیتی" به همراه کشورش فاتح جام جهانی و یورو شد. آنری همچنین با پیراهن بارسلونا قهرمانی در لیگ قهرمانان را در سال 2009 تجربه کرد.

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو

او برترین گلزن تاریخ باشگاه رئال مادرید و لیگ قهرمانان اروپا است. مهاجم پرتغالی در سطح باشگاهی و تیم ملی قهرمانی در اروپا تجربه کرده است.

لیونل مسی

لیونل مسی

مهاجم آرژانتینی برترین گلزن تاریخ لالیگا و تیم ملی محسوب می شود. او برنده پنج توپ طلا و سه کفش طلا است.

علی دایی

علی دایی

او برای تیم ملی ایران 149 بار به میدان رفت و توانست 109 به گل به ثمر برساند. دایی بهترین گلزن تاریخ تیم های ملی در جهان است.

برترین مهاجم های تاریخ فوتبال از گذشته تا امروز

4.427
این مطلب مفید بود ؟243
برگرفته از ایسنا - /م
وبگردی