میوه
مواد غذایی با کالری منفی یاچربی سوز شامل انواع مختلفی از میوه ها می باشد مانند سیب – زغال اخته – انبه – هلو – آناناس – تمشک – توت فرنگی – گوجه فرنگی – هندوانه و انواع مرکبات است.

لاغری با میوه های تابستانی

بعضی از میوه ها قند دارند و باعث چاقی می شوند،بعضی دیگر بر عکس لاغر می کنند اما تا کنون درباره میوه هایی که چربی را بسوزانند شنیده بودید؟آیا این میوه ها را می شناسید؟

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت:برخلاف باور رایج موجود در بین مردم مصرف مواد غذایی ترش مانند لواشک تاثیری در چربی سوزی و لاغری افراد ندارد.

میوه ها یکی از گروه های غذایی است که باید در برنامه غذایی روزانه افراد گنجانده شود.میوه ها سرشار از ویتامین ها و فیبر هستند و اشخاص باید برحسب سن و جنس خود روزانه بین سه تا پنج واحد از انواع میوه ها استفاده کنند.

وی اظهار داشت:مصرف بیش از حد میوه ها همچون سایر گروه های غذایی برای سلامتی افراد مضر بوده و استفاده بیش از اندازه از میوه هایی که حاوی کالری بالایی بوده منجر به اضافه وزن و چاقی می شود.میوه های مناطق گرمسیری مانند موز، خربزه درختی (پاپایا) و انبه از جمله میوه های پرکالری محسوب می شوند.
میوه

میوه های چربی سوز

 این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به خاصیت چربی سوزی برخی از میوه ها عنوان کرد:مصرف میوه هایی مانند انواع توت ها (تمشک، توت فرنگی و توت سفید) به دلیل فیبر بالایی که دارند، کمک شایانی به کاهش وزن می کنند.همچنین سیب همراه با پوست، یک میان وعده مناسب برای اشخاصی به شمار می آید که دچار اضافه وزن و چاقی هستند.
 
طبق تحقیقات صورت گرفته میوه های دارای ویتامینC مانند مرکبات (گریپ فروت، پرتقال و انواع لیموها) نقش بسزایی در چربی سوزی دارند.همچنین در بررسی انجام شده بر روی گروهی از ورزشکاران که آب هندوانه استفاده می کردند، نشان داده شد که این میوه می تواند به عنوان یک مکمل لاغری محسوب شود.
 
وی در خصوص جایگزین کردن میوه به عنوان وعده شام در رژیم لاغری تاکید کرد:مصرف میوه در وعده شام کمکی به کاهش وزن افراد نمی کند و مبتلایان به چاقی نیز باید شام مختصر و سبک (که حاوی پروتئین باشد) میل کنند.همچنین میوه های خشک شده فاقد آب بوده و کالری بالایی در حجم کمی دارند، از این رو استفاده از آن ها در مبتلایان به اضافه وزن توصیه نمی شود.
 
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تصریح کرد:اشخاصی که دچار چاقی هستند باید از مصرف کمپوت به خاطر قند بالایی که دارد، اجتناب کنند،همچنین مصرف مواد غذایی ترش مانند لواشک تاثیری در چربی سوزی نداشته و به دلیل اینکه لواشک جزء میوه های خشک محسوب می شود، حاوی تراکم کالری بالایی است.
 
وی یاداور شد:نوشیدن آبغوره پس از مصرف غذاهای پرچرب نیز سبب کاهش چربی خون نمی شود.

چربی های اضافی را با میوه های تابستانی آب کنید

4.213
این مطلب مفید بود ؟112
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
وبگردی