نمناک دنیای مدآرایش و زیبایی چگونه موهای چند رنگ را یکدست کنیم؟
موهای چند رنگ ، موهای دو رنگ
اگر رنگ موهایتان چند رنگ و رگه رگه شده است برای یکدست شدن آن در ادامه راه حل های خوبی به شما معرفی میکنیم.

با موهای چند رنگ چه کنیم؟

شما فقط می خواستید رنگ مویتان را با استفاده از یک وسیله رنگ آمیزی بهتر کنید یا تصمیم گرفته بودید کل ظاهرتان را به همراه رنگ مویتان، کاملا تغییر دهید .در عوض، موهایتان چند رنگ و رگه رگه شدند. آیا تابه حال در چنین وضعیتی قرارگرفته اید؟ شاید دوست داشته باشید که راه حل های متخصصان را برای چنین مشکلاتی بدانید.

موهای چند رنگ

موهای چند رنگ

ممکن است چندین دلیل باعث شوند که موهای شما به طور غیر یک دست رنگ بگیرند. ممکن است به طور نادرستی موهایتان را رنگ زده باشید، ممکن است رنگدانه های باقی مانده در موهای شما رنگ موی نهایی را غیر یک دست کنند، اثرات محصولات آرایش مو هنوز در موهایتان بوده یا ساختار موهای شما غیر یکنواخت باشد. هر چه که دلیل آن باشد، مهم ترین نکته اقدام سریع است.

جرأت داشته باشید که رنگ موهایتان را تغییر دهید
قبل از آنکه دوباره موهایتان را رنگ کنید، باید موهایتان را با استفاده از یک شامپوی لایه بردار بشویید. سپس، موهایتان را تقویت کنید تا آسیب های وارد شده به ساختار موها ترمیم شود. برای دوباره رنگ کردن ، از همان محصول قبلی استفاده کنید. اگر شما از رنگ تیره تری استفاده می کنید، باید مدت زمان ماندن رنگ روی موها را کاهش دهید تا اختلاف های رنگ، به تدریج یکنواخت شود.

جنبه منفی
چه اتفاقی می افتد که موهایی که به طور مرتب رنگ می شوند، با هر بار رنگ کردن تیره تر می شوند؟ در مورد یک رنگ دائمی، شما باید اول رنگ مو را به موهای تازه رشد کرده بزنید و سپس در چند دقیقه آخر، آن را به کل موهایتان بمالید. وسایل رنگ آمیزی قابل شستشو، باید قبل از گذاشتن رنگ جدید شسته شوند. این کار از تجمع رنگدانه ها در انتهای موها جلوگیری می کند.
در هر حال انتهای موهای بلندتر، متخلخل تر هستند و غلظت های بیشتری از رنگدانه ها را جذب می کنند. بنابراین، شما باید اول رنگ مو را به موهای تازه رشد کرده بمالید و فقط در چند دقیقه آخر، رنگ را به انتهای موها بزنید. همچنین، خوب است که برای انتهای موهای بلند به طور منظم درمان های دارویی انجام دهید. برای اینکه مطمئن شوید رنگ نهایی تان یکنواخت خواهد بود، حتما از این درمان ها استفاده کنید.

راه حل کوتاه کردن مو
مسلما این یک راه حل ریشه ای است که فقط برای جدی ترین ایرادات رنگ مو به کار می رود. با اینحال کوتاه کردن موهایتان در صورتیکه انتهای موها رنگدانه های بیشتری از بقیه موها جذب کرده اند، بسیار مؤثر است. این مسأله غالبا برای موهایی با انتهای چند شاخه یا متخلخل اتفاق می افتد. کوتاه کردن انتهای موها، سلامت موها را باز می گرداند و یک رنگ آمیزی یک دست را تضمین می کند.

راه حل مراجعه به آرایشگاه
آیا این کارها شما را بیش از حد به زحمت می اندازند؟ مراجعه به آرایشگرتان می تواند جلوی خرابکاری های بیشتر را بگیرد. اگر تردید دارید، آرایشگرتان می تواند چند رگه رنگ در موهایتان بیندازد تا توجه بقیه به رنگ موی غیر یک دست تان جلب نشود.

******

استفاده از رنگ مو به دفعات محدود آسیب چندانی به موها نمی زند و عارضه ای به دنبال نخواهد داشت ولی اگر از رنگ مو به دفعات زیاد استفاده کنید، به مرور جنس موهای شما خراب می شود، در واقع عارضه اصلی رنگ مو، خراب شدن جنس موهاست و چندان باعث ریزش مو نمی شود مگر اینکه آنقدر موهای تان را طی سال رنگ کنید که ریشه موها دچار آسیب شوند، به طور کلی به خانم ها پیشنهاد می کنم که سالی بیش از پنج یا شش بار موهای شان را رنگ نکنند. اگر بیش از این حد از رنگ مو استفاده کنید جنس موهای تان به مرور، کاملا خراب می شود و موهای شما طراوت و شادابی خود را از دست می دهند، موها حالتی مرده پیدا می کنند و احتمال به وجود آمدن موخره بیشتر می شود.

بسیاری از خانم هایی که موهای خیلی نرم و نازکی دارند، فکر می کنند با رنگ کردن مشکل موهای آ نها حل می شود. باید بدانید رنگ کردن مو، باعث کلفتی موها نمی شود. اگر موهای فوق العاده نرم و بدون حالت دارید، باید ابتدا دلیل این نرمی و نازکی بیش از حد را پیدا کنید و باتوجه به آن علت ، موهای خود را درمان کنید.

چگونه موهای چند رنگ را یکدست کنیم؟

برگرفته از تناسب اندام - سیب سبز -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 19 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف