موادغذایی ناسالم

موادغذایی ناسالم که زیاد مصرف میکنیم

کد مطلب : 54401زمان مطالعه : 2 دقیقه
برخی از موادغذایی هستند که اکثرا تصور میکنید سالم هستند و ضرر ندارند اما این مواد غذایی خوش ظاهر جزو موادغذایی ناسالم اند.

موادغذایی ناسالم را بشناسید

اگر می خواهید سبک تغذیه ای سالمی داشته باشید بهتر است از امروز شروع به ایجاد تغییراتی اساسی در رژیم غذایی خود کنید. برخی محصولات غذایی را حذف کنید.

با برخی موادغذایی ناسالمی که تصورمی شود سالم هستند آشنا شوید.

موادغذایی ناسالم

موادغذایی ناسالم کدام اند؟

آبمیوه

آبمیوه یکی از بدترین نوشیدنی هایی است که می توانید مصرف کنید. اگر هوس یک خوراکی میوه خوش طعم کرده اید،
بهترین گزینه، خوردن یک تکه میوه است. میوه ها حاوی فیبر هستند، اما آبمیوه حتی اگر 100 درصد طبیعی باشد، فقط حاوی قندهاست.

محصولات غذایی بدون قند

بیشتر این محصولات حاوی قندهای مصنوعی هستند که به دلیل داشتن اسپارتام، سرطان زا بوده و برای سلامت مضر هستند.
هرچند برخی محصولات هم هستند که در آنها از منابع قندی طبیعی مانند گیاه آگاو استفاده می شود، با این حال بهتر است به دنبال تهیه محصولاتی باشید که به هیچ وجه قند ندارند.

ماست های طعم دار

به دو دلیل بهتر است ماست های ساده با طعم طبیعی را بر ماست های میوه ای و طعم دار ترجیح بدهید. دلیل اول این که به احتمال زیاد میوه طبیعی در این ماست ها وجود ندارد و دلیل دوم این که این نوع ماست ها حاوی
قند بسیار بیشتری هستند.

میوه های خشک

این نوع میوه ها علاوه بر مواد نگهدارنده ای که به آنها اضافه می شود حاوی قند فراوانی هستند. به عنوان مثال یک بسته انبه خشک حاوی 27 گرم قند است. قبل از خرید میوه های خشک ، ارزش غذایی آنها را بررسی کنید. همچنین خشک کردن میوه، برخی آثار منفی را در مواد مغذی آنها به جای می گذارد که مهم ترین آن، کاهش یا حذف برخی ویتامین ها (از جمله ویتامین C و اسید فولیک) است.

محصولات غذایی بدون چربی

طبق بررسی که در انگلستان انجام شد محصولات غذایی کم چرب یا بدون چربی می توانند حاوی 10 درصدکالری بیشتر و 40 درصد قند اضافی باشند. چربی ها معمولا طعم دهنده غذا هستند و وقتی چربی از موادغذایی حذف می شود، طعم غذا نیز از بین می رود.
شرکت های تولیدکننده محصولات غذایی با اضافه کردن قندها و طعم های افزودنی، نبود چربی را جبران می کنند.

پاپ کورن مایکروویوی

ترکیبات مضر زیادی در این پاپ کورن ها وجوددارد. برنج بو داده یا پاپ کورنی که روی اجاق تهیه می شودبهترین گزینه برای جایگزینی با این پاپ کورن های مضر هستند، زیرا می توان در تهیه آنها میزان روغن و کره را کنترل کرد و نگران اضافه شدن چربی های ترانس به آنها نبود.

موادغذایی ناسالم که زیاد مصرف میکنیم

410
این مطلب مفید بود ؟82
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از جام جم -/ح
وبگردی