ناباروری
ناباروری یک مشکلات گسترده در جامعه و دنیای امروزی است که حتی شمایی که به تازگی ازدواج کرده اید و احساس مشکل هم نمی کنید می توانید در معرضش باشید.

در ادامه به معرفی دلایل اصلی ناباروری در مردان و زنان میپردازیم

دلایل اصلی ناباروری چیست؟
رایج ترین دلایل مربوط به نا باروری همانطور که واضح است مربوط به اختلالات عملکرد دستگاه تولید مثل است . زمانی که پروسه تولید و پخش اسپرم و یا تخمک به صورت متعادل و طبیعی رخ ندهد در جذب و شکل گیری های اصلی مشکل ایجاد شده و نتیجه ای که منجر به بارداری باشد را نخواهد داشت.
همانطور که در ادامه این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت، علل ناباروری را به دو دسته مختص زنان و مردان می توان تقسیم کرد که 

علل ناباروری در زنان شامل:

1-اختلالات تخمک گذاری:
بعضی از زنان به صورت نامنظم و یا اطلا تخمک گذاری در بدنشان انجام نمی شود و این با انجام آزمایشات خواص مشخص می شود و ارتباطی به داشتن عادت ماهیانه منظم و یا غیر منظم ندارد.
درمان ناباروری

دلایل ناباروری مردان و زنان

2-اختلالات رحمی از علل های ناباروری:

این اختلالات مربوط به دو اختلال لوله رحمی و خود رحم می شود که لوله با بسته بودن باعث ناباروری شده و خود رحم هم با داشتن زخم ها و عاملی در دیواره باعث ناباروری ومی شوند.

3- سیستم ایمنی نا سالم از علل های ناباروری:

در بدن زنان به دلیل مکانیزم طبیعی نباید علیه اسپرم چیزی تولید شود که منجر به از بین رفتن آن شود اما برخی زنان این مشکل را دارند که سیستم ایمنی بدن آنها به اشتباه اسپرم مرد را از بین می برد.
 
دلایل ناباروری زنان

دلایل ناباروری در مردان

1-مشکلات اسپرم:
داشتن اسپرم ضعیف - اسپرم کم تعداد برای لقاح - نداشتن قدرت حرکت کافی و شکل غیر طبیعی اسپرم از اختلالات اسپرم مردان است.

2-بسته بودن لوله خروج اسپرم:

این قبیل مشکلات که در باروری مرد مشکل ایجاد می کنند را می توان عاملی ژنتیکی و یا مادرزادی و در مواردی نادر عفونت درستگاه دفع ادرار دانست. 

دلیل اصلی ناباروری در مردان و زنان

4.562
این مطلب مفید بود ؟566
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
وبگردی