نوزاد سه هفته ای
یکی از سخت ترین زمان ها برای مراقبت از نوزادان چند هفته اول بعد از تولد نوزاد است ، اما نگران نباشید، همه چیزهایی را که نیاز دارید در مورد نوزاد سه هفته ای بدانید در این بخش از نمناک برایتان خواهیم گفت.

هفته به هفته بعد از تولد ؛ شرایط جسمی و مراقبت های لازم از نوزاد سه هفته ای

حالا 14 روز است که صاحب نوزاد شده اید ، نوزادی که اگر تجربه ی اول شماست تمام حرکات و مراحل رشد او برایتان عجیب و نو است و همین می تواند موجب نگرانی شما باشد در حالیکه اگر اطلاعات کافی در مورد ان داشته باشید نگرانی دلیلی ندارد، برای آگاهی از این اطلاعات ادامه این بخش از نمناک را با دقت مطالعه کنید. شما ممکن است روز به روز بیشتر به زندگی کردن با کودک خود عادت کنید ، اما با رشد هرروزه ی او ، سوالات بیشتری نیز به وجود می آیند، که باید پاسخ داده شوند .

رشد نوزاد در هفته سوم

هفته به هفته بعد از تولد ، رشد نوزاد سه هفته ای

تغییرات جسمی و مراحل رشد نوزاد در هفته سوم بعد از تولد

به یاد داشته باشید که این نوزادان تازه متولد شده در تلویزیون که شما تصور می کنید ، چیزی واقعی است در هفته سوم ،کودک شما احتمالا بیشتر شبیه به آن کودکان تلویزیونی خواهد بود. پوست او لکه های کمتری خواهد داشت و براثر چربی سوزی ، رنگ آن صورتی و روشن میشود . در حالی که سیستم عصبی کودک شما و کنترل عضله هنوز به بلوغ نرسیده اند، با جنبش هایی ریز ، آنها را تکان می دهد. نگران نباشید، این باعث می شود که ماهیچه هایشان قوی تر شوند. برای تسریع روند بالا گرفتن سر خود، نوزاد شما باید در زمان بیداری، بیشتر وقت خود را در معده صرف کند .

 رشد نوزاد در هفته سوم

چگونه کودک دو هفته ای به طور فیزیکی در حال رشد است 

نوزادان همیشه باید بر روی پشت خود بخوابند

این به تقویت عضلات گردن کمک می کند، تا بتوانند بنشینند ، حرکت کنند وحتی به خزیدن ادامه دهند ؛ همچنین این احتمال را برای کودک شما ایجاد می کند، که در پشت سر آنها همیشه یک نقطه مسطح وجود داشته باشد. درحالی که کودک شما تمام سرش به سمت پایین است ، با نگه داشتن چهره ی خود در مقابل صورتشان ، آنها را در بالا گرفتن سر و کمک به تقویت این عضلات تشویق کنید .

چگونه یک کودک 3 هفته ای، میتواند قوه ی درک و شناخت خود را بهبود بخشد 

کودک شما ممکن است ،در حال حاضر درحال تشخیص آهنگ ها و یا صداهایی باشد که زمانی که در رحم بوده ، آن ها را شنیده است که این مطلب اثباتی بر قوه ی یادگیری کودکان ، حتی قبل از تولد آنها است . نوزادان در این هفته همچنین شروع به فهمیدن می کنند که می توانند ، اما به یاد آوردن آنچه که آموخته اند دشوار است نگران نباشید، حافظه آنها به مرور زمان بهبود خواهد یافت ؛ بهترین کاری که می توانید انجام دهید، برای بهبود رشد کودک در این مرحله این است که اجازه دهید، آنها چهره شما را کنکاش کرده و حرکات لب خود را کپی کنند. آنها دچار نشانه هایی ظریف می شوند ،هنگامی که شما را با دقت تماشا کنند.

نوزاد سه هفته ای

مراحل رشد وشناخت نوزاد در هفته سوم

اسباب بازی های مناسب برای سن کودک خود ، برای سرعت بخشیدن به این روند، پیدا کنید ؛ اما نه بیش از حد درواقع کودک شما نیاز به تمرکز برای مدت زمان طولانی برروی یک چیز خاص دارد .

چه واکسنی برای کودکان 3 هفته ای لازم است

شما پنج هفته دیگر قبل از اینکه کودک شما نیاز به هر گونه واکسیناسیون داشته باشد، زمان دارید.

نوزاد 3 هفته ای چه میزان باید بخوابد

در دو کلمه :خیلی زیاد!

در طول چند هفته اول زندگی یک نوزاد، نیاز به 18 ساعت خواب در روز دارد، در حالی که غذای مکرر نیز در میان این خواب طولانی مدت مورد نیاز است به نظر می رسد اوضاع صلح آمیز است، اما در حال حاضر شما می دانید فضا چیزی جز آن است. دیگر وقت آنست که برنامه ی خواب آنها را آموزش دهیم ؛ ایجاد تفاوت بین شب و روز با تغییر فعالیت های خود در طول ساعات روز،میتواند ساعت خواب را تنظیم کند . درطول روز ، فضای خانه را روشن و نورانی نگه دارید، سپس در هنگام شب مطمئن شوید ،که کودک بیدار نباشد و یا از خواب نپرد خانه را تاریک و آرام نگه دارید. به این ترتیب، کودک شما شروع به تشخیص اینکه شب است و روز ، روز برای خوابیدن در وقت مناسب آماده میشود . اگر شما برای داشتن یک برنامه خواب پایدار دچار مشکل هستید ، بررسی کنید که چگونه این اشتباهات خواب را اصلاح کنید. در نهایت، نگران نباشید ،اگر همه اعضای خانواده ی شما به نظر خواب بیشتری از شما دارند ، شما کار تان را درست انجام داده اید - بعضی از بچه ها فقط بهتر و بیشتر میخوابند .

نوزاد سه هفته ای

مراقبت های مورد نیاز نوزاد سه هفته ای

یک نوزاد 3 هفته ای چقدر باید شیر بخورد

این که پرستار یا مادر کودک هستید و احساس میکنید کودک شما بیش از آنچه شما تصور میکردید، میخورد ، جای نگرانی نیست ، چرا کودک در این سن و سال ، نمیتواند بیش از حد غذا بخورد برای یک راهنمایی اساسی، وزن نوزاد خود را اندازه گیری کنید و سپس آنها 150 تا 200 میلی لیتر به ازاء هر کیلوگرم از وزن کودک تغذیه کنید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که هر زمان که کودک به غذا نیاز دارد، تغذیه شود، زیرا نوزادان به طور دقیق می دانند که چقدر مواد غذایی در این مرحله نیاز دارند. اگر کودک خود را شیر میدهید ، ممکن است دشوار باشد که بدانید که کودک شما چقدر غذا میخورد ، اما تا زمانی که کودک شما به سینه ی شما قفل شده و تغذیه می کند ،همه چیز درست است.

نوزاد سه هفته ای

مقدار شیر خوردن نوزادان و وزن نوزاد در سه هفتگی

مشکلات جسمی احتمالی کودک 3 هفته ای

کولیک

باداشتن تاثیری بالغ بر 40 درصد از کودکان، کولیک یک ترس طبیعی برای بسیاری از والدین است. این گریه، غیر قابل کنترل و بی معنی است که می تواند برای شما خسته کننده باشد با این حال، فکر می کنیم که در طول سه ماه از بین برود ، که احتمالا همچنان در حال حاضر خیلی دور از انتظار است. بهترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که متوجه شوید ؛ آیا کودک شما کولیک را تجربه می کند یا اینکه دلیل دیگری وجود دارد، مانند:عفونت ادراری.

نوزاد سه هفته ای

کولیک در نوزادان چه علائمی دارد

علائم کولیک در نوزادان

  • گریه بیش از سه ساعت در یک زمان، سه بار در هفته به مدت حداقل سه هفته.
  • گریه های شدید با مشت و لگد تنگ، که شما نمی توانید آن را تسکین دهید.

این ها معمولا به طور ناگهانی و در شب ظاهر می شوند.علت قطعی برای کولیک وجود ندارد، اما اغلب نشانه ها در طول 3 تا 6 هفتگی در طول زندگی نوزاد شما اتفاق می افتد با توجه به اینکه مراجعه به پزشک ، همواره میتواند بهترین راه برای درمان هر گونه اختلال باشد .

یک نوزاد3 هفته ای باید چقدر مدفوع کند

در هر کودک متفاوت است، برخی ممکن است پس از هر وعده غذایی که بخورند و یا برخی دیگر ممکن است کمتر منظم باشند ، تا زمانی که کودک شما بین یک تا ده بار در روز مدفوع کند، همه چیز طبیعی است. اگر شما در مورد خود مدفوع و حالات آن نگران هستید، نمودار رنگی مدفوع ما را بررسی کنید.

نوزاد سه هفته ای

دفعات مدفوع نوزاد سه هفته ای 

نقاط عطف و حرکات یک نوزاد 3 هفته ای

اولین لبخند نوزاد 

با سه هفته، ممکن است کودک شما اولین لبخند را امتحان کند، حرکات صورت شما را کپی کرده و زبان خود را بیرون بیاورد آنها حتی ممکن است شروع به ساختن صداها به غیر از گریه کنند، چه کسی فکر می کند؟

 نوزاد در هفته سوم

 زمان اولین لبخند نوزاد

زمان خواب 

همانطور که قبلا ذکر شد، در حال حاضر زمان آن است که کودک شما باید به فکر شکم و تقویت عضلات گردن باشد. دیر یا زود آنها شروع به حرکت کردن در تمام نقاط خانه میکنند ، بنابراین در این لحظات ارزشمند ، می توانید آنها را تا حدودی پیش خود نگه دارید .

والدین یک نوزاد 3 هفته ای چه مشکلاتی،می توانند داشته باشند

محرومیت از خواب

پس از سه هفته بی خوابی ، تازه احساس میکنید که نیاز دارید از این بی خوابی رهایی پیدا کنید .

نوزاد در هفته سوم

مقدار و زمان خواب نوزاد سه هفته ای

افسردگی پس از زایمان

هورمون های شما باید در حال حاضر به ثبات برسند، و این بدین معنی است که شما دیگر افسردگی پس از زایمان نخواهید داشت اگر هنوز با احساس ناراحتی درگیر هستید یا به عنوان اینکه همه چیز ممکن است اشتباه شما باشد، ممکن است هم چنان دچار افسردگی پس از زایمان باشید . برای مشاوره در مورد چگونگی رسیدگی به آن، به پزشک خود مراجعه کنید، این بهترین کاری است که می توانید برای حفظ سلامت کودک خود انجام دهید. اگر شما خود را در معرض افسردگی پس از زایمان قرار می دهید، به یاد داشته باشید که این یک مادر بد نیست و یک بیماری است که در یکی از ده زن تاثیر می گذارد.

رشد و مراقبت های مورد نیاز نوزاد سه هفته ای

4.821
این مطلب مفید بود ؟201
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
برچسب :
وبگردی