بمب نقل و انتقالات

بمب نقل و انتقالات سال 97 چه کسی است؟

تاریخ انتشار : 30 فروردین 1397کد مطلب : 67175زمان مطالعه : 6 دقیقه
با نزدیک شدن به فصل نقل و انتقالات بازار این عرصه بسیار داغ می باشد و شایعات بسیاری در رابطه با نقل و انتقالات لیگ برتر بیان می شود.

بمب نقل و انتقالات ٩٧ 

بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران درحالی که هنوز لیگ برتر هفدهم به پایان نرسیده، داغ شده است. از اکنون شایعات فضای فوتبال ایران را پر کرده اند و بعضی تیم ها به دنبال این هستند که بهترین های لیگ هفدهم را زودتر از بقیه شکار کنند.
در لیگ هفدهم ستاره های زیادی در تیم های گوناگون حضور داشتند که خرید هرکدام از آنها می تواند برای یک باشگاه امتیاز بزرگی باشد. در بین ستاره های لیگ هفدهم بازیکنانی هم هستند که به واسطه احتمال حضور در جام جهانی، می خواهند صبر کنند تا پس از این مسابقات تیم فصل آینده خود را انتخاب کنند. آنها درصورتیکه حتی فرصت کمی هم برای بازی در جام جهانی داشته باشند، می توانند رقم قرارداد خود را افزایش دهند.
از طرف دیگر، بازیکنانی هم هستند که اگرچه فرصتی برای حضور در جام جهانی ندارند منتها این شانس را دارند که با قیمت های میلیاردی، در فصل نقل و انتقالات لقب گران قیمت ترین ها را به خود اختصاص دهند. در ادامه به بررسی وضع این ستاره ها و مشتری های شان می پردازیم.

مهدی رحمتی؛ دوراهی استقلال و سپاهان

هرچند سال خوبی را در استقلال سپری نکرده و فرصت زیادی برای قرارگرفتن در ترکیب اصلی نداشته ولی هنوز هم می تواند چهره ویژه نقل و انتقالات فوتبال ایران باشد. نیمکت نشینی در استقلال، رحمتی را در تعطیلات نیم فصل هم به چهره ای مهم در نقل و انتقالات تبدیل کرد.
او هرچند جایگاه اصلی خود در استقلال را به سیدحسین حسینی واگذار کرده ولی هروقت هم که برای تیمش به میدان رفته، عملکرد خوبی داشته و همین باعث شده همچنان در صدر لیست نقل و انتقالات فوتبال ایران قرار بگیرد. در نیم فصل هم شایعاتی درخصوص حضور رحمتی در سپاهان شنیده می شد ولی کاپیتان استقلال ترجیح داد تیمش را ترک نکند و همه چیز را به پایان فصل موکول کند.
در هفته های اخیر، زمزمه های زیادی درزمینه بازگشت به تیم سابقش شنیده می شود. سپاهانی ها که فصل بدی را سپری کرده اند، می خواهند تیمی قوی برای فصل آینده ببندند و یکی از گزینه های آنها برای تیم سال آینده شان مهدی رحمتی است. این درحالی است که رحمتی نشان داده تمایلی به ترک استقلال ندارد و امیدوار است که بتواند جایگاه سابق خود را در جمع آبی ها به دست بیاورد.
 
رحمتی

دوران نسبتاء بد مهدی رحمتی دروازه بان استقلال در لیگ برتر هفدهم 

محسن مسلمان؛ مهندس بلاتکلیف پرسپولیس

محسن مسلمان برخلاف دوست صمیمی اش پیام صادقیان در پرسپولیس عاقبت به خیر شد. او در دو سال پیش در پرسپولیس خوش درخشید و با پاس گل های دقیق و میلی متری اش لقب مهندس را به خود اختصاص داد. او در هفته های آغازین لیگ هفدهم هم گزینه اصلی برانکو برای قرارگرفتن در ترکیب اصلی بود اما کسی نفهمید که چه اتفاقی رخ داد و مسلمان به لیست سیاه برانکو راه پیدا کرد.
با این که اکثر کارشناسان فوتبال از نبود مسلمان در ترکیب پرسپولیس متعجب مانده بودند و این تصمیم برانکو را غلط می دانستند ولی سرمربی قرمزها همچنان بر موضع خود پافشاری کرد و مسلمان تا انتهای فصل به نیمکت چسبید. نارضایتی این ستاره از شرایطش در پرسپولیس باعث شده او از حالا تبدیل به مهره ای شود که می تواند در نقل و انتقالات سروصدای زیادی به پا کند.
مسلمان قبل از پایان لیگ از باشگاه سپاهان پیشنهادی سرسام آور دریافت کرده و بعید نیست که سال آینده او را در جمع طلایی پوشان زاینده رود ببینیم. هرچند که راجعبه حضورش در قطر هم مسائلی شنیده می شود.
 
محسن مسلمان

نیمکت نشینی های پی در پی محسن مسلمان در لیگ برتر هفدهم

کمال کامیابی نیا؛ ناراضی و عاصی 

کمال کامیابی نیا توانست با پرسپولیس در لیگ ایران دبل کند تا هم قیمت خودش را در بازار نقل و انتقالات بالا ببرد، هم برای تیمش طاقچه بالا بگذارد. او ازجمله بازیکنانی است که در قهرمانی مجدد قرمزها در لیگ برتر نقش پررنگی داشته اما در طول فصل دردسرهای بزرگی هم برای تیمش ایجاد کرده است.
کامیابی نیا یکی از همان بازیکنانی است که به دلیل دریافت نکردن مطالباتش و تسویه نشدن قراردادش سر ناسازگاری گذاشته و حاضر به مذاکره با پرسپولیس برای تمدید قراردادش نشده است. او از شرایط مالی پرسپولیس راضی نیست و به خوبی می داند محرومیت این تیم از نقل و انتقالات تابستانی می تواند رقم قرارداد او را بالاتر ببرد.
با این حال کمال هم یکی از ستاره های پرسروصدای لیگ ایران است که امکان دارد جنجال زیادی را برای انتخاب تیم آینده اش به پا کند.
 
کمال کامیابی نیا

نقش پررنگ کمال کامیابی نیا در قهرمانی دوباره پرسپولیس در لیگ برتر

سرور جپاروف؛ بازیکن مورد علاقه قلعه نوعی

استقلالی ها خیلی خوش اقبال بودند که یکی مانند سرور جپاروف را داشتند تا در روزهای سخت به نجات تیم شان بیاید. بازیکن ازبکستانی آبی ها، یکی از بهترین های این تیم در لیگ هفدهم بود. جپاروف در سیستم تیم شفر آن قدر خوب جا افتاد که با همراهی بقیه بازیکنان استقلال توانست خاطرات بد هفته های آغازین لیگ را از ذهن هواداران این تیم پاک کند.
درخشش جپاروف در استقلال سبب شد او مشتریان زیادی بین تیم های ایرانی پیدا کند. مسلماً خود استقلال هم تمایل به تمدید قرارداد این ستاره ازبک دارد منتها بعید نیست ارقام نجومی که از بقیه تیم های لیگ پیشنهاد شود، کار استقلال را برای نگه داشتن این ستاره ازبک سخت کند. این روزها اگرچه استقلالی ها به دنبال تمدید قرارداد سرور هستند ولی باشگاه هایی مثل سپاهان و ذوب آهن هم دست روی او گذاشته اند و وارد رقابت برای جذب او شده اند.
 
جباروف

سرور جباروف بازیکن خوب تیم استقلال

مرتضی تبریزی؛ رقابت سبز و آبی

امیر قلعه نوعی در نیم فصل دوم لیگ برتر، ذوب آهنی قدرتمند و قاطع را روانه میدان ها کرد. هرچقدر که سپاهان دل هواداران فوتبال در اصفهان را خون کرد ولی تیم دوم این شهر با مربیگری قلعه نوعی و درخشش ستاره ای مانند مرتضی تبریزی، عملکردی درخشان و فوق العاده داشت. در روزهای خوب ذوب آهن در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، مرتضی تبریزی تک ستاره این تیم بود و همین باعث شد قبل از پایان لیگ، باشگاه ها به سراغ او بیایند. یکی از مشتری های جدی تبریزی، استقلال است اما بعید نیست که این مهاجم درخشان به تیمی برود که قلعه نوعی سرمربی آن باشد.
 
تبریزی

عملکرد فوق العاده و درخشان مرتضی تبریزی در تیم ذوب آهن

مهدی ترابی؛رویای لژیونر شدن

وینگر جوان سایپا زیر نظر علی دایی به یکی از ستاره های مهم فوتبال ایران در لیگ هفدهم تبدیل شد. او در این که سایپا اکنون یکی از مدعیان اصلی نایب قهرمانی در لیگ برتر است، نقشی کلیدی و ویژه ایفا کرده و طبیعی است که اغلب تیم های لیگ ازجمله سرخابی های پایتخت به دنبال جذب او باشند.
البته ترابی این شانس را هم دارد که به همراه تیم ملی در جام جهانی به میدان برود و چه بسا که بخت به او رو کند و بتواند لژیونر شود. با این حال او هم ازجمله بازیکنانی است که قطعا تیم ها برای جذبش ارقامی نجومی پیشنهاد می کنند و قیمتش را بالاتر می برند.

سروش رفیعی؛بازگشت به ایران

سروش رفیعی وقتی دید جایی در تفکرات کارلوس کی روش ندارد، ترجیح داد به جای این که در ایران و برای پرسپولیس به میدان برود، در لیگ ستارگان برای تیمی مثل الخور که از تیم های درجه سوم قطر است، بازی کند. او یک نیم فصل در قطر به میدان رفت اما آن طور که باید و شاید دل متمولان حاشیه خلیج فارس را به دست نیاورد.
سروش با پایان قراردادش با الخور به ایران برمی گردد اما هنوز مشخص نیست به کدام تیم لیگ برتری می رود. با توجه به محرومیت پرسپولیس در نقل و انتقالات، رفیعی انتخاب های زیادی ندارد،اما قطعا تیم هایی مثل استقلال، سپاهان و تراکتورسازی تمایل زیادی به جذب او خواهند داشت.
 
رفیعی

سروش رفیعی بازیکن سابق تیم پرسپولیس

علی قلی زاده؛ شاید استقلال، شاید سربازی!

ستاره این روزهای لیگ برتر فوتبال ایران، علی قلی زاده است که حتی نظر کارلوس کی روش را هم به خود جلب کرده. قلی زاده به همراه مهدی ترابی زوجی رویایی را در سایپا ساخته که سروصدای زیادی در فوتبال ایران به پا کرده است. این ستاره ملی پوش که قراردادش با باشگاه سایپا به اتمام خواهد رسید قصد دارد شانس خود را در تیم دیگری دنبال کند و احتمالا مهمترین هدف او ادامه درخشش در یک تیم خارجی است.
او چند هفته مانده به پایان لیگ از باشگاه استقلال پیشنهاد دریافت کرده اما هنوز جواب قطعی به این تیم نداده و گفته تصمیم دارد لژیونر شود. او هم یکی از ستاره های پر سر و صدای فوتبال ایران در نقل و انتقالات خواهد بود.

بمب نقل و انتقالات لیگ برتر فصل 97-98 کیست؟

1.679
این مطلب مفید بود ؟2554
برگرفته از شهروند/ح.ب
وبگردی