موانع موفقیت

موانع رسیدن به موفقیت چه هستند؟

کد مطلب : 22491زمان مطالعه : 5 دقیقه
موانع موفقیت در کار و زندگی خیلی واضح هستند احتمالا شما فرد مسئولیت پذیری نیستید یا اینکه هدف درستی انتخاب کرده اید و کارهایتان را پیگیری نمی کنید.

9 دلیل ساده که موجب عدم موفقیت شما می شود و همچون موانع سر راهتان قرار می گیرند

موفقیت را افراد موفق می توانند تعریف کنند چون چیزی نیست که در کوتاهترین و ساده ترین روشها خلاصه شود.در راه موفق شدن موانع بسیاری وجود دارد که با درایت و تجربه می توان آنها را پشت سر گذاشت.

گاهی اوقات معنای همه چیز از دست می رود و در زندگی گیر می کنیم. برخی افراد تمایل دارند دیگران را برای این وضعیت سرزنش کنند، برخی خود را قرنطینه می کنند، و برخی بر موانع غلبه می کنند و به جلو حرکت می کنند.

در این بخش از موفقیت نمناک ، می خواهیم بگوییم کدام دلایل شما را از حرکت به جلو باز می دارد. کوچک ترین و مهم ترین عوامل را جمع آوری کرده که می تواند به طور منفی بر فرآیند ایجاد آینده ای موفق تاثیر منفی بگذارد.

علل شکست 

بررسی موانع موفقیت در کار و زندگی

عللی که موانع موفقیت شما می شوند و راه رسیدن به هدف را برایتان دور می کنند

9. رویای موهوم

همه ما رویا را دوست داریم برخی از ما تمایل به رویا پردازی داریم و از این رو در توهمات می مانیم و تمایلی به بازگشت به واقعیت نداشته این منجر به فردی می شود که در دنیای خیالی خود زندگی می کند و منتظر معجزه است و هیچ تلاشی برای رسیدن به اهدافش نمی کند.

اگر هیچ کاری نکنید و یک جا بمانید، احتمال بسیار کمی وجود دارد که یک چمدان با یک میلیون دلار پیدا کنید. برای بهبود موقعیت خود، از زندگی رها و سعی کنید کاری را انجام دهید که قبلا انجام نداده باشید.

دلیل عدم موفقیت

 رویاپردازی یکی از موانع موفقیت

8. عدم توانایی در تمرکز بر روی یک هدف خاص

بسیاری از ما تمایل داریم براساس اصول زیر زندگی کنیم چند دقیقه در اینستاگرام و بعد کار را شروع کنیم دنیای پیرامون ما پر از ابزار و لوازمی است که صرف نظر کردن از آن دشوار است . به لطف این فن آوری ها و اعتیاد به آنها گاهی اوقات غیر ممکن می شود که بر روی یک کار خاص تمرکز کنیم. در نتیجه، ما کارهای ناتمام زیادی داریم.

تمرکز روی هدف

مشخص نبودن هدف از موانع موفقیت 

7. عدم توانایی در پی گیری

آیا تا به حال شروع کرده اید که چندین کار را به طور همزمان انجام دهید و هیچ کدام از آن ها را تمام نکنید ؟ مطمئن هستیم دست کم یکبار در زندگی همه ما اتفاق افتاده است.

آن مربوط به ورزش، رژیم غذایی، و پروژه هایی است که با شور و اشتیاق زیادی شروع کرده اید و پس از یک هفته یا یک ماه متوقف شده. تنها یک دلیل برای این وضعیت وجود دارد عدم پشت کار و عدم وجود نتایج مورد نظر.

در ژاپن، یک کلمه ویژه برای توصیف این سندرم وجود دارد " راهب 3 روزه "، شماره 3 در اینجا نماد میانگین روزی است که اشتیاق شما دوام می آورد. برای اینکه اینطور" راهب " نشوید ، به تدریج خودتان را در کار غرق کنید و از افراط در کار اجتناب کنید.

پیگیری نکردن

عدم پی گیری یکی از موانع موفقیت 

موانع موفقیت چه چیزهایی هستند؟

6. ناتوانی در حس مسئولیت پذیری در قبال اعمال خود

هر اتفاقی که در زندگی می افتد تقصیر ما نیست، اما مسئولیت همه آنها با ما است .سرزنش کردن دیگران یا موانع وضعیت را تغییر نمی دهد، اما با قبول مسئولیت کامل برای یک وضعیت، می توانید آینده بهتری بسازید. توانایی پذیرش اشتباهات و اصلاح آن ها اولین و مهم ترین مرحله در راه رسیدن به موفقیت است. به سادگی مسئولیت را به عهده بگیرید و ایده ها و آرزوهای خود را درست کنید.

مسئولیت پذیری

موانع موفقیت و ناتوانی در مسئولیت پذیری 

5. عدم حمایت از عزیزان خود

یکی از رازهای مهم موفقیت یک فرد، حمایت از عزیزان است. اما گاهی به جای حمایت، با منفی نگری و سو تفاهم از آن ها مواجه می شویم که سخت می توان به روشی که انتخاب کرده اید ادامه دهید.

در این وضعیت، مهم است شروع به عصبانیت و یا ایجاد درگیری نکنید. بهترین گزینه این است که به عزیزان خود بگویید که چقدر آن ها را دوست دارید و توضیح دهید چقدر کارهایتان برایتان مهم است، چه نتیجه ای می خواهید بگیرید و چقدر حمایت آن ها برایتان مهم است.

عدم حمایت از عزیزان

موانع موفقیت و عدم حمایت خانواده 

موانعی برای دستیابی به موفقیت و اهداف خود

4. تجزیه و تحلیل بیش از حد خود

تجزیه و تحلیل خود منجر می شود که عمیق تر در مشکل فرو روید. در نتیجه، شروع به ریشه کردن در ذهن می کند و باعث می شود احساس افسردگی کنید که ممکن است منجر به افسردگی شود.

این قطعا شما را به موفقیت نزدیک تر نمی کند اما بالعکس از آن دورتر خواهید شد. خودآگاهی سالم را بپذیرید این ها هستند که به شما کمک می کنند از بی تفاوتی خارج شوید و احتمالات واقعی را ارزیابی کنید.

تجزیه تحلیل خود

  آنالیز کردن زیاد خود از موانع موفقیت

3. گشتن به دنبال مقصر

افراد در دنیا دو دسته هستند - آن هایی که دیگران را مسئول شکست های خود می دانند و کسانی که مسئولیت را بر عهده می گیرند. آن هایی که دوست دارند سرزنش کنند ، ممکن است انگشت خود را به سوی دولت، کشوری که در آن زندگی می کنند، یا والدینشان بگیرند.

در حالی که نوع دوم افراد، آن هایی که موفق به کسب موفقیت شدند، می دانند که موفقیت فقط به تلاش ، پایداری و اهداف آن ها بستگی دارد و هیچ نقطه ای برای سرزنش کردن دیگران وجود ندارد.

شکست های شگفت انگیز ممکن است آن ها را تحریک کند تا موفق تر ظاهر شوند. به یاد داشته باشید که هیچ مقصری به جز شما نیست و هیچ کس جز خودتان نمی تواند آینده تان را شاد و موفق کند .

مقصر دانستن دیگران

موانع موفقیت و مقصر دانستن دیگران در شکست 

چگونه موانع را از سر راه موفقیت برداریم؟

2. اهداف غیر واقعی

رویاها ممکن است به اهدافی تبدیل شوند که باید به درستی تنظیم کنید. باید درک روشنی از اینکه چه منابعی برای دستیابی دارید، و اینکه چقدر زمان نیاز دارید و آن ها چقدر واقعی هستند ، داشته باشید.

این روش می تواند در هنگام تعیین و آنالیز اهداف به میزان زیادی کمک کند. و حتی اگر هدف غیرواقعی باشد، یک راه خروج وجود دارد - سعی کنید آن را به طور متفاوت تنظیم کنید و یا آن را به اهداف فرعی تقسیم کنید.

تعیین هدف

موانع موفقیت و تعیین نکردن هدف واقعی 

1. شکست های قبلی

هر یک از ما با شکست مواجه شده ایم گاهی اوقات می توانید بهترین تلاش را انجام دهید اما نتیجه اتفاق نمی افتد. در این حالت 2 گزینه داریم:افسرده شدن و احساس تاسف برای خودمان یا تجزیه و تحلیل وضعیت، درک چیزهایی که اشتباه انجام می دهید، و یک بار دیگر امتحان کنید.

کدام یک از این توصیه ها برای شما مفید بود ؟ لطفا نظرات خود را به اشتراک بگذارید

 

موانع موفقیت و دلایل نرسیدن به اهداف و خواسته ها

4.236
این مطلب مفید بود ؟306
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی