نمناک فرهنگ و هنرچهره ها نرگس محمدی و حدیث میرامینی به این فروشگاه تهران می روند + تصاویر
حدیث میر امینی ، نرگس محمدی
حدیث میرامینی بازیگر نقش دختر ستایش 2 در گفت و گویی از علاقه فراوانش به کتاب و کتابخوانی به فروشگاهی که به همراه نرگس محمدی اغلب اوقات به آن مراجعه می کنند اشاره داشت.

حدیث میرامینی که این روزها بازی در سریال ستایش 2 و نقش دختر ستایش را روی آنتن شبکه سه سیما دارد، حرف هایش را با این گلایه سؤالی که چرا در دکور فیلم ها و سریال ها از کتاب و کتابخانه استفاده نمی شود؟ شروع می کند و در مرور خاطرات و خطرات کتابی اش می رسد به دوران مدرسه که هر وقت حوصله درس گوش دادن نداشته زیر میزی، رمان می خوانده و بخت هم یارش بوده که معلم نمی دیده تا از کلاس بیرونش کند! بعد هم بسته پر و پیمانی از کتاب ها پیشنهاد می کند و می گوید عاشق شهر کتاب است و با نرگس محمدی (مادرش در ستایش2) زیاد آنجا می روند.


حدیث میرامینی و نرگس محمدی

آنچه می خوانید گزیده ای از گفتگوی این بازیگر جوان و اهل کتاب است:
- باید فرهنگ کتابخوانی را در رسانه هایمان ترویج دهیم. همان طور که در فیلم یا سریالی، چیزی را مُد می کنیم؛ کمی هم روی کتاب، مانور دهیم و جدی برخورد نماییم. در طراحی صحنه و دکور خیلی از فیلم ها، اشیا تزیینی زیاد به چشم می خورد اما کتابخانه وجود ندارد. اصلا کم پیش می آید خانمی بخواهد در خانه اش به جای بوفه، کتابخانه داشته باشد. متأسفانه هنوز خیلی ها نمی دانند کتابخوانی جزو فرهنگ است.


حدیث میرامینی در ستایش

- طرح جلد برای انتخاب یک کتاب بی تاثیر نیست، اما محتوایش مهم تر است. مثلا کتاب های «چهارچهارشنبه و یک کلاه گیس» و «مالیخولیای محبوب من» نوشته بهاره رهنما، از طراحی زیبایی برخوردارند و آدم را جذب می کنند.
- عاشق شهر کتاب هستم و با نرگس محمدی(ستایش) خیلی به آن جا می روم. خدا را شکر دوستان کتابخوان بسیار دارم و البته از طریق اینترنت هم با کتاب های جدید، آشنا می شوم.

حدیث میرامینی

- کتاب آنلاین اصلا. عاشق ورق زدن کتاب هستم. حتی فیلم نامه هایی را که برایم ایمیل می کنند نمی خوانم و با مراجعه به دفتر تهیه کننده، نسخه کاغذی اش را می گیرم. کتابخوانی آنلاین، چشم را خسته می کند.

- ما برای تشویق مردم به کتابخوانی، کاری انجام نداده ایم. این روزها فرهنگ خرید ماشین مدل بالا و سفرهای خارجی به شدت جا افتاده است، اما فرهنگ مطالعه اصلا وجود ندارد و خیلی از آدم ها با کتاب، ارتباط برقرار نکرده اند. اگر به ارزان کردن قیمت پشت جلد فکر کنیم حتما افراد بیشتری به مطالعه روی می آورند. چه طور می شود از یک دانشجو که به زور و ضرب، کتاب های درسی اش را تهیه می کند توقع خرید با این هزینه های سرسام آور داشت؟

نرگس محمدی و حدیث میرامینی به این فروشگاه تهران می روند + تصاویر

برگرفته از خبرگزاری ایبنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 138 74
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف