مواد غذایی برای زیبایی پوست
مواد غذایی برای زیبایی پوست و مو دسته ای از مواد غذایی هستند که با مصرف آنها از راه طبیعی می توان سلامت و زیبایی پوست و مو را تامین کرد و در کنار داشتن پوست و مویی زیبا و سالم سلامتی را حفظ کرد.

این ماده های غذایی برای زیبایی پوست بسیارمفید هستند

 

مواد غذایی برای زیبایی پوست و مو دسته ای از مواد غذایی هستند که با مصرف آنها از راه طبیعی می توان سلامت و زیبایی پوست و مو را تامین کرد و در کنار داشتن پوست و مویی زیبا و سالم سلامتی را حفظ کرد. بهترین مواد غذایی برای سلامت و زیبایی پوست و مو شامل یک لیست با 8 بخش است که شامل:

 1- اواکادو

آواکادو منبع غنی بیوتین است که برای زیبایی و شادابی پوست و مو یکی از مهم ترین مواد است.

 

2- چای سبز:

چینی ها و کره ای ها چای سبز را برای جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری ها و افزایش زیبایی و نشاط پوست صورتشان بسیار مصرف می کنند.

 

زیبایی پوست و مو

تاثیر بینظیر گوجه فرنگی

3- گوجه فرنگی

مطالعات و تحقیقات دانشمندان آلمانی به تازگی ثابت کرده است که علاوه بر زیبایی و جوانی پوست صورت گوجه فرنگی با ترکیب روغن زیتون برای رفع آفتاب سوختگی فوق العاده موثر است.

4- سویا

بر اساس مطالعات محققان استرالیایی سویا زیبایی ظاهری پوست را بهبود بخشیده و از آن محافظت می نماید. تحقیقات نشان می دهند که استفاده از سویا به صورت موضعی و یا به عنوان مکمل خوراکی، موجب محافظت پوست و حتی ترمیم آن در برابر آسیب های ناشی از نور خورشید می شود. همچنین مشخص شده است که سویا در بهبود ساختار و استحکام پوست نیز نقش دارد. 

 

5- ماهی

ماهی های آبهای آزاد به خصوص ماهی سالمون  به دلیل دارا بودن امگا 3 برای سلامت و زیبایی پوست و مو یک اصل مهم محسوب می شوند.

 

6- تخم مرغ:

تخم مرغ حاوی مقدار قابل توجهی پروتدین و آهن است که همانطور که در مطالب قبلی خواندید آهن یکی از مواد مورد نیاز برای سلامت و زیبایی پوست و مو است.

 

7- انار:

باز هم از خواص بینظیر انار این میوه ی پرخاصیت بشنوید که برای مراقبت از جوانی و زیبایی پوست در کشورهای اروپایی به طور گسترده مصرف می شود.

 انار و زیبایی پوست

8کاکائو

کاکائو با دارا بودن مقادیر بسیار بالایی از 2 آنتی اکسیدان مهم (اپی کاتچین و کاتچین) از پوست در برابر صدمات آفتاب محافظت نموده، جریان خون در بافت پوست را بهبود بخشیده، به آب رسانی پوست کمک کرده و موجب نرمی پوست می شود. 

8 ماده غذایی موثر برای زیبایی پوست و مو را بشناسید

4.5196
این مطلب مفید بود ؟17719
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
وبگردی