تولد
هواشناسی

باران های سیل‌ آسا ایران را فرامی‌گیرد؟

تاریخ انتشار : 19 شهریور 1402کد مطلب : 20591زمان مطالعه : 1 دقیقه
در پی انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر وقوع بارش‌های سیل‌آسا طی 10 روز آینده در کشور، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا توضیحاتی ارائه کرد.

ایسنا:در پی انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر وقوع بارش‌های سیل‌آسا طی 10 روز آینده در کشور، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با رد حاکمیت این وضعیت جوی گفت:امروز تنها در برخی استان‌ها بارش پیش‌بینی می‌شود؛ ولی به معنای بارندگی سیل‌آسا نیست.

صادق ضیائیان با تاکید بر اینکه طی 10 روز آینده شاهد باران‌های سیل آسا در نقاط مختلف کشور نخواهیم بود، تصریح کرد:تنها هشدار نارنجی رنگی برای بارش در استان‌های اردبیل و گیلان، شمال آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی طی روز گذشته و امروز صادرکردیم که بر اساس آن بارش در بعد از ظهر شدت می‌گیرد بنابراین لازم است مردم از حاشیه و بستر رودخانه‌ها فاصله بگیرند، ولی این بارش‌ها سیل‌آسا نیست.

وی درباره وضعیت جوی طی پاییز نیز گفت:در فصل پاییز با احتمال بالا اغلب نقاط کشور بارش در حد نرمال را تجربه می‌کنند و پیش‌بینی می‌شود برخی نقاط مثل حاشیه زاگرس و شمال شرق بارش‌های بیش از حد نرمال داشته باشند.

ضیاییان در پایان اظهارکرد:منظور از بارش‌های نرمال میانگین 30 سال گذشته بارندگی است.

انتهای پیام/م

باران های سیل‌ آسا ایران را فرامی‌گیرد؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی