تولد
هواشناسی

وزش باد و خیزش گرد و خاک در کشور

تاریخ انتشار : 22 اسفند 1400کد مطلب : 49128زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد و خیزش گرد و خاک در اغلب نقاط کشور، بارش باران در استان‌های مختلف و کاهش دما در نوار شمالی کشور خبر داد.

ایسنا:صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد:امروز (22 اسفندماه) در غالب مناطق کشور وزش باد خواهیم داشت. از این رو در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب و مرکز کشور خیزش گرد و خاک تداوم دارد و این وضعیت در شمال شرق و شرق کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود:طی این روز در استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، نیمه شرقی خوزستان، جنوب لرستان، شمال فارس، برخی نقاط استان‌های یزد، اصفهان، خراسان شمالی و رضوی، اردبیل، گیلان، مازندران، نیمه شمالی آذربایجان شرقی و غرب آذربایجان غربی در برخی از ساعات روز بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران افزود:دوشنبه (23 اسفندماه) در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و استان‌های واقع شمال شرق، شرق، مرگز و همچنین در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد لرستان و خوزستان بارش خواهیم داشت.

به گفته ضیاییان روزهای سه شنبه تا پنجشنبه (24 تا26 اسفندماه) نیز در نوار شمالی کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های مرکزی زاگرس بارش رخ خواهد داد و در روز پنجشنبه کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد:دریای خزر تا روز پنجشنبه و خلیج فارس طی دو روز آینده مواج پیش‌بینی می‌شوند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد:آسمان تهران فردا (23 اسفندماه) نیمه ابری و از بعداز ظهر ابری و وزش باد و به‌تدریج بارش باران با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 19 و برای روز سه‌شنبه (24 اسفندماه) نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعت‌ها وزش باد و بارش باران با حداقل دمای 10 و حداکثر دمای 17 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت:طی امروز و فردا (22 و 23 اسفندماه) بندرعباس با دمای 33 و 34 درجه سانتیگراد گرم‌ترین و امروز ارومیه و اردبیل با دمای 4- و فردا اردبیل با دمای 6- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

انتهای پیام/م

وزش باد و خیزش گرد و خاک در کشور

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی