هدایای روز مادر
با نزدیک شدن روز مادر دغدغه ها برای تهیه یک هدیه مناسب که زیبا و به یاد ماندنی هم باشد زیاد شده است، اما اگر می خواهید هدیه روز مادر تان سورپرایز کننده باشد بهتر است خودتان آن را درست کنید.

هدایای روز مادر را خودتان بسازید

 همه سعی می کنند برای روز مادر هدیه ای تهیه کنند که بتوانند با آن ذره ای از زحمات بی دریغ مادر را جبران کنند، عده ای قیمت هدیه را مبنای ارزشمند بودن آن در نظر می گیرند اما اگر می خواهید هدیه شما برای روز مادر خاص ترین و با یاد ماندنی ترین هدیه باشد بهتر است دست به کار شده و با استفاده از عکس هایی که دارید یک هدیه تصویری زیبا که کار دست خودتان است را برای روز مادر آماده کنید.

روز مادر را با تبدیل خاطرات دوست داشتنی به هدایای زیبای روز مادر، جشن بگیرید. ایده‎های ما به منظور ساخت آسان هدایایی توسط خود شما و استفاده از  عکس‎های خانوادگی تان است. از یکی از این ایده‎ها برای جشن گرفتن روز مادر استفاده کنید.

گلدان‎های ایده آل

زمانی که مادر شما گروهی از گلدان‎ها را که دارای عکس صورت افراد محبوب زندگی اش می‎باشند را مشاهده کند، قادر به جلوگیری از خنده ی خود نیست. گلدان‎هایی شیشه ای با طرفین صاف و هموار انتخاب کنید. عکس اعضای خانواده ی خود را پرینت بگیرید و به نحوی بزرگ کنید که سر افراد در عکس تقریبا به ارتفاع گلدان‎ها باشد. سر عکس‎ها را جدا کنید، سپس قسمت بالایی پیشانه را برش دهید. چند سانتیمتری کاغذی که روی آن، عکس را چاپ کرده اید به نحوی برش دهید که از ارتفاع گلدان کمی بیشتر باشد ولی پهنای آن به قدری باشد که حول گلدان قرار گیرد. سر عکس را در مرکز قرار دهید. کاغذ را دور گلدان بپیچید و چین‎ها را صاف کنید. حاشیه کاغذ را با قیچی یا تیغ بگیرید و آن را روی گلدان با چسب بچسبانید. گیاهان سبزی که باعث می‎شوند آرایش موی جالبی به سر‎ها داده شود، انتخاب کنید.

 گلدان های ایده آل برای روز مادر

هدایای دست ساز روز مادر

زیر لیوانی یا زیر بشقابی حاوی عکس

زمانی که از زیرلیوانی یا زیر بشقابی‎ها استفاده نمی‎شود، می‎توانید از آن ها به عنوان یک نگهدارنده بشقاب دکوری برای نشان دادن عکس‎های دوست داشتنی تان استفاده کنید. می توانید از کاشی های تزئینی هم استفاده کنید. عکس‎ها را به اندازه ی درون آن‎ها برش دهید. با استفاده از یک چسب، عکس‎های خود را بر روی کاشی‎ها بچسبانید و برای جلوگیری از نفوذ آب پشت آن را نیز چسب بزنید. قبل از چسباندن عکس‎ها، مطمئن شوید که کاشی‎ها یا زیر لیوانی مورد نظر کثیف نیست تا گرد و غبار یا کثیفی روی عکس‎ها ننشیند.

 

زیر لیوانی دست ساز برای روز مادر

استفاده از جلد کتاب به عنوان قاب عکس

جلد یک کتاب قدیمی و زیبا را به قاب عکس مورد علاقه ی مادر خود تبدیل کنید. با استفاده از تیغ در جلوی کتاب یک مستطیل در آورید. برای ایجاد قاب عکس، در چند صفحه ی اول کتاب یک منفذ و روزنه ی مستطیلی شکل ایجاد کنید ( این مستطیل را به نسبت روزنه روی جلد کتاب کوچکتر برش دهید). این صفحات را به یکدیگر و سپس به جلد کتاب با استفاده از چسب متصل کنید، سپس یک عکس را با استتفاده از نوار چسب پهن در این قاب عکس ساختگی قرار دهید.

هدیه زیبا و جالب روز مادر

هدایای روز مادر 

استفاده از کاغذ رنگی برای ایجاد هدایای تصویری

مادرتان را در روز مادر با یک هدیه تصویری که شبیه به هدایای دیگر نباشد شگفت زده کنید، طبق این ایده ی جالب ما برای روز مادر، از کاغذ‎های رنگی برای ایجاد یک افکت رنگی سایه مانند برای عکس‎های مورد علاقه تان استفاده کنید. یک کاغذ رنگی بزرگ را به اندازه ی یک تصویر دارای اندازه استاندارد در آورید. یک عکس خاص را با استفاده از برنامه‎های ادیت عکس سیاه و سفید کنید و تنظیمات پرینتر خود را به نحوی تنظیم کنید که طبق اندازه ی مناسبی آن را پرینت بگیرد. یک کاغذ رنگی در پرینتر خود قرار دهید و عکس را پرینت بگیرید. همین کار را با کاغذ‎های رنگی متفاوت تکرار کنید تا عکس‎های رنگی متفاوت و زیبایی ایجاد کنید.

هدایای خاطره انگیز روز مادر

هدایای خانگی برای روز مادر

 

عکس‎های ترکیبی سیاه و سفید

قدردانی خود را از مادرتان در روز مادر با استفاده از تصاویر ترکیبی ویژه نشان دهید، تصاویری که او بتواند آن‎ها را آویزان کند و سال‎ها مورد تحسین قرار دهد. یک حرف چوبی برش خورده ی بزرگ (ما حرف "م" را به نشانه مادر انتخاب کردیم، ولی این حرف می‎تواند حرف اول نام مادر شما باشد) را انتخاب و لبه‎های بیرونی آن را با رنگ روشنی رنگ آمیزی کنید و سپس اجازه دهید رنگ خشک شود. یکسری عکس‎های منتخب زیبا را انتخاب و چاپ کنید. عکس‎ها را برای قرارگیری بر روی بخش جلویی حرف مورد نظر برش دهید و سپس هرکدام از آن‎ها را با استفاده از یک لایه نازک چسب کاغذ، روی چوب بچسبانید.

استفاده از عکس های خانوادگی برای روز مادر

ظروف شیشه ای برای نمایش عکس ها

از ظروف شیشه ای ساده ( نظیر شیشه مربا ) استفاده کنید تا به مادر خود نشان دهید چقدر به روز مادر اهمیت می‎دهید. عکس‎های خانوادگی مورد علاقه خود را بر روی کاغذ چاپ معمولی پرینت بگیرید، آن‎ها را طبق اندازه ظروف برش دهید و سپس آن‎ها را بر روی ظروف یا گلدان‎های شیشه ای متنوعی که دارید قرار دهید.

استفاده از ظروف شیشه ای برای هدیه روز مادر

 

هدایای دست ساز برای روز مادر + تصاویر

2.2108
این مطلب مفید بود ؟4761
برگرفته از سیمرغ -/ ن.م
برچسب : روز مادر
وبگردی