مژده لواسانی
بیوگرافی جذاب و کامل مژده لواسانی مجری موفق برنامه های رادیویی و تلویزیونی به همراه عکسهای شخصی و افتخارات و ازدواج او را در نمناک ببینید.

بیوگرافی کامل و جذاب مژده لواسانی

 • نام :مژده
 • نام خانوادگی:لواسانی
 • تاریخ تولد:20 آبان 1368
 • پیشه:مجری، سردبیر، نویسنده، کارگردان و گوینده رادیو
 • تحصیلات :فارغ التحصیل لیسانس رشته حقوق از دانشگاه علامه طباطبایی
 • وضعیت تاهل :مجرد

مژده لواسانی

مژده لواسانی/ عکس از ستاره سرداری

زندگی شخصی مژده لواسانی

مژده لواسانی مجری، سردبیر، نویسنده، کارگردان و گوینده رادیو متولد 20 آبان 1368 در تهران است.

او فارغ‌التحصیل لیسانس رشته حقوق از دانشگاه علامه طباطبایی می باشد.

کودکی مژده لواسانی

 مژده لواسانی در دوران کودکی

خانواده مژده لواسانی

مژده لواسانی در خانواده ای کم جمعیت در محل شهرآرا تهران بدنیا آمد، او تک فرزند خانواده است و هیچ برادر و خواهری ندارد اما ارتباط خوبی با مادر و پدرش که یک وکیل کاملا جدی است، را دارد.

این مجری موفق درباره پدر و مادر خود می گوید:

پدرم بر برخلاف من که کاملا عاطفی و احساساتی هستم مردی بسیار جدی و منطقی است و ما در این نکته بسیار با هم متفاوت هستیم اما با تمام این تفاوت ها تنها پناه من پدرم است، با توجه به اینکه هرکس در زندگی شخصی و جزئیات زندگی اش پدر خود را بهترین پدر می داند و این کاملا طبیعی است، من هم به عنوان کسی که لحظه به لحظه در این زندگی حضور داشتم با جرات پدرم را بهترین پدر دنیا می دانم.

من هیچ وقت دختر کاملی برای پدر و مادرم نبودم. چون تک فرزند بودم وظایف بیشتری داشتم اما هرگز نتوانستم به طور کامل به وظایفم عمل کنم اما آنها برای من پدرانگی و مادرانگی را تمام کردند.

مژده لواسانی

مژده لواسانی / عکس از سروش منوچهری

ازدواج و فرزندان مژده لواسانی

مژده لواسانی مجرد می باشد و تا کنون ازدواج نکرده است.

او در برنامه دورهمی مهران مدیری در مورد علت ازدواج نکردنش گفت:

به نظرم ازدواج یک اتفاق است و باید پیش بیاید و یک نفر باید باشد که بشود تا پایان عمر کنارش خوشبخت بود.

هم فکر بودن و پیدا کردن کسی که با او احساس آرامش کنی مهمترین معیار من برای ازدواج است. من دنبال ازدواج با ترکیب عقل و دل هستم و علاقه زیادی به مادر شدن دارم. حتی اسم بچه هایم را هم انتخاب کرده ام (امیر عباس، امیرعلی، نازنین زهرا،نازنین فاطمه)

مژده لواسانی

ورود مژده لواسانی به دنیای هنر

مژده لواسانی در سه سالگی مهمان برنامه کودک رادیویی بود و به دلیل خوش زبان بودنش مورد توجه قرار گرفت و در 9 سالگی اولین اجرای خود را در جشن عاطفه ها در رادیو و در کنار ژاله صادقیان و آقای جاویدنیا انجام داد.

خانم لواسانی درباره حضور خود در رادیو می گوید:

رادیو برای من خیلی اهمیت داشت. شاید اگر آن دوران کسی رادیو را از من می گرفت من کاملا افسرده می شدم. من هیچ وقت زنگ های آخر مدرسه را نبودم. همیشه ماشین رادیو دنبالم می آمد و مرا می برد.

این موضوع برای مدرسه حل شده بود. اما پدرو مادرم همیشه به نمرات و معدلم حساس بودند و سخت می گرفتند.

اگر از مجریان بسیار و مطرح رادیو و تلویزیون درباره من بپرسید هنوز آن تصویر یک دختر دبستانی با چادر و روپوش مدرسه و یک کوله پشتی از من در ذهن خود دارند. یکبار حتی در یکی از برنامه هایم که خانم «ژاله صادقیان» حضور داشت گفتم من روبروی کسی نشسته ام که یک زمانی چون قدم به میکروفون رادیو نمی رسید من در آغوشش می نشستم برنامه اجرا می کردم.»

مژده لواسانی در کودکی

مژده لواسانی در گذر زمان/ عکس از فاطمه حسینی

بازیگری مژده لواسانی

مژده لواسانی در سال 1378 در سریال طنز پلاک 14 ایفای نقش کرد. مهران مدیری او را در رادیو دیده بود و به دلیل خوش سر زبانی برای ایفای نقش خواهرزاده اش در پلاک 14 انتخاب کرده بود.

او در سریال «خبرنگار» به کارگردانی محمد حسن‌زاده در نقش یک دختر خبرنگار به نام «عاطفه» حضور داشت و «عباس غزالی» و «حسین مهری» نیز با او هم بازی بوده اند. این سریال در گروه کودک و نوجوان قرار داشت.

مژده لواسانی

مژده لواسانی / عکس از روح اله حسین‌زاده

درخشش مژده لواسانی در اجرا

مژده لواسانی در کوچه پس کوچه های رادیو بزرگ شده در 11 سالگی برنامه ای بنام «گل آفتاب» را در رادیو اجرا نمود، سپس به عنوان نویسنده و مجری در برنامه «من می توانم» حضور یافت.

مژده لواسانی بعد از آن به تلویزیون راه یافت و در 14 سالگی اجرای برنامه نوجوان «کبوتر دات کام» و قسمتی از برنامه «نیم رخ» را برعهده گرفت.

این مجری جوان به دلیل انتخاب چادر به عنوان پوشش و مغایرت چادرش با فضای شاد نوجوانان به رادیو بازگشت اما بعد از 7 سال در سال 1389 برنامه «سه نقطه» را اجرا نمود و مجری برنامه خانوادگی «به خانه بر می گردیم» شد و به شهرت فراوانی دست یافت.

مژده لواسانی

مژده لواسانی / عکس از حمید فروغی       

سردبیری مژده لواسانی در رادیو

لواسانی به عنوان کودک در برنامه های «سلام کوچولو» «بچه های انقلاب» و «بوی گلِ آفتاب» حضور داشته و اولین نویسندگی مستقل برای رادیو را نیز با برنامهٔ «من هم می توانم» تجربه کرده است. او در 16 سالگی جوان ترین سردبیر تاریخ رادیو شد.

کارگردانی مژده لواسانی

مژده لواسانی در عرصهٔ نمایش هم نویسندگی و کارگردانی چندین تئاتر مذهبی نظیر «ظهور خورشید»، «خورشید در پس ابر» و «آفتاب هشتم» را بر عهده داشته است.

مژده لواسانی

مژده لواسانی/ عکس از ستاره سرداری

نویسندگی و کتاب های مژده لواسانی

مژده لواسانی از همان کودکی اهل شعر و نویسندگی بود و در 10 سالگی اولین شعرخود را برای دوچرخه ضمیمه روزنامه همشهری فرستاد و چاپ شد و در دوازده سالگی نیز برنامه رادیویی خودش را می نوشت و اجرا می کرد.

او مجموعه شعرها و نوشته های کوتاه خود را در سال 1396 که در کتابی با نام «خون انار گردن پاییز است» منتشر کرده است. مژده لواسانی کتاب شعر دیگری بنام «به چهل سالگی ات رسیده ام» را نیز در1399 به چاپ رسانده است.

مژده لواسانی

مژده لواسانی و نظر او در مورد پوشش چادر

مژده لواسانی که همیشه با چادر در محافل هنری، تلویزیون و... حضور دارد، در مورد انتخاب پوشش می گوید:

من هم همیشه چادر را دوست داشتم و از دوم ابتدایی شروع کردم به سر کردن تا اینکه از سوم ابتدایی پوشش همیشگی ام شد. هیچ وقت هم برایم اجبار نبوده است.

آنقدر آزادانه برخورد کردن با این پوشش برایم دلچسب است که هیچ وقت در زندگی ام این فکرحتی خطور نکرده است که من چون چادری هستم و جایی مثل جشنواره فیلم فجر می روم و بقیه چنین پوششی ندارند سختم باشد.

چیزی که بقیه زیاد از من می پرسند. من یا چیزی را انتخاب نمی کنم یا اگر انتخاب کنم تمام قد پایش می ایستم. اما چادر تنها چند متر پارچه نیست. باید حرمت آن نیز حفظ شود.

برای همین معتقدم یک سری از برنامه های تلویزیونی را مجری چادری نباید اجرا کند. چون یک فرد یا یک مجری چادری نماینده یک سری باورهای اعتقادی و فرهنگی است که نباید به آن خدشه ای وارد شود.

یک سری هم که فکر می کنند با چادر پس زده می شوند به آنها می گویم اقشار مختلف هیچ موضعی نسبت به پوشش شما ندارند مگر اینکه حس کنند اعتقاد شما حقیقی نیست.

من تمام برنامه های فرهنگی و کاری ام مثل سینما، کنسرت، جشنواره فیلم فجر را با این پوشش می روم و سعی می کنم جلوتر از پوشش، حیا را حفظ کنم. چون اگر حیا وجود نداشته باشد، پوشیدن چادر هیچ فایده ای ندارد.

مژده لواسانی

مژده لواسانی / عکس از ایمان کیادربندسری

علاقمندی های مژده لواسانی

او شیفته شمس و مولانا و ملاصدرا است و در فیلمسازها آقای «کریستوفر نولان» را دوست دارد.

اجرای آقای شهیدی فرد را خیلی می پسندد و در بین مجری های دیگر احسان علیخانی، فرزاد حسنی، محمد جعفر خسروی، علی ضیا، محمد سلوکی را صاحب سبک می‌داند.

مژده لواسانی علاقه بسیاری به تماشای فیلم و خواندن کتاب دارد. 

 از گربه به شدت میترسد و کابوس های شبانه او گربه است،اما از سوسک نمیترسد.

مژده لواسانی

مژده لواسانی / عکس از محمدرضا عبدلی

حواشی زندگی مژده لواسانی

1. مژده لواسانی به دلیل چادری بودنش گاهی با واکنش ها و حساسیت هایی روبرو می شود.

2. مژده لواسانی گاهی انتقادهای تند و تیزی را در برنامه مطرح می سازد و می گوید گاهی هم شده که در برنامه عصبانی شوم. به خصوص جایی که حس می کنم مهمان برنامه جواب درست و قانع کننده ای نمی دهد و من هرچه تلاش می کنم فایده ای ندارد. بعد از برنامه می گویم که شما نتوانستید مرا قانع کنید.

3. در یکی از برنامه های مربوط به هفته دفاع مقدس پدربزرگ، دایی و پسردایی مژده لواسانی به عنوان سه نسل از خانواده جانبازان و شهدا در برنامه حضور داشتند اما قرار نبود نسبت آنها عنوان شود با این وجود در جایی از برنامه پدربزرگ او شروع به گریه کردن می کند و خانم مجری احساساتی شده و دستش را می بوسد و نسبت ها لو می رود.

مژده لواسانی

مژده لواسانی/ عکس از ستاره سرداری

اجراها و برنامه های مژده لواسانی

برنامه در پناه عشق

ویژه‌برنامه رمضانی «در پناه عشق» با اجرای مژده لواسانی و تهیه کنندگی احسان ارغوانی در ماه مبارک رمضان 1401 روی آنتن شبکه دو سیما رفت.

در این برنامه از چهره‌های مختلف علمی، هنری، اجتماعی و سایر زمینه‌ها که با حرفه و کسب و کار خود بهره‌ای رسانده‌اند، دعوت شد و مهمانان برنامه به سوال‌های مژده لواسانی درباره کار و حرفه و موفقیتشان پاسخ دادند.

خواننده تیتراژ انتهایی این برنامه علیرضا افتخاری بوده است.

مژده لواسانی

اجرای مژده لواسانی در برنامه در پناه عشق

برنامه بسته پیشنهادی

بسته پیشنهادی برنامه ای به اجرا مژده لواسانی و به تهیه کنندگی الهه بهبودی است که در سال 1400 از شبکه دوم سیما پخش شد.

در این برنامه خانم مجری میزبان هنرمندان و چهره‌هایی از حوزه‌های مختلف است که با آنها از زاویه‌های متفاوتی گفتگو می‌کند.

«بسته پیشنهادی» شامل آیتم هایی، چون گفتگو با مهمان، «احوالپرسی»، «چهره هفته»، «بسته خبری»، «فتوکلیپ» و «بسته پیشنهادی» می‌شود که هر یک روی اخبار و پیشنهاداتی در حوزه‌های مختلف کتاب، موسیقی، فیلم و… تمرکز دارد.

مژده لواسانی و الهام حمیدی

مژده لواسانی و الهام حمیدی در برنامه بسته پیشنهادی/ عکس از ستاره سرداری

به خانه بر می گردیم

برنامه به خانه برمی گردیم یک برنامه ترکیبی زنده و استودیی از گروه اجتماعی شبکه تهران است که در یک خانه دکورین تلویزیونی به همراهی مجریان و کارشناسان و میهمانان مختلف و اساتید و مربیان فرهنگی، اجتماعی، علمی، و… ارائه می گردد.

مژده لواسانی از مجریان برنامه به خانه بر می گردیم بوده است که با اجرای این برنامه به شهرت رسید.

مژده لواسانی

مژده لواسانی عکس از سپیده عبدالهی

سریال پلاک 14

پلاک 14 سریالی به کارگردانی مهران مدیری، نویسندگی سروش صحت و حمید برزگر و مهراب قاسم خانی و تهیه‌کنندگی محمد طالبی کاشانی می‌باشد که از شبکه سه پخش شد.

مژده لواسانی، رابعه اسکویی، محمدرضا هدایتی، رامین ناصرنصیر،جواد عابدی، علی ابوالحسنی، رامین پورایمان، سروش صحت،عارف لرستانی و... از بازیگران این مجموعه تلویزیونی بودند.

مژده لواسانی در این مجموعه نقش خواهرزاده مهران مدیری را بازی کرد، دختری نه ساله که بسیار خوش سر و زبان است.

مژده لواسانی

نگاهی به فعالیت های مژده لواسانی

مژده لواسانی در اجراهای تلویزیونی

 1. کبوتر دات‌کام (شبکه 1) (از سری برنامه‌های نیم‌رخ)
 2. سه‌نقطه (شبکه تهران)
 3. به خانه برمی‌گردیم (شبکه تهران)
 4. روز از نو (شبکه 2)
 5. ویژه‌برنامه‌های تبریک، خانوادهٔ عزیز، پابوس و… (شبکهٔ دو)
 6. کافه سؤال (شبکهٔ دو)
 7. رو به راه (شبکهٔ دو)
 8. جزیرهٔ مجنون (شبکه 5)
 9. ویژه برنامهٔ ناردونه (شبکه تهران)
 10. بوی عیدی ویژه برنامهٔ سال تحویل 1396
 11. بهترین شکل ممکن (شبکه 2)
 12. همین نزدیکی
 13. مستند مسابقه فاز
 14. چلهٔ عشق (شبکه دو)
 15. حوالی حرم (شبکه سه)
 16. کاملاً دخترونه (شبکه سه)
 17. شب آرام (شبکه 3)ویژه برنامه شب یلدا 1398
 18. بنات نبات (شبکه 3) ویژه برنامه روز دختر 1398
 19. مستند هوای تو (شبکه 3) 1398
 20. مهنا (پخش اینترنتی) 1400
 21. بی‌نهایت شو (شبکه 3)
 22. بسته پیشنهادی (شبکه 2)
 23. در پناه عشق (شبکه 2)

مژده لواسانی

مژده لواسانی در برنامه بسته پیشنهادی /عکس از الهام احمدی

اجراهای رادیویی مژده لواسانی

 1. سلوک سپیده (شبکه صدای آشنا)
 2. روزی برای ما (رادیو ایران)
 3. سفارشی (رادیو ایران)
 4. روزگار جوانی (رادیو ایران)
 5. بهترین شکل ممکن (شبکه صدای آشنا)
 6. برندگان (به سردبیری مژده لواسانی و اجرای [[فرزاد حسنی)
 7. مصطفای عشق (شبکه صدای آشنا)
 8. آبنبات (به سردبیری مژده لواسانی و کارگردانی و اجرای فرزاد حسنی از شبکه صدای آشنا)
 9. بستهٔ پیشنهادی (شبکه صدای آشنا)
 10. یادمان باشد (شبکه صدای آشنا)
 11. سلام نوجوان (رادیو ایران)
 12. پیدا و پنهان (رادیو گفتگو)
 13. دانش و هوش (رادیو ایران)
 14. سقاخانه
 15. شب رستگاری
 16. شب آفتابی (به سردبیری مژده لواسانی و اجرای فرزاد حسنی)
 17. روز آفتابی (شبکه صدای آشنا)
 18. اینجا ایران است و من تو را دوست دارم (شبکه صدای آشنا)
 19. اینجا ایستگاه نیست (شبکه صدای آشنا)
 20. اوج رستگاری (شبکه صدای آشنا)
 21. آب بابا (شبکه صدای آشنا)
 22. یک روز آرام (شبکه صدای آشنا)
 23. مفیدِ عصر (شبکه صدای آشنا)
 24. تیغ جهل (شبکه صدای آشنا)
 25. کرامت سرخ (شبکه صدای آشنا)
 26. بغضِ بارانی (شبکه صدای آشنا)
 27. مادرِ آیینه‌ها (شبکه صدای آشنا)
 28. پردهٔ نقره‌ای (رادیو گفتگو)
 29. دشنه بر تارک خورشید
 30. پیشِ مهربانی خدا
 31. غروب هفتم
 32. براتِ قدر
 33. ناگهان عطش (به سردبیری مژده لواسانی و اجرا و بازیِ فرزاد حسنی از شبکه صدای آشنا)
 34. کوچهٔ ترانه، پلاک 19 (رادیو ایران)
 35. سلام تعطیلات
 36. استودیو خانواده
 37. باجهٔ مطبوعات خانواده (رادیو ایران)
 38. پاییز شد، زمستان شد (به سردبیری، تهیه‌کنندگی و روایت مژده لواسانی و نویسندگی و روایت حسین متولیان از شبکه صدای آشنا)
 39. سودای سیمرغ (رادیو گفتگو)
 40. بخش شامگاهی پنجشنبه‌های رادیو پیام
 41. آقتاب سلام (رادیو گفتگو)
 42. نگله نقره ای (ویژه برنامه جشنواره فیلم فجر98-رادیو گفتگو)

مژده لواسانی

مژده لواسانی/ عکس از الهه کریمی

کتاب های صوتی مژده لواسانی

 1. یادت باشد :1398
 2. اینک شوکران :1398
 3. پایتخت کهن :1398

مژده لواسانی

بازیگری مژده لواسانی

 1. سریال فردا دیر است:حسن فتحی، 1376–1377
 2. پلاک 14:مهران مدیری، 1379
 3. خبرنگار:محمد حسن‌زاده
 4. نمایشنامه خوانی تراژدی عروسک چینی
 5. شرایط خاص:وحید امیرخانی، 139٨

مژده لواسانی و کامبیز دیرباز

مژده لواسانی و کامبیز دیرباز در سکانسی از سریال شرایط خاص

کتاب‌شناسی مژده لواسانی

 • خون انار گردن پاییز است، انتشارات نیستان، تهران، 1396 | شعر و نثر
 • به چهل سالگی‌ات رسیده‌ام، انتشارات نگاه، 1399 | شعر سپید

مژده لواسانی

مژده لواسانی / عکس از حسین سپهوند

جوایز و دستاوردهای مژده لواسانی

 1. گویندهٔ برگزیدهٔ سیزدهمین نکوداشت برنامه‌سازان برتر هفتهٔ دفاع مقدس برای اجرای برنامهٔ پیدا و پنهان در رادیو گفتگو
 2. برگزیدهٔ نخستین جشنواره بین‌المللی عفاف و حجاب (نور) در بخش گزارش‌های صوتی
 3. نامزد بهترین سردبیری و بهترین نویسندگی در بخش روتین دوازدهمین جشنواره بین‌المللی رادیو برای برنامهٔ مصطفای عشق
 4. انتخاب به عنوان مجری برتر تلویزیون در سال 1392 در نظرسنجی هفته‌نامهٔ سروش
 5. انتخاب به عنوان مجری برتر خانم سال 1395 در نظرسنجی برنامهٔ سه ستاره

مژده لواسانی

مژده لواسانی / عکس از حمید فروغی

سایر فعالیت‌های مژده لواسانی

 1. اجرای اختتامیهٔ دومین جشنوارهٔ هنرهای اسلامی «طواف تا ولایت»
 2. اجرای ویژه‌برنامهٔ «دختران مقاومت» (برگزارشده توسط خانهٔ شهریاران جوان) در تالار ایوان شمس
 3. دبیری و اجرای همایش‌های «مهدویت و مدرنیته» در دانشگاه تهران و اصفهان
 4. بازی در نمایشنامهٔ «تراژدیِ عروسک چینی» برگزیدهٔ جشنوارهٔ «راهِ روشن» در بخشِ نمایشنامه‌خوانی (به کارگردانیِ آزاده احمدیان)
 5. اجرای ویژه‌ برنامهٔ همایش سراسری زوج‌های خوشبخت (رادیو ایران)
 6. اجرای مراسم جشن روز ملّی دختران (روز تمام لیلی‌ها)
 7. اجرای پنجمین جشنواره نوشتار سینمایی

مژده لواسانی

مژده لواسانی /عکس از زهرا غفوریان

بیوگرافی مژده لواسانی و زندگی خصوصی و ازدواجش+عکس

4.6260
این مطلب مفید بود ؟24119
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک /ن/ف
9 نظر به ثبت رسیده است
ملینا1397-09-10
خیلی ماهن مخصوصا حجابشون
11781
پری1397-07-26
امیدوارم مثل خانوم نامداری نشوند.حجابشون
7561
احمد آقامحمدی ( احمد1396-11-28
سلام من برای خانم مژده لواسانی آرزوی موفقیت دارم برای نجابتو حجابو خانومیشون تو دلم خیلی احترام میزارم و توی ذهنم یک دختر نجیبو با حجاب یعنی مژده لواسانی *"من هر وقت خواهرای مثل خانم مژده لواسانی رو میبینم واقعا از ته دل ذوغ میکنم و برای احترام به حجابو نجابتشون سرمو میگیرم پایین چون چادر ، نجابت وحجاب یک خانم واقعا احترام داره ، امیدوارم همیشه سلامت باشن و همیشه خوب بدرخشن چون به نظره من خانم لواسانی واقعا یک نمونه دختره با حجابه
144126
م س1401-01-26
سلام و ادب و احترام
دختر گلم شما چقدر دوست داشتنی متین و بزرگوار هستید خداوند به پدر و مادر ببخشه
5730
م غ1401-01-29
باسلام ،وقتی انسان وقار ،متانت ،حجاب وسایر محسنات خانم لواسانی رو میبینه ،امیدوار میشه در جامعه ای که مدعی اسلامیت هست کسانی هستند که علیرغم موفقیتهای اجتماعیشون هنوز اصالت وهویتشون رو هم حفظ کردند من شخصا به ایشون تبریک میگم ،امیدوارم همیشه در تراز مثبت باشن تا الگوی خوبی برای قشر جوان ونوجوان ما باشن.فقط این رو میتونم بگم دست مریزاد وآفرین
5037
زهرا1401-03-24
خانم لواسانی عزیز من بهتون افتخار میکنم انشاالله که توی همه مراحل زندگیتون موفق باشید
4621
اسحق عموزاده1401-03-31
خانم لواسانی در همه کارها براتون آرزوی موفقیت و بهروزی دارم
4220
بنده خدا1401-05-05
خانم لواسانی نمونه بارز یک خانم ایرانی و اسلامی است
امیدوارم همیشه موفق باشید
4421
زینب1401-06-27
دختر باحجابی هست .
لطفاً غیبت ایشون رو نکنید
3617
وبگردی