حقایق جالب در مورد ناف
آشغال ناف که معمولا به عنوان چیزی کثیف بین همگان رایج می باشد، منتهی با این حال راهام بارکر از کشور استرالیا با جمع کردن مقدار قابل توجه ای آشغال ناف رکوردی را در گینس به نام خود ثبت کرده است.

حقایق جالب و خواندنی در مورد ناف

این بخش از سرگرمی نمناک به 15 فاکتور درباره ناف که ثابت می کند آنها بخش بسیار جالب بدن هستند اختصاص یافته ، حقایقی جالب که شاید تا پیش از این نمی دانستید. آیا می دانید که مردم دکمه های شکمی را با سرطان پوست اشتباه گرفته اند؟ یا اینکه علیرغم باور عمومی، همه پستانداران یک دکمه شکمی دارند؟ ناف یک قسمت جالب بدن است ، این اغلب نادیده گرفته می شود و گاهی به عنوان یک مریضی(وسواسی) تلقی میشود با این وجود، این علامت تولد است که ریشه های ما را یادآور می شود. برای شگفت زده شدن ، آماده شوید.

دانستنی های جالب در مورد ناف

1. عجیب است، برخی از ما ناف نداریم!
آیا شما یک عکس از مدل کارولینا کورکووا دیده اید و فکر کرده اید که ناف آن کجاست؟ اگر چه تقریبا همه ی ما یک ناف داریم، یک نقص نادر که فتق ناف نام دارد، می تواند شما را بدون نیاز به هیچ کس به پایان برساند. در این شرایط، روده نوزاد از طریق دیواره روده نفوذ می کند، بنابراین نیاز به عمل جراحی دارد و کودک را بدون دکمه شکمی ترک می کند.
2. بعضی از پستانداران ناف ندارند
زیست شناسی تصدیق می کند که تمام پستانداران باید یک ناف دشته باشند، اما طبیعت گاهی اوقات می تواند فریبنده باشد. بعضی از پستانداران مانند کانگورو و پلاتپیوس دارای ناف نیستند.
3. دلفین ها هم ناف دارند:
جالب است بدانید که در میان بسیاری از حیوانات که ویژگی های خاص دارند دلفین را می توان به عنوان پستانداری معرفی کرد که ناف دارد.
4. از نظر متخصصین، ناف یکی از اولین شکاف ها یا زخم های ماست:
ناف ، صرف نظر از چگونگی جذاب بودن آن، از نظر فنی، جای زخم است. هنگامی که بند ناف تشکیل میشود از طریق آن نوزاد در داخل رحم تغذیه می کند، پس از تولد قطع و مجددا وصل می شود.
 
حقایق جالب ناف

حقایق و دانستنی های جالب در مورد ناف

5. کلیه ناف ها منحصر به هر فرد هستند یعنی هر فرد شکل خاصی از ناف را دارد ، جالب تر اینکه بسیاری از گونه های مختلف باکتری ها در ناف ما وجود دارد که در درون هر فرد ترکیب متفاوتی دارد.
6. اکثرا با رشد شروع میکنند:
در حالی که اکثر نوزادان با رشد ناف شروع میکنند و آنها معمولا به هنگام جنینی رشد می کنند تنها 10 درصد از مردم در دوران بلوغ نافشان در حال رشد است.
7. یک شکم بزرگ شده ، می تواند بعضی وقت ها ناف فرو رفته یک زن باردار را به یک ناف بیرون آمده، تبدیل کند.
در طی بارداری، هنگامی که شکم یک زن به منظور رشد جنین در آن بزرگ می شود، این ناف فرو رفته ممکن است ، بیرون بیاید .بیشتر ناف های زنان، بعد از زایمان به شکل اول خودش برمی گردد.
8.یک مطالعه نشان داده که آن برآمدگی بند ناف در نافهای بیرون آمده، برای فرد مطلوبیت کمتری دارد در حاای که یک ناف T شکل یا عمودی، مطلوب تر است.
9. پیرسینگ ناف اشتباهی خطرناک با هدف زیبایی
پرسینگ های ناف ممکن است که خیلی جذاب باشند اما قبل از اینکه شما تصمیم بگیرید یکی از آنها را در ناف بندازید، در نظر داشته باشید که خیلی طول میکشد که بخواهد دوباره خوب شود.
به طور میانگین 6 الی 12 ماه طول میکشد تا دوباره مثل روز اول شود و اگر خوب از آن مراقبت نشود میتواند تبعات جدی ای را با خود به دنبال داشته باشد.
10. آشغال ها و ضایعات داخل ناف ناخوشایند هستند:
ناف اگر تمیز نگهداری نشوندضایعاتی داخل ناف ما تجمع پیدا میکنند که ترکیب ناخوشایندی از دانه های لباس یا پارچه، مو یا سلول های پوست های مرده هست. چون در بدن مردان مردان موی بیشتری در اطراف آن ناحیه وجود دارد، تجمع این ضایعات در ناف برای مردان بیشتر است.
11. غیر معمولی ترین عادت در دنیا!
جمع کردن ضایعات و آشغالهای داخل ناف! به عنوان چیزی که فراموش شده به نظر میرسد، این است که پاک کردن آشغالهای ناف یک عادت بوده است! راهام بارکر از استرالیا بزرگترین کلکسیون از آشغالهای داخل ناف رو داشته و در سال 2000 به او یک جایگاه داخل رکوردهای گینس داده اند و یک هنرمند به نام راچل بتی کیس حتی یک خرس های کوچولو ای را با این آشغال های ناف میساخت!
 
آشغال ناف

جمع آوری آشغال ناف توسط راهام بارکر از کشور استرالیا

12. ارتباط میل جنسی و ناف

این منطقه ،یک منطقه ارگانیسم است، بالابردن احساسات جنسی در ان منطقه یعنی اطراف آن میتواند به این دلیل باشد که این منطقه یک منطقه ارگانیسم جنسی است. این منطقه ، خط کمر زنان و خمیدگی های بدن آنها را برجسته میکند، جلب است بدانید که باروری بدن زنان را نشان میدهد.

شخصیت شناسی از روی ناف

13.شکل ناف شما چه تاثراتی میتواند بر روی شخصیتتان داشته باشد؟
با اینکه هیچ شواهد علمی ای مبنی بر تاثیر شکل ناف بر روی شخصیت وجود ندارد، اما تئوری هایی وجود دارند که ادعا میکنند شخصیت شما و شکل ناف شما میتوانند با هم در ارتباط باشند. تعجب آور است ، نه؟با کمی شک و تردید بیایید نگاهی بیندازیم که صاحب هر شکل نافی چه ویژگیهای شخصیتی ای دارد:
ناف برآمده: شخصیت قوی، جذاب در عشق، محافظه کار ، صادق در رابطه
ناف بزرگ و عمیق: بخشنده و سخاوتمند، مدیری باتجربه، محتاط
ناف کم عمق و کوچک: هوشیار، مخفی کار و شکاک
ناف دراز و رو به پایین: بیش از حد احساسی، کم تحمل , خویشتندار و درون گرا، کنجکاو
ناف پهن: هوشیار ، صادق در رابطه، شجاع
14 -حدود 2400 گونه مختلف باکتری در ناحیه ناف زندگی می کنند.

حقایق جالب در مورد ناف ، از زن بدون ناف تا مرد عاشق آشغال ناف

3.927
این مطلب مفید بود ؟216
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی