مهران مدیری

ناگفته های خانواده مدیری ؛ از شغل همسر تا تخصص فرزندان

تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395کد مطلب : 30976تعداد نظرات : 15 نظر
اگر شما هم از طرفداران “مهران مدیری” کارگردان و بازیگر محبوب کشورمان هستید با ما همراه باشید تا با رازهایی از زندگی اش آشنا شوید.

رازهایی از زندگی شخصی مهران مدیری

در ادامه این مطلب قصد داریم با دوره کردن مصاحبه فرهاد مدیری پسر مهران مدیری, کمی از شرایط زندگی خانواده هنرمند مدیری آگاه شویم.

زندگی خانوادگی مهران مدیری

آدم ها را با بچه های شان بهتر می شود شناخت. از تربیتی که شده اند و حر ف هایی که می زنند می توان اتمسفر داخل خانه شان را حدس زد. حالا هم نوبت مهران مدیری است تا او را با پسرش فرهاد بشناسیم. فرهاد که این روزها موزیسین شده و حتی موسیقی کارهای پدر را هم می سازد و انتخاب می کند، حرف هایی درباره خلق و خوی پدرش و حتی کارهایی که مادرش انجام می دهد. این حرف ها برای زمانی است که او تازه داشت ریش و سبیل در می آورد و گواهینامه هم نداشت. با بازخوانی صحبت های او کمی بیشتر از خانه و تبار مدیری ها سر در آوردیم و شما را هم در لذت آن شریک می کنیم.

مهران مدیری و پسرش

مهران مدیری و پسرش فرهاد

اردیبهشتی مستقل

فرهاد مدیری متولد 18 اردیبهشت 1370 است. او در هنرستان موسیقی درس خوانده و برای ادامه تحصیل به خارج از ایران رفته است. نه در فرم لباس پوشیدن فرهاد اثری از بچه های هنری است و نه در مرتب کردن چهره اش؛ البته همه اینها را خودش انتخاب کرده و پدرش نقشی در انتخاب این فرم لباس پوشیدنش ندارد؛ حتی می تواند بخندد و تعریف کند که ریش فراوانی داشته و برای آمدن سر گفت و گو آنها را اصلاح کرده چون نمی خواسته عکسش با آن ریش های بلند چاپ شود!

همسر مهران مدیری چه می کند

همسر مهران مدیری و مادر فرهاد و شهرزاد رشته اش هنری بوده و ادبیات. او خانه دار است و برای خودش می نویسد و هیچ وقت دغدغه انتشار نوشته هایش را نداشته. اسم فرهاد را هم مادرش انتخاب کرده و بعد از آن مهران مدیری زیاد از این اسم در شخصیت های تلویزیونی اش استفاده کرده است.

مهران مدیری و پسرش

مهران مدیری و فرهاد پسرش

شوخ طبعی ارثی

او شوخ طبعی را هم از پدرش به ارث برده؛ اگر چه آن روزها کمتر امکان بروز این توانایی را پیدا می کرد و می گفت:«همه می گویند پدرم آدم شلوغی است من به خاطر شرایط خانوادگی ام نمی توانستم این طور باشم»
البته آنقدر با هوش بود که گزک دست کسی ندهد و بگوید حضور پدرش همیشه به نفعش تمام می شود و هیچ وقت با او مشکلی نداشته است. به همین خاطر هم بود که گفت:«به فامیلی مدیری افتخار می کند، هر چند سختی های زیادی دارد.»

بیلیاردبازی با پدر

وقتی فرهاد مدیری را ببینید قد بلند او سریع توجه شما را جلب می کند. بیخود نبود که پدر در اجرای جشنواره فجر پشت تریبون گفت:«قد و بالات رو قربون» همه فکر می کردند بسکتبالیست است اما خودش می گفت :« اهل بسکتبال نیستم و تنها سه ماه رفتم» و با خنده ادامه داد:«اثرش را گذاشته از بس که قدم بلند است. اما اهل ورزش های رزمی هستم و اهل دفاع شخصی. با پدر هم بیلیارد بازی می کنم. بیلیارد پدر از من بهتر است و همیشه مرا می برد» فرهاد اهل شنا هم بود. می گفت پدرش برای کوهنوردی یا ورزش های دیگر هم وقت ندارد. بیشتر اهل نرمش است و اهل سینما رفتن هم نیست. در سال های اخیر تنها یک بار با هم به سینما رفته اند ولی کنسرت زیاد می رفتند.

مهران مدیری

بیلیارد بازی مهران مدیری

بازی برای پدر

فرهاد تنها یک بار جلوی دوربین رفته است، در برنامه جنگ 77. در آن نقش بچگی پدرش را بازی می کند؛ از بس به هم شبیه هستند و این را همه می گویند. در پشت صحنه برنامه های پدرش زیاد چرخیده ولی با این وجود علاقه چندانی به بازیگری ندارد.

واقعیت این است که همیشه از زیان بازیگرها درباره حاشیه ها شنیده ایم خودمان هم نمی دانستیم وقتی فرهاد مدیری می گفت که در آرزوهای دور و دراز هنری اش جایی برای بازیگری وجود ندارد به خاطر حاشیه هاست یا اصولا علاقه ای به این محیط و فضا ندارد اما می تواند بگوید:«همه خانواده مجبورند این حاشیه ها را تحمل کنند . هر کدام به اندازه خودشان. مسلما مادرم به این خاطر که پدر صدر است فشار بیشتری را تحمل می کند. اما این بار روی همه خانواده هست.»
بنابراین گزارش؛ فرهاد مدیری با اینکه علاقه ای به بازیگری نداشت ولی هدف فیلمسازی داشت. البته اهل سریال سازی نیست وحضور در سینما را ترجیح می دهد. در آن روزها استارت ساختن فیلم کوتاه را هم زده بود. به خاطر هنری بودن رشته اش در مدرسه ویک عمر زندگی دریک خانواده هنری درباره سریال های پدرش هم صحبت می کند. تا آن زمان به نظر فرهاد مدیری سریال مرد هزار چهره بهترین سریال پدرش بود. شاید هنوز هم باشد. به خاطر کارگردانی، ایده و بازی بازیگرها و... و بین سریال ها هیچ علاقه ای به «جایزه بزرگ» نداشت.

مهران مدیری و پسرش

عکس مهران مدیری و فرزندش

آزادی به مقدار لازم اما مشروط

مشکل رفت و آمد در خانه شان وجود نداشت. فرهاد حتی ممکن است تا ساعت سه، چهار صبح بیرون باشد اما حتما خانواده اش می دانند که کجاست و چه کار می کند. اما پدر این طور نیست؛ یعنی گاهی پیش می آید که خانواده ندانند او کجاست و چه می کند.
مهران مدیری برای فرهاد و شهرزاد کادو هم خوب می خرد. به نظر می رسد حواسش به روز تولد بچه هایش هست ولی آخرین کادویی که تا آن زمان به پسرش داده، پول بوده فرهاد خندید و گفت :«نقدی حساب کرد» اما کادوی برعکس هم وجود دارد. پسر برای پدر معمولا کتاب و سی دی می خرد و وقتی روی قیمت ها اصرار می کردیم و می خواستیم بودجه پول توجیبی اش را حدس بزنیم، می گفت:«معمولی. پسر بیل گیتس که نیستم!»

موسیقی در خانه مدیری ها

ساز تخصصی فرهاد پیانوست ولی سازهای دیگر را هم امتحان کرده است که گاه برای پدرش هم ساز می زند تا او بخواند؛ البته این در صورتی است که وقت برای آوز خوانی وجود داشته باشد که معمولا این طور نمی شود. معمولا پدر در خانه نیست و سرکار است یا آنکه در مرحله پیش تولید سریال هایش قرار دارد. فرهاد در ادامه حرف هایش درباره موسیقی می گفت:«بابا استعداد بی نظیری در موسیقی دارد.»
مهران مدیری به طور حرفه ای ساز نمی زند. یک مدت ساز ضربی می زده و یک مدت گیتار و پیانو. با وجود اینکه پدرش صدای خوبی دارد ولی فرهاد خاطره ای از لالایی پدر ندارد. گهگاه شنیدن صدای پدر که برای خودش آوازی زمزمه می کند، حال او را خوب می کند.

ناگفته های خانواده مدیری ؛ از شغل همسر تا تخصص فرزندان

3.91820
این مطلب مفید بود ؟1436384
برگرفته از مشرق - ویکی پدیا - / ک
برچسب :
15 نظر به ثبت رسیده است
سید عرفان میرحق جو1396-06-28
عشقی به خدا بهترین طنزپرداز ایران
11620
سحر1396-10-18
من هم از صمیم قلبم مهران مدیری عزیز را دوس دارم و همیشه برای سلامتی و موفقیتش دعا میکنم اقای مدیری جز بهترینهااااااس
7716
مریم1396-12-18
چه حیف که من اونجا نیستم تا از دیدن برنامه های جالب و هنرمندانه با شخصییتی آرام ومتین بیشتر بهرمند شوم، واقعا از هر لحاظ بی نظیرند. سلامتی و موفقییت روزافزون براشون آرزو میکنم
224
مریم 1397-03-16
اقای مهران مدیری به نظر من شما بهترین بازیگر مرد هستید امیدوارم همین طور در زندگی درخشان باشید
124
عرفان1396-10-23
جناب آقای مهران مدیری جز بهترین آدم های روی زمین است امید وارم سال های سال زنده باشند وما مردم را شاد کنند.
4317
الهام1396-10-26
آقای مدیری عزیز اسطوره ای تکرارنشدنی در سینمای ایران است، آرزوی موفقیت و بهروزی برایشان دارم
4319
محمدطاهر تاج الدینی 1396-12-06
درود بر هنرمند شوخ طبع ایران عزیز مهران مدیری واقعا تو برای ایران افتخاری مگر می شود برای چنین انسان گلی بد گفت مهران مدیری بهترین است خداوند او را حفظکند
127
سحر1396-12-10
من هم مهران مدیری را خیلی دوست دارم مخصوصا در سریال پاورچین مرد هزاره‌چهره و برنامه یک دورهمی چون شوخ تب است
145
زهرا1397-01-03
من هم مهران مدیری رادوست دارم
225
برفی1397-01-19
من هم مهران مدیری را دوست دارم و خیلی ناراحتم که دورهمی تموم کرد امید وارم دوباره شروع کنه
122
اکبرزاده1397-01-22
با سلام، جناب آقای مهران مدیری عزیز ممنون بخاطر برنامه های شاد تون، دردها و مشکلات مردم را با بهترین زبان (طنز) بیان می کنید. البته تمام برنامه ها و سریالهای شما زیباست و جای هیجگونه انتقاد نیست حیف که برنامه دوره همی تمام شد. خیلی دوستتون داریم
122
شراره1397-03-27
سلام اقای مدیری واقعا عالی هستی ارزو موفقیت برایتان میکنیم
93
یسنا1397-04-02
دمت گرم تو خندوانه هم گف هرچه بیشتر از زندگیم بپرسی تلخیش زیاده
114
س 31397-06-17
آقای مدیری براتون آرزو سلامتی میکنم امیدوارم هر روز از زندگیتون به شیرینی طعم.عسل باشه هیچ.وقت.تلخ نباشه موفق باشید
70
آزاده1397-08-14
سلام عرض میکنم خدمت آقای مهران مدیری من هم شخصت شمارا دوست دارم هم برنامه هاتونو انشالله سالیان سال بدرخشین ازخداوندمتعال برای شما سلامتی میخوام شما خیلی شبیه برادرمن هستین شوخ طبعیا تون رفتاراتون حتی لباس پوشیدنتون حتی همسن برادرمی بخاطر اون من شما رادوست دارم
33
وبگردی