نصب دوربین مدار بسته
نصب دوربین مدار بسته در خانه یا محل کار برای امنیت ضروریست اما باید قبل از آن بدانید کدام نقاط برای نصب دوربین مناسب است.

مالکان هوشمند دوربین مداربسته را کدام قسمت ها نصب می کنند؟

دوربین های امنیتی بخصوص این روزها که جرم و جنایت بیشتر شده می توانند برای تامین امنیت منازل سرمایه گذاری خوبی باشند، اما اگر آن ها را در مکان های درست نصب کنید، در این بخش از نمناک مکان هایی هستند که متخصصان می گویند شما باید دوربین نصب کنید.

بهترین جاها برای نصب دوربین مداربسته از نظر کارشناسان

گاراژ و انبار

بسیاری از مردم نصب دوربین های امنیتی در گاراژ را نادیده می گیرند. یکی از مهندسان که آزمایش و بررسی دوربین های امنیتی خانگی را انجام می دهد، می گوید:گاراژ یکی از مکانهایی است که نصب دوربین در آنجا لازم است چون گاراژها پر از مواردی هستند که دزدها می توانند به سرعت آنها را در بازار سیاه بفروشند مانند دوچرخه، ابزار و تجهیزات ورزشی نصب دوربین در اینجا یکی از موارد لازم است.

نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته در انبارها

روبروی درب

کارشناسان امنیتی گفتند:نصب یک دوربین امنیتی جلوی درب یک راه عالی برای ترساندن مجرمان است با این کار احتمال جرم و جنایت تا حد چشمگیری کاهش می یابد زیرا مجرمان می دانند توسط دوربین دیده می شوند و قبل از اینکه هر فردی زنگ در را بزند آنها را می بینید.

هرگونه درب بیرونی

دربی که به بیرون خانه شما منتهی می شود، نیاز به نصب دوربین مدار بسته امنیتی دارد یک افسر ارشد امنیتی می گوید:بین درب جلویی و درب پشتی فاصله زیادی وجود دارد بیش از نیمی از دزدها از طریق یکی از این مکان ها وارد یک خانه می شوند وسرقت می کنند.

درب پشتی

بسیاری از سارقان از درب پشتی و جانبی وارد منزل می شوند پس بهتر است هر ورودی یک دوربین داشته باشد. در این مکان حتما دوربینی ضدآب و مجهز به دید در شب نصب کنید.

راه ماشین رو و خیابان

به گفته یک متخصص ارتباطات مسیرهای ماشین رو نقطه ایده آل دیگری برای نصب یک دوربین امنیتی است. این کار برای افراد عادی نیست که ماشین ها را از خانه مالکان بدزدند. در حقیقت، خیابان و مسیرهای ماشین رو مناطقی هستند که اغلب مردم فراموش می کنند با دوربین های امنیتی پوشش دهند بخصوص خیابان هایی که محل سکونت منتهی می شوند.

دوربین مدار بسته

خیابان محل مناسب نصب دوربین مدار بسته

پنجره های پوشیده

پنجره ها جایی است که دزدها می توانند از آن وارد منزل شوند اگر هیچ دوربین مدار بسته امنیتی در آن منطقه نباشد امکان سرقت چندین برابر می شود به همین دلیل نصب دوربین های امنیتی کنار یا بالای پنجره ها باید در اولویت باشد این به خصوص زمانی که مناطق تاریک در نزدیکی پنجره های جانبی وجود داشته باشد کار را برای دزدها راحت تر می کند.

پنجره های عقب و دور از خیابان

پنجره عقب یکی از نواحی است که بر آن نظارتی نمی شود و ورود دزدها از طریق آن بسیار راحت است دوربین را به شکلی نصب کنید که پنجره عقب و سایر پنجره های آسیب پذیر قابل مشاهده باشند. هنگام ترک کردن خانه یا قبل از خوابیدن حتما این پنجره ها را ببندید. در این مکان یک دوربین امنیتی بی سیم با قابلیت کنترل از راه دور نصب کنید تابتوانید با تبلت آن را کنترل کنید.

داخل منزل

نصب دوربین ها در خارج از خانه فقط یکی از راه های محافظتی است یک خبرنگار منزل خود را با محصولات خانگی حدود یک دهه پوشش داده و اشاره می کند دوربین ها می توانند تقریبا به همان اندازه که در بیرون کارایی داشته باشند داخل خانه هم دارند دوربینی که راهرو ورودی شما را پوشش می دهد می تواند یک لایه اضافی از حفاظت باشد

اتاق نوزاد

نصب یک دوربین در داخل اتاق کودک خیال شما را از امن بودن او مطمئن می کندو به شما کمک می کند تا بدون اینکه همیشه نیاز به حضور فیزیکی در اتاق داشته باشید بتوانید کودک خود را کنترل کنید.

دوربین مدار بسته امنیتی

نصب دوربین مدار بسته در قسمت هایی از خانه

راه پله ها

یک نقطه دیگر خانه برای نصب دوربین امنیتی پله ها است این نقطه برای نصب دوربین به دو دلیل اهمیت دارد بسیاری از دزدها در لباس افراد تعمیرکار یا کارکنان خدماتی هستند که قبلا داخل خانه را دیده اند دوربین نصب شده در پله ها به شما کمک می کند بدانید چه کسی از مکان هایی در خانه دیدن می کند که نباید این کار را انجام دهد دوربین ها می توانند برای امنیت شخصی نیز مفید باشند. اگر شما یک فرد مسن یا سالمند دارید که ممکن است روی پله ها بیفتد، نصب یک دوربین می تواند به فرد کمک کند تا ببینند چه اتفاقی افتاده است .

گاو صندوق

اگر اشیا ارزشمند خود را در مکان امنی نگهداری می کنید و یا در خانه خود جواهرات گران قیمتی داشته باشید، نصب دوربین های امنیتی برای مراقبت از آن ها عملی هوشمندانه است اگر جز این دسته افراد هستید حداقل یک دوربین امنیتی به طور خاص به آن منطقه اختصاص دهید.

پارکینگ های خارج ساختمانی

چنانچه در نمناک اشاره کرده ایم به طور حتم یکی از شایع ترین محل های نصب دوربین مدار بسته و یکی از سخت ترین محل های مورد حفاظت، پارکینگ ها هستند. معمولا پارکینگ ها فضاهای بزرگ مورد استفاده جهت ورود و خروج هستند.

بعلاوه شما همواره با بسیاری از متغیرها و موارد ناشناخته سر و کار خواهید داشت. این بدان معناست که باید همیشه آمادگی مواجهه با حادثه ای که در این فضای بزرگ اتفاق می افتد را داشته باشید.

نقاط نصب دوربین مدار بسته

بهترین مکان برای نصب دوربین مدار بسته

آسانسورها

آسانسورها محل های پر رفت و آمدی هستند که نصب دوربین در آن همیشه مفید و راهگشا است.

ورودی حیاط خلوت و حیاط جانبی

وجود دو چرخه و ماشین چمن زنی در حیاط ممکن است برخی از دزدان را وسوسه کند که به حیاط شما راه یابند پس حیاط تان را با چراغ های سنسور حرکت و یک دوربین نظارت دید در شب مجهزکنید.

پله های زیرزمینی

بسیاری از زیرزمین ها دریچه ها / درب ها، و یا حداقل پنجره های کوچک دارند که دزدها از طریق آنها می توانند به خانه راه یابند پس دوربین را روی پله هایی که از زیرزمین به خانه شما می آیند نصب کنید تا اگر کسی از طریق زیر زمین به خانه وارد شد شما بتوانید کنترلش کنید.

هر جایی که نقاط کوری وجود دارد

بعد از این که شما این نقاط را با دوربین های امنیتی بپوشانید، گام بعدی چک کردن نقاط کور و میدان و محیطی که دوربین می بیند است و اینکه مطمئن شوید فضا را با دوربین پوشش داده اید

محل مناسب نصب دوربین مدار بسته در خانه و محل کار

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : دوربین
وبگردی