نوزادهای دوقلو

" تولد دوقلوهای بهم چسبیده با قلب و کبد مشترک"

تاریخ انتشار : 28 خرداد 1397کد مطلب : 69105زمان مطالعه : 2 دقیقه
خانم جنیفر پاملا مارتینز زن 27 ساله ای با زایمان نوزادهای دوقلویی که در قلب و کبد بهم چسبیده هستند، خبر ساز شد.

تولد نوزادهای دوقلو بهم چسبیده 

در میان اخبار جالب و عجیب روز دنیا تصویری از نوزادان دوقلوی بهم چسبیده نظرهمه را به خود جلب کرد ، نوزادانی که حیای تی ترین ارگان های داخلی بدنشان مشترک است و جداسازی آنها زا یکدیگر دغدغه ای پیچیده برای تیم جراحی ، جزئیات و تصاویر این خبر را در ادامه بخش خبری نمناک مشاهده خواهید کرد.

 "جنیفر پاملا مارتینز" 27 ساله از اهالی هندوراس می باشد که در این روزها خبر ساز شد.این خانم دو نوزاد دو قلو را باردار بود و پس از زایمان از موضوعی که انتظارش را نداشت شوکه شد.

خبری که باعث متعجب ساختن وی شد ،این بود که نوزادان به یکدیگر چسبیده اند و البته با این تفاوت که این دو نوزاد تنها یک قلب و یک کبد دارند. این دو نوزاد با دستگاههای مربوطه در حال نفس کشیدن هستند چرا که خون آنها اکسیژن کافی را ندارد و لازم بذکر است که دوقلوها از طریق سینه به یکدیگر چسبیده اند.
با این وجود پزشک آنها این گونه بیان کرد که اگر این مادر و پدر بخواهند که این دوقلوهای بهم چسبیده از یکدیگر جدا شوند،تنها یکی از آنها جان سالم به در می برد.همچنین پدر و مادر دوقلوها در مراقبت از دوقلوهای بهم چسبیده خود اعتراف کردند و گفتند که می توانند از آنها مراقبت نمایند.
 
نوزاد دوقلو

تولد دوقلوهای بهم چسبیده با قلب مشترک

جنسیت این دو نوازد ،مونث می باشد و به گفته یکی از پرستاران ؛مادر بعد از زایمان از اینکه صاحب دوقلو شده ، بسیار خوشحال بود و اما بعد از آنکه متوجه بهم چسبیده بودن نوزادها شد ،کاملا حالش دگرگون گردید.

دوقلوهای با قلب و کبد بهم چسبیده

خانم مارتینز و دوقلوهایش در بیمارستان "Escuela "بستری هستند که در پایتخت هندوراس واقع است. بطور کلی بهم چسبیده بودن دوقلوها حدودا یک در 200000 است و نشان دهنده نادر بودن این اتفاق می باشد و حدودا 35 درصد آنها بیش از یک روز زنده مانده اند.

جدا نشدن دوقلوها از یکدیگر

آقای "Miguel Osorio" سخنگوی بیمارستان، این گونه گفت:"جداکردن نوزادها امکان پذیر نیست چرا که جراحی می تواند جان یکی از آنها را نجات دهد و ما این کار را انجام نخواهیم داد".
با این وجود این خانم مارتینز نا امید نشده و ایمان دارد که در آینده با پیشرفت تکنولوژی حتما راه حلی برای نوزادانش ایجاد خواهد شد و به همین دلیل گفت که می تواند از دوقلوهایش تا زمان ایجاد یک راه حل برای جدا شدن دوقلوها،مراقبت و نگهداری نماید.
 
تولد نوزادهای دوقلو

تولد دوقلوهای بسیار عجیب و غریب

" تولد دوقلوهای بهم چسبیده با قلب و کبد مشترک"

4.719
این مطلب مفید بود ؟181
منبع : بخش خبری نمناک/ف.ن/ح.ب
وبگردی