هنگ کردن
هنگ کردن کامپیوتر یکی از خسته کننده ترین اتفاقی است که در هنگام استفاده از کامپیوتر رخ میدهد . در این مطلب درباره کارهایی که باید در هنگام هنگ کردن کامپیوتر انجام دهیم صحبت میکنیم.

کارهایی که هنگام هنگ کردن کامپیوتر باید انجام دهید

با توسعه و پیشرفت چشمگیر در صنعت کامپیوتر، شاهد رونمایی از کامپیوترهای پر قدرت توسط شرکت های بسیار بزرگ در جهان هستیم که تمامی این اقدام ها تنها برای سریع تر و راحت تر انجام شدن کارها صورت می گیرند. اما کامپیوترهای قدیمی به مرور بسیار سریع نیستند و ممکن است کار با آنها بسیار کلافه کننده باشد. 

برای مثال زمانیکه یک فلش به آن وصل می شود ممکن است سرعت به میزان چشمگیری کاهش پیدا کند و یا حتی ممکن است در هنگام انجام کارهای کامپیوتری، هنگ کنند و دیگر نتوانید کاری که در حال انجام دادنش بودید را انجام دهید. از این رو اگر دچار چنین شکل سخت و رنج آوری شده اید می توانید با انجام مراحل ذیل شروع به کاهش و حتی از بین بردن هنگ کردن کامپیوتر نمایید. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک خواهیم گفت.

علت هنگ کردن کامپیوتر

برای رفع هنگ کامپیوتر به نکات زیر توجه کنید

1- به کامپیوتر فرصت آماده بکار شدن بدهید

هنگام هنگ کردن کامپیوتر، عجله نکنید و دکمه های جانبی را فشار ندهید. شاید هنگ کردن کامپیوتر شما مقطعی باشد و بعد از چند ثانیه به حالت اولیه باز گردد.

2- آیا کامپیوتر قفل شده است؟

هنگام هنگ کردن کامپیوتر، ممکن است کامپیوتر قفل شود. از این رو برای اطلاع از اینکه کاپیوتر قفل شده است یا خیر، بر روی کلید Caps Lock کلیک کنید تا چراغ آن در صفحه کلید روشن شود. پس از فشردن این کلید، اگر چراغ آن روشن شد، بدین معناست که کامپیوتر قفل نشده است و در مقابل اگر روشن نشد، بدین معتاست که کامپیوتر قفل شده است و باید در این مرحله شروع به خاموش کردن کامپیوتر نمایید.

هنگ کردن کامپیوتر

چگونه هنگ کردن کامپیوتر را برطرف کنیم؟

3- بستن برنامه های فعال توسط تب Task manager

یکی از موارد که ممکن است باعث هنگ کردن کامپیوتر شما شود، اجرای برنامه های سنگین همانند فوتوشاپ، اتوکد، 3دی مکس و... است که در CPU های پایین می توانند باعث کند شدن کامپیوتر شوند. از این رو شما می توانید آنها را به راحتی هر چه تمام از بین ببرید.

تسک منیجر

نحوه بستن برنامه های سنگین توسط Task manager

برای انجام این کار شما موظف هستید تا در ابتدا 3 کلید Ctrl + Alt + Delete را با یکدیگر بفشارید تا از پنجره باز شده گزینه Task manager را برگزینید. اینک در این مرحله پنجره کوچکی برای شما به نمایش در خواهد آمد که می توانید ابتدا بر روی برنامه مورد نظرتان کلیک کنید و سپس بر روی End Task بفشارید تا برنامه ای که منجر به هنگ کردن کامپیوتر شده بود را ببندید.

4- چگونه کامپیوتر قفل شده را باز کنیم؟

برای باز کردن کامپیوتر قفل شده تنها کافی است دکمه پاور را بفشارید و پس از آنکه کامپیوتر خاموش شد، مجددا بر روی آن کلیک نمایید تا کامپیوتر مجددا راه اندازی شود.

5- روشن بودن آپدیت خودکار کامپیوتر

یکی دیگر از گزینه های احتمالی در هنگ و کند شدن کامپیوتر، روشن بودن آپدیت خودکار آن است که این در صورتی ممکن است که کامپیوتر شما به اینترنت وصل باشد. از این رو قبل از هر کاری باید آپدیت خودکار سیستم عاملتان را غیر فعال کنید تا شاهد هنگ و کند شدن آن نشوید.

عوامل هنگ کردن کامپیوتر

مراحل غیر فعال کردن آپدیت ویندوز

برای غیرفعال کردن آپدیت خودکار باید در ابتدا بر روی قسمت جستجو کامپیوتر کلیک کنید و سپس Services را در آن جستجو کنید. سپس پنجره ای جدید برای شما باز خواهد شد که می توانید در این بخش گزینه Windows Update را Disable کنید تا دیگر مشکل آپدیت و هنگ کردن کامپیوتر را برطرف سازید.

راه جلوگیری از هنگ کردن کامپیوتر

2.781
این مطلب مفید بود ؟4437
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : کامپیوتر
وبگردی