نمناک اخبارجامعه نحوه ثبت نام دانش آموزان کلاس اول دبستان
دانش آموزان ، کلاس اول
در حالیکه سال تحصیلی رو به پایان است و والدین برای ثبت نام فرزندان خود در کلاس اول ابتدایی سوالاتی دارند در ادامه شرایط سنی و و شیوه ثبت نام دانش آموزان کلاس اول دبستان را در سال 1394 می خوانید.
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1394

دانش آموزان کلاس اولی، کودکانی هستند که به سن تحصیل در مدرسه رسیده اند و توسط والدین به نزدیک ترین دبستان محل زندگی برای ثبت نام معرفی می شوند.

متولدین نیمه دوم سال 1387 و نیز متولدین نیمه اول سال 1388 و استثنائا متولدین اول مهر 1388 می توانند در پایه اول ابتدایی در سال تحصیلی 95ـ1394 ثبت نام کنند.

کودکان متولد نیمه دوم سال 1388 و نیز متولدین نیمه اول سال 1389 که متقاضی استفاده از کلاس های دوره پیش دبستانی هستند، در سال تحصیلی 95ـ1394 در دوره یک ساله آمادگی پذیرفته می شوند.

ثبت نام از دانش آموزان پایه اول ابتدایی باید با حضور اولیاء و بر اساس اصل شناسنامه و تطبیق شرایط ثبت نام صورت گیرد؛ این در حالی است که مدیران مدارس دولتی ملزم هستند از دانش آموزان میان پایه بدون حضور اولیاء، در فرصت مقرر ثبت نام به عمل آورند.

در سال تحصیلی 95ـ1394 نیز مانند سنوات گذشته، «برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی» نوآموزان بدو ورود به دبستان با همکاری آموزش و پرورش (مدیریت استثنایی) و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به اجرا در خواهد آمد و ارائه شناسنامه سلامت تأیید و مهر شده سنجش به عنوان شرط ثبت نام نوآموزان در پایه اول ابتدایی تلقی خواهد شد.

دانش آموزانی که از پایه ششم به هفتم می روند، با توجه به تعیین محدوده جغرافیایی و ضوابط موجود، ثبت نام خود را در مدارس متوسطه اول انجام می دهند و این در حالی است که ثبت نام برای پایه هشتم بدون نیاز به مراجعه اولیاء، توسط خود مدارس انجام می شود و همچنین ثبت نام در پایه های دوم و سوم متوسطه دوم نیز توسط مدرسه انجام می شود.

نحوه ثبت نام دانش آموزان کلاس اول دبستان

برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 113 44
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف