یاهو

فروش موتور جستجوی شرکت یاهو

تاریخ انتشار : 20 خرداد 1395کد مطلب : 31905زمان مطالعه : 2 دقیقه
خبر رسیده که شرکت یاهو اقدام به فروش موتور جستجوی خود کرده است که خریداران و قیمت آن را در ادامه میخوانید.

قیمت خرید موتور جستجوی یاهو 

شرکت Yahoo تصمیم گرفته نزدیک به 3000 پتنت خود از جمله گواهی های مربوط به موتور جستجوی خودش را در معامله ای تقریبا یک میلیون دلاری به فروش برساند. در مجموعه ی این پتنت ها، گواهی هایی از سال 1996 به بعد یافت می شود و یاهو تا اواسط ماه ژوئن پیشنهادات خریداران را می پذیرد.

یاهو مسنجر

فروش موتور جستجوی شرکت یاهو

 

خریدار موتور جستجوی یاهو و مبلغ پیشنهادی

بر اساس این گزارش که در نشریه ی Wall Street Journal منتشر شده، شرکت یاهو گروه تجاری بانک Black Stone IP را برای انجام مراحل مزایده و فروش به خدمت گرفته است. همه ی این اتفاق ها در حالی صورت می گیرد که پیشتر ماجرای فروش کل شرکت Yahoo برای مدت ها در صدر خبرها بود. شرکت Verizon پیش از این اعلام کرده بود که سه میلیارد دلار برای خرید کسب و کار شرکت یاهو، از جمله موتور جستجو و سرویس ایمیل یاهو پیشنهاد داده است.

هنوز کسی نتوانسته است قیمت دقیقی برای شرکت یاهو محاسبه کند. برآوردهای نشریه ی Wall Street Journal چیزی بین 4 تا 8 میلیارد دلار در نوسان است؛ اما بر اساس برآوردهای شرکت SunTrust، تنها پتنت های مربوط به IP یاهو چیزی بیش از یک و نیم میلیارد دلار ارزش دارند. نشریه ی New York Post هم چیزی نزدیک به 4 میلیارد دلار را برای این پتنت ها محاسبه کرده است.

داستان فروش شرکت و دارایی های یاهو هم چنان ادامه دارد و به نظر می رسد به غیر از مشتری های قدیمی آن مانند Verizon و AT&T، پای شرکت های بیشتری نیز به میان خواهد آمد.

یاهو ، فروش موتور جستجوی شرکت یاهو

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از برترین ها -/ح
برچسب : اینترنت
وبگردی